Candimis silný oregánový olej

Candimis představuje ojedinělý produkt svého druhu – obsahuje až 30% oregánový olej, což je na našem trhu mimořádně velká koncentrace. Získává se z odrůdy Origanum vulgare, která obsahuje vysoce kvalitní, antisepticky působící carvacrol.

Candimis photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 10 ml
Cena: 610 Kč
Vaše cena: 539 Kč
za jednotku: 53,90 Kč
Ušetříte: 71 Kč
Dostupnost:
skladem
Značka: Finclub
 ks 

Candimis je velmi silným přírodním antibiotikem, působí proti plísním kožním i proti plísním v potravinách, které způsobují trávicí obtíže. Účinkuje jako přirozený zabíječ mikrobů, bakterií, virů a parazitů, je použitelný na kožní i slizniční infekce. Nedoporučuje se sice těhotným a kojícím ženám, při podávání dětem je třeba obezřetnosti a zmenšení doporučené dávky, v žádném případě není vhodné oční použití přípravku. Ovšem při dodržení dávkování se dle slov MUDr. Jiřího Matušky „spolu s Candimisem k nám dostává nejen výkonný antioxidant, ale i skvělá alternativa antibiotik a preparátů proti plísním“.

Kdy pomáhá

 • je vhodný u postižení plísněmi, při kvasinkové, kožní i slizniční infekci
 • jedná se o silný antioxidant a přírodní antibiotikum s protizánětlivým účinkem
 • působí jako prevence a podpůrná léčba trávicích, žaludečních i žlučníkových ob­tíží
 • doporučuje se infekčních průjmů, ale i zácpy, u postižení parazity
 • pomáhá u kožních potíží (akné, lupénka, bradavice, kožní a nehtové plísně)
 • pozitivně působí u infekcí dýchacích cest, zánětů středouší, alergií, astmatu

Candimis – oregáno proti plísním – MUDr. Jiří Matuška

Přes nepopiratelné úspěchy moderního farmakologického průmyslu stále zůstává příroda se svými zdroji účinných látek daleko před vědci.

Mnohdy je pak možno přijmout přírodou nabízené „produkty“, které znali již naši předkové a které, pokud jsou správně použity, mohou tvořit alternativu či doplněk k moderním terapeutickým postupům.

Zářným příkladem takové situace je Origanum vulgare – český název dobromysl, nověji převzatě oregáno. Origanum znamená v řečtině „potěšení z hor“ – v horách se ostatně planě rostoucím druhům nejlépe daří. Při pobytu na jihu Evropy se s oregánem setkáváme pravidelně, nelze si bez něj představit italskou pizzu, která pomohla celosvětové gurmánské proslulosti oregána.

Nejen na dobrou mysl

Dobromysl byla odedávna považována za vynikající léčivou rostlinu. Hippokrates ji pokládal za prostředek na posilnění nervů a doporučoval ji při plicních chorobách, také český název dobromysl vyjadřuje její pozitivní vliv na psychiku a dobrou mysl. Botanické příručky sdělují, že dobromysl pomáhá při neurózách, má protikřečové účinky, zlepšuje trávení, podporuje chuť k jídlu, působí protiprůjmově.

Často je popisován její protizánětlivý efekt – jak na kůži a sliznice, tak na dýchací cesty, ale i klouby a zuby. Moderní populární zdroje uvádějí vliv na akné, alergie, astma, kvasinky a plísně, zácpu, zažívací obtíže, bodnutí hmyzem, bronchitidu, afty, nachlazení a chřipku, nemoci dásní, bolesti hlavy, postižení parazity, zápaly plic, psoriázu, plísně nehtů či bradavice.

Silné přírodní antibiotikum

Základní účinnou látkou v dobromyslovém oleji je carvacrol. Tato látka je prokazatelně velmi silným přírodním antibiotikem, působícím i na bakteriální kmeny, které jsou jinak odolné vůči klasickým syntetickým antibiotikům. Mimo to působí jako silná látka proti plísním – jak kožním, tak proti plísním v potravinách, které způsobují trávicí obtíže.

Carvacrol je zároveň jedním z nejsilnějších antioxidantů. V experimentu se prokázal i určitý efekt proti rakovině a leukémii. Jako náhradu chemoterapie jej ovšem prozatím rozhodně nelze doporučit. Zveřejněn byl i důkaz účinku proti trombóze, který může do budoucna slibně ovlivnit prevenci nemocí srdce a cév. Olej z dobromysli má prokazatelný účinek na potlačení mikroba Helicobacter pylori, který se podílí na rozvoji žaludečních vředů.

Praktickým využitím uvedených poznatků je preparát Candimis. Tento nově zavedený produkt obsahuje olej z dobromysli a za studena lisovaný olivový olej jako nosnou substanci. Podíl účinné látky carvacrolu v preparátu je 70–80%.

Jak působí Candimis?

 • jedná se o silný antioxidant s prokazatelnými protiplísňový­mi účinky
 • účinné přírodní antibiotikum použitelné na kožní i slizniční infekce
 • prokazatelný je efekt na 25 různých bakteriálních druhů, včetně lidem nebezpečných
 • působí jako prevence a podpůrná léčba trávicích, žaludečních i žlučníkových ob­tíží
 • doporučuje se u infekčních průjmů, ale i zácpy, u postižení parazity
 • pozitivně působí u kožních projevů (akné, lupénka, kožní a nehtové plísně, bradavice, reakce na bodnutí hmyzem), u slizničních potíží (moučnivka, afty, záněty dásní)
 • je vhodný u infekcí dýchacích cest, zánětů středouší, u alergie a astmatu

A jak bych přínos Candimisu shrnul jednou větou? Spolu s Candimisem se k nám dostává nejen výkonný antioxidant, ale i skvělá alternativa antibiotik a léků proti plísním. Byla by škoda tuto možnost nevyužít.

MUDr. Jiří Matuška

Jediný na našem trhu!

Proč je Candimis ojedinělým produktem svého druhu? Protože obsahuje až 30% oregánový olej! Je to mimořádně velká koncentrace, na trhu objevíte přípravky s desetinásobně menším podílem hlavní účinné látky. Také oregánový olej, který znají znalci salátů, je pouze „malým ochucovadlem“ v porovnání se silným koncentrátem, který vám nyní nabízí Finclub.

Dávkování

Pro vnitřní užití (při trávicích obtížích a postižení dýchacích cest) – 2 kapky 2× denně, v malém množství vody. Pro zevní užití – 2–3 kapky smíchané s šamponem či tekutým mýdlem, případně 1 kapka lokálně (možno vmasírovat do kůže v místě postižení).

U lupů smíchat 2 kapky Candimisu s šamponem, nechat účinkovat několik minut, pak opláchnout. U bolesti hlavy kapku rozetřít na spánek, u bolesti uší jednu kapku rozetřít za ucho. Na zuby, dásně a pro dezinfekci ústní dutiny dát 1 kapku na kartáček místo pasty. Pro mytí celého těla smíchat 2 kapky se sprchovacím gelem. Na ztuhlé svalstvo použít 1 kapku lokálně, u bolavých kloubů masírujte lokálně. U bradavic a plísní na nehtech rozetřít 1 kapku 2–3× denně.

Balení

10 ml s malou pipetou

Upozornění

Doplněk stravy. Preparát se nedoporučuje dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám, není vhodné překračovat doporučené dávky. Při podávání dětem je třeba obezřetnosti a přiměřeného zmenšení podávané dávky, i zde platí doporučení nepodávat dětem do tří let. V žádném případě není vhodné oční použití přípravku!

Složení

30% esenciální olej z oregána, 70% za studena lisovaný olivový olej

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Napište nám


Související produkty:

NeoEcaps

NeoEcaps photo

Přípravek obsahuje čistý klíčkový olej, který je zdrojem přírodního vitaminu E.

Candix

Candix photo

Obsažené látky pomáhají obnovovat přirozenou mikroflóru, bojovat proti přemnožení kvasinek.

Green Coffee EXTRA STRONG

Green Coffee EXTRA STRONG photo

Green Coffee obsahuje množství přírodních polyfenolických sloučenin s antioxidačními vlastnostmi.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 25 let

Ceny včetně DPH | Kamenná prodejna v Praze | Kontakt | Vše o nákupu | Obchodní podmínky

Copyright © 1999, 2024 VITALITA.CZ s.r.o.