Candimis – Candimin silný oregánový olej

Candimis představuje ojedinělý produkt svého druhu – obsahuje až 30% oregánový olej, což je na našem trhu mimořádně velká koncentrace. Získává se z odrůdy Origanum vulgare, která obsahuje vysoce kvalitní, antisepticky působící carvacrol.

Candimis - Candimin photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 10 ml
Cena: 569 Kč
Vaše cena: 519 Kč
Ušetříte: 50 Kč
Dostupnost:
skladem
Značka: Finclub
 ks 

Candimis je velmi silným přírodním antibiotikem, působí proti plísním kožním i proti plísním v potravinách, které způsobují trávicí obtíže. Účinkuje jako přirozený zabíječ mikrobů, bakterií, virů a parazitů, je použitelný na kožní i slizniční infekce. Nedoporučuje se sice těhotným a kojícím ženám, při podávání dětem je třeba obezřetnosti a zmenšení doporučené dávky, v žádném případě není vhodné oční použití přípravku. Ovšem při dodržení dávkování se dle slov MUDr. Jiřího Matušky „spolu s Candimisem k nám dostává nejen výkonný antioxidant, ale i skvělá alternativa antibiotik a preparátů proti plísním“.

Kdy pomáhá

 • je vhodný u postižení plísněmi, při kvasinkové, kožní i slizniční infekci
 • jedná se o silný antioxidant a přírodní antibiotikum s protizánětlivým účinkem
 • působí jako prevence a podpůrná léčba trávicích, žaludečních i žlučníkových ob­tíží
 • doporučuje se infekčních průjmů, ale i zácpy, u postižení parazity
 • pomáhá u kožních potíží (akné, lupénka, bradavice, kožní a nehtové plísně)
 • pozitivně působí u infekcí dýchacích cest, zánětů středouší, alergií, astmatu

Candimis – oregáno proti plísním – MUDr. Jiří Matuška

Přes nepopiratelné úspěchy moderního farmakologického průmyslu stále zůstává příroda se svými zdroji účinných látek daleko před vědci.

Mnohdy je pak možno přijmout přírodou nabízené „produkty“, které znali již naši předkové a které, pokud jsou správně použity, mohou tvořit alternativu či doplněk k moderním terapeutickým postupům.

Zářným příkladem takové situace je Origanum vulgare – český název dobromysl, nověji převzatě oregáno. Origanum znamená v řečtině „potěšení z hor“ – v horách se ostatně planě rostoucím druhům nejlépe daří. Při pobytu na jihu Evropy se s oregánem setkáváme pravidelně, nelze si bez něj představit italskou pizzu, která pomohla celosvětové gurmánské proslulosti oregána.

Nejen na dobrou mysl

Dobromysl byla odedávna považována za vynikající léčivou rostlinu. Hippokrates ji pokládal za prostředek na posilnění nervů a doporučoval ji při plicních chorobách, také český název dobromysl vyjadřuje její pozitivní vliv na psychiku a dobrou mysl. Botanické příručky sdělují, že dobromysl pomáhá při neurózách, má protikřečové účinky, zlepšuje trávení, podporuje chuť k jídlu, působí protiprůjmově.

Často je popisován její protizánětlivý efekt – jak na kůži a sliznice, tak na dýchací cesty, ale i klouby a zuby. Moderní populární zdroje uvádějí vliv na akné, alergie, astma, kvasinky a plísně, zácpu, zažívací obtíže, bodnutí hmyzem, bronchitidu, afty, nachlazení a chřipku, nemoci dásní, bolesti hlavy, postižení parazity, zápaly plic, psoriázu, plísně nehtů či bradavice.

Silné přírodní antibiotikum

Základní účinnou látkou v dobromyslovém oleji je carvacrol. Tato látka je prokazatelně velmi silným přírodním antibiotikem, působícím i na bakteriální kmeny, které jsou jinak odolné vůči klasickým syntetickým antibiotikům. Mimo to působí jako silná látka proti plísním – jak kožním, tak proti plísním v potravinách, které způsobují trávicí obtíže.

Carvacrol je zároveň jedním z nejsilnějších antioxidantů. V experimentu se prokázal i určitý efekt proti rakovině a leukémii. Jako náhradu chemoterapie jej ovšem prozatím rozhodně nelze doporučit. Zveřejněn byl i důkaz účinku proti trombóze, který může do budoucna slibně ovlivnit prevenci nemocí srdce a cév. Olej z dobromysli má prokazatelný účinek na potlačení mikroba Helicobacter pylori, který se podílí na rozvoji žaludečních vředů.

Praktickým využitím uvedených poznatků je preparát Candimis. Tento nově zavedený produkt obsahuje olej z dobromysli a za studena lisovaný olivový olej jako nosnou substanci. Podíl účinné látky carvacrolu v preparátu je 70–80%.

Jak působí Candimis?

 • jedná se o silný antioxidant s prokazatelnými protiplísňový­mi účinky
 • účinné přírodní antibiotikum použitelné na kožní i slizniční infekce
 • prokazatelný je efekt na 25 různých bakteriálních druhů, včetně lidem nebezpečných
 • působí jako prevence a podpůrná léčba trávicích, žaludečních i žlučníkových ob­tíží
 • doporučuje se u infekčních průjmů, ale i zácpy, u postižení parazity
 • pozitivně působí u kožních projevů (akné, lupénka, kožní a nehtové plísně, bradavice, reakce na bodnutí hmyzem), u slizničních potíží (moučnivka, afty, záněty dásní)
 • je vhodný u infekcí dýchacích cest, zánětů středouší, u alergie a astmatu

A jak bych přínos Candimisu shrnul jednou větou? Spolu s Candimisem se k nám dostává nejen výkonný antioxidant, ale i skvělá alternativa antibiotik a léků proti plísním. Byla by škoda tuto možnost nevyužít.

MUDr. Jiří Matuška

Jediný na našem trhu!

Proč je Candimis ojedinělým produktem svého druhu? Protože obsahuje až 30% oregánový olej! Je to mimořádně velká koncentrace, na trhu objevíte přípravky s desetinásobně menším podílem hlavní účinné látky. Také oregánový olej, který znají znalci salátů, je pouze „malým ochucovadlem“ v porovnání se silným koncentrátem, který vám nyní nabízí Finclub.

Dávkování

Pro vnitřní užití (při trávicích obtížích a postižení dýchacích cest) – 2 kapky 2× denně, v malém množství vody. Pro zevní užití – 2–3 kapky smíchané s šamponem či tekutým mýdlem, případně 1 kapka lokálně (možno vmasírovat do kůže v místě postižení).

U lupů smíchat 2 kapky Candimisu s šamponem, nechat účinkovat několik minut, pak opláchnout. U bolesti hlavy kapku rozetřít na spánek, u bolesti uší jednu kapku rozetřít za ucho. Na zuby, dásně a pro dezinfekci ústní dutiny dát 1 kapku na kartáček místo pasty. Pro mytí celého těla smíchat 2 kapky se sprchovacím gelem. Na ztuhlé svalstvo použít 1 kapku lokálně, u bolavých kloubů masírujte lokálně. U bradavic a plísní na nehtech rozetřít 1 kapku 2–3× denně.

Balení

10 ml s malou pipetou

Upozornění

Doplněk stravy. Preparát se nedoporučuje dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám, není vhodné překračovat doporučené dávky. Při podávání dětem je třeba obezřetnosti a přiměřeného zmenšení podávané dávky, i zde platí doporučení nepodávat dětem do tří let. V žádném případě není vhodné oční použití přípravku!

Složení

30% esenciální olej z oregána, 70% za studena lisovaný olivový olej

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

« novější 1 2 starší »
2. 3. 2015 10:52 Zemánková

Dobrý den,zajímalo by mě jestli máte zkušenosti s použitím oregánového oleje na plicní chlamydie a boreliozu.Děkuji za odpověď,Zemánková

Vitalita

V obou případech je Candimis indikován.

12. 3. 2015 20:14 julia

Dobry den prajem,na potieranie nechtu napadnuteho mykozou mozu pouzivat aj tehotne zeny?
Dakujem

Vitalita

Na nehty můžou používat i těhotné ženy.

21. 5. 2015 10:09 EVA

Zjistili mi chlamidie,jsem moc unavená,bolí všechny klouby a nic nepomáhá.Mohu tento přípravek použít.Děkuji za odpověd Eva

Vitalita

Doporučuji přípravek PM Chlamydil Extra

10. 6. 2015 10:47 Anka

Dobrý den, na akne sa to aplikuje vnutorne ci vonkajsie ? Dakujem

Vitalita

Candimis lze na akné aplikovat zevně – roztok 1–2 kapek v 2 dl vody, potřít, zbytek vypít, 2× denně. K vnitřnímu užití lze sahnout i po Candicapsu 2×1.

30. 12. 2015 18:59 jana

Dobrý den. jak dlouho se může Candimis užívat vnitřně ?
Musí se udělat pauza, nebo se může užívat dlouhodobě ?
Moc děkuji za odpověď. Jana

Vitalita

Záleží na stavu organismu (např. problémy s plísněmi), ale po 1 – 2 baleních bych doporučovala udělat pauzu a průběžně používat laktobacily.

1. 2. 2016 03:26 Marie

Dobrý den,
mohu užívat oreganový olej když beru GODASAL na ředění krve? Léčila jsem se na flebotrombozu a mám časté křeče v nohách.
Děkuji za odpověď
 Marie

Vitalita

Candimis by neměl ředění krve ovlivňovat.

28. 4. 2016 20:46 Jana

Je vhodné užívanie oregánového oleja ak užívam antiepileptické lieky? Ďakujem

Vitalita

Raději doporučuji poradit se s ošetřujícím lékařem.

7. 6. 2016 20:34 alzbeta

Dobry den muzu pouzivat oreganovy olej i na gyn. vyplachy pri potizich jako jsou kvasinky? dekuji

17. 6. 2016 11:31 jana

Je možné, že by mi užívání rozjelo poševní mykózu? Paní doktorka mi řekla, že je to silný alergen.

11. 10. 2016 17:28 Petr

Chtěl bych zkusit CANDIMIS – KAPKY na můj už dlouhotrvající CHRONICKÝ ZÁNĚT PROSTATY A MOČ. CEST, všechna ostatní léčba mě na tuhle nemoc selhává i spoustu využívaných ATB bez efektu. 1 malý krátký čas jsem užíval Oreganový olej v tabletách jen 1 tabletu denně, z důvodu nežádoucího účinku PRŮJMU. A toho průjmu se obávám i teď při případném užívání těchto kapek Candimisu. Co myslíte pomůže mě to na chronický zánět moč. cest a prostaty? A jak se nejlépe vyhnout tomu průjmu? Díky

14. 3. 2017 16:58 Radka

Dobrý den, slyšela jsem, že oreganovy olej je dobrý na zadní rýmu. Poradíte mi jak ho použít? Děkuji

Vitalita

2× denně 2 kapičky do vody a kloktat, následně pak polknout. Lze zkusit i inhalaci tohoto roztoku, ale pozor na podráždění kůže, v žádném případě se výpary nesmí dostat do očí (musí být mimo inhalační prostor a zavřené!

Za dotaz děkuje MUDr. Jana Brychtová

5. 5. 2017 22:39 Katarina

Dobry den, pisete ze olej zabera na 25 bakterialnych druhov- su niekde vymenovane? Konkretne by ma zaujimala „ureaplasma“. Mozem olej uzivat vnutorne, ustne a zaroven si snim robit gyn. Vyplachy ??? Ako postupovat pri gyn. Vyplachoch??? Preco olej nemozu kojace zeny?? Na stranke o kojeni olej doporucovali – pri kojeni zevraj nevadi. Dakujem za odpovede, prajem pekny den:)

Vitalita

Při kojení lze olej používat zevně, k vaginálním výplachům se používá klasicky roztok 2kapky Candimisu do 2 dl vody, lépe je ale tímto roztokem napustit tampon a 30´ ho mít v pochvě, rovněž 2× denně. Vnitřně užívat Candimis se u kojících matek nedoporučuje pro příliš aromatickou chuť, kvůli které pak některé děti mléko odmítají.

Pro alternativní léčbu mykoplazmatu se většinou doporučují výrobky jako Probi8caps či UricapsProbi.

25. 7. 2017 09:58 Iva

Dobry den,jiz dlouho me pali spicka jazyka a mam malo slin.Na ORL mi doporucili brat oreganovy olej (Candymin).Pry nic jineho neexistuje.Jake je pouziti tohoto preparatu?Deku­ji Iva

Vitalita

Produkt Candimis jsou kapičky a berou se 2 denně, můžete si nakapat na lžičku s čajem nebo vodou, vložit do úst a hodně zapít, nekapat do sklenice. Je to olejový preparát a usadil by se na okrajích sklenice. V nabídce máme také oregánové kapsle Candicaps.

11. 12. 2017 21:08 vlada

zdravim,možem si oreg.olej nakvapkat na kusok chlebika s maslom?či olejom?pripadne dat ho na lyžicu s jogurtom?dakujem

15. 3. 2018 14:36 Hana

Dobrý,den.Mám mkozu v pochvě lék nezabírá.CHci se zeptat mužu užívat tento přípravek.A ještě beru autovakcínu na e colli v pochvě.Děkuji

26. 3. 2018 00:52 Lucie

Dobry vecer nekolit let me trapi candida na jazyku …nic nepomaha myslite ze mohu tento olej vyzkouset?deku­ji moc

Vitalita

Na candidu je Candimis nebo Candicaps jedinečný, u candid je důležité také omezit sladké.

30. 4. 2018 09:26 Michaela

Dobrý den, mám problém s plísněmi, ale zároveň se momentálně snažíme o miminko, chtěla jsem se zeptat, jestli můžu používat Candimis a v případě zjištění těhotenství ihned vysadit? Nemůže to případně v prvních měsících těhotenství nějak uškodit miminku? Dále jsem se chtěla zeptat, mám doma cca polovinu lahvičky s minimální trvanlivostí do 04/2017. Mohu přípravek používat vnitřně??

Vitalita

Candimis je bohužel nevhodný pro těhotné a kojící matky.

Pokud ještě nejste těhotná, můžete jej užívat a vyčistit si tělo před otěhotněním, poté už budete hodně omezena jakoukoli léčbou.

Candimis s prošlou roční záruční dobou raději užívejte jen zevně k potírání a koupelím.

2. 5. 2018 10:42 Michaela

Dobrý den a je možné používat Candimis v těhotenství alespoň zevně?

Vitalita

Candimis v těhotenství bych používala pouze zevně na koupel nohou proti plísním, případně do šampónu proti lupům. Raději nepoužívat vnitřně ani vaginálně proti gynekologickým zánětům.

2. 5. 2018 14:41 Michaela

Děkuji za odpověď. A potítat nehty s ním případně můžu?

Vitalita

Ano, to taky můžete.

24. 10. 2018 17:46 Adam

Dobrý den,

koupil jsem si přípravek Fin Candimis s ohledem na jeho pozitivní recenze za účelem léčení lehtové plísně. Po prvním použití přípravku přímo na nehet mi však zrudlo nehtové lůžko, které potom svědilo a tvořily se mi na něm jakési strupy. Pak jsem tedy přípravek zkusil použít ještě podruhé a na prstech u nohou se mi vytvořila jakási svědivá vyrážka s pupínky. Proto jsem přípravek přestal používat. Chci se zeptat, jedná se o nějaké vedlejší účinky přípravku?

Vitalita

Ještě jsme se nesetkali s reakcemi, které popisujete. Určitě produkt raději nepoužívejte.

Člověk může být alergický na jakoukoli rostlinu, je tedy možné, že můžete mít nějaký druh alergie na tuto rostlinu.

18. 1. 2019 23:43 Dana

Dobry den,
je mozne v tehotenstvi pouzivat k potirani bradavice na noze v nezeredene forme? A je to vlastne spravny zpusob, jak bradavice timto olejem osetrovat. A hlavne, myslite, ze to pomuze??? :) Po ruznych leptadlech a lazeru se akorat zvetsuje nebo rozleza :( Dekuji predem za odpoved.

10. 2. 2019 10:29 Paja

Dobry den. Chodim na chemoterapie a vzdy se mi udela takovy bily povlak na jazyku a mandlich. Jazyk je necitlyvy , obtížně polykam, necitim chute. Muzu timto olejickem priznak mirnit, nebo mi doporucite vhodnejsi produkt? ( jak davkovat) Dekuji za odpoved. P

Vitalita

Je potřeba, aby jste tento problém nejprve konzultoval se svým ošetřujícím lékařem.

Nebo můžete využít telefonickou konzultaci s naším lékařem.
Bezplatná poradna je každé úterý a čtvrtek od 16 do 18 hodin na telefonním čísle 800 169 570.

19. 2. 2019 17:55 Julie

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali Candimis může pomoci s léčbou akné, které je způsobené kvasinkami? A dále zdali je vhodné léčit zároveň Candimisem a probitoky nebo je tato kombinace kontraproduktivní?
Moc děkuji.

Vitalita

Ano, je to možné, a to i v kombinaci, protože je to účinnější.

28. 3. 2019 07:18 Ljuba Bobykova

Dobry den,
U pripravku Candimi's se mi porouchalo kapatko-respective nahore se odchlipla guma a nejde tak olej prevazet.Je mozne si u vas zakoupit novou lahvicku?Nebo mam zkusit nekdy v lekarnach podobnou lahvicku sehnat a olej prelit…Baleni je jeste docela plne a mam jej pomerne kratce…
Dekuji

Vitalita

Kapátko samostatné bohužel neprodáváme, pouze celé balení Candimisu. A zakoupila jste to u nás?

29. 3. 2019 13:21 Ljuba Bobykova

Nevim presne,koupila jsem pres kamaradku…Dekuji za odpoved

Vitalita

Tak to Vám bohužel nepomůžu ani s reklamací.

15. 6. 2019 22:44 Anna Horáková

Dobrý den. Mám již 20 let nehezkou plísen nehtu u palce nohy. Je mozne ji lecit a vylecit Candimisem? Je lepsi lokalne+vnitrne? A co davkovani? Zkousela jsem mnohe prirodni prostredky a jiz nic nezabira, jen ulevuje. Dekuji za odpoved. Anna

5. 10. 2019 21:12 Zuzana

Dobrý den, nerozumím tomu,jak píšete, že Váš produkt je nejsilnější. Našla jsem na trhu plno produktů, které obsahují 100% oregánový olej. Jak to mám tedy chápat? Děkuji za vysvětlení.

Vitalita

Myslím, že úplně stačí to, kdybyste si vyskládala dané produkty na stůl včetně našeho a postupně budete ochutnávat. Někdo považuje za 100% oregánový olej to, když si nasbírá bylinky oregano a naloží je např. do olivového oleje. Proto není olej jako olej.

Podstata oregánového oleje spočívá v účinné látce karvakrol. V našem oleji ho bývá cca 85%, záleží na šarži a sklizni (dále záleží na půdě, kde oregano roste, dále na intenzitě slunečního svitu apod.). Věřte, že oregánového oleje s 85% podílem karvakrolu lze spočítat na prstech jedné ruky.

21. 12. 2019 19:22 Žana

Dobrý den.
Můžete mi poradit na tento problém?
Manžel má již delší dobu kašel. Odkašluje hleny.Po vyšetření na plicním
užíval antibiotika. Po mírném zlepšení, doktorka léčení ukončila s kontrolou za 3 měsíce. Poněvadž stav se nezlepšil zase 2 x antibiotika.
V současné době pořád má suchý kašel s hlenem.
Prosím poraďte. Předem děkuji.
Žana Špatenková
zana.s@seznam.cz

4. 1. 2020 20:23 Michal Šturdík

Dobrý den, obsahuje prosím uvedený olej alkohol nebo nikoliv? Děkuji

Vitalita

Přípravek neobsahuje alkohol.

« novější 1 2 starší »

Související produkty:

Probiosan

Probiosan photo

Obsahuje sladkovodní řasu Chlorella pyrenoidosa, účinný probiotický komplex bakterií Lactobacillus acidophilus, Enterococcus faecium a inulin.

Kurkumin komplex

Kurkumin komplex photo

Podporuje zdravou činnost trávicí soustavy, jater a žlučníku.

Almond oil

Almond oil photo

Obsahuje vysoký podíl bioaktivních látek.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)