Colostrum cesta k obnově přirozené odolnosti

Colostrum photo

Colostrum je přírodním přípravkem k posílení odolnosti organismu, který působí ve shodě s biologickými předpoklady počáteční fáze lidského života.

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: AKCE 60 kapslí
Cena: 312 Kč
Vaše cena: 238 Kč
Ušetříte: 74 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Pharma Activ
 ks 

Látky obsažené v colostru podporují návrat organismu k normální činnosti. Přípravek Colostrum podporuje léčbu různého druhu chorob a potíží. Doporučuje se zvláště při následujících indikacích:

  • časté bakteriální a virové infekce
  • alergie a nemoci spojené s poruchami imunity
  • srdeční choroby
  • nádorová onemocnění
  • vředy, popáleniny
  • redukční diety
  • intenzivní sportovní trénink

Proč je užívání přípravku Colostrum vhodné:

Nadměrné užívání antibiotik, se kterým se lze naneštěstí v současné době velmi často setkat, způsobuje, že organismus se stává méně odolným proti bakteriálním, virovým a mykotickým infekcím. Zvýšená náchylnost k nádorovým onemocněním může být rovněž spojena se snížením imunity, neboť antibiotika se používají jako léčebný prostředek mnohem častěji, než tomu bylo před několika desítkami let, a mnohdy je lidé užívají nevědomě přímo v potravě. Antibiotika mohou v některých případech zachránit život, ale lékařsky neodůvodněné užívání těchto přípravků zásadně narušuje přirozenou odolnost organismu. S ohledem na to, že colostrum je zcela přírodní výživnou látkou, je jeho každodenní užívání zcela bezpečné a navíc nevyvolává žádné vedlejší příznaky. Imunitní faktory obsažené v colostru podporují boj proti různým nemocem a růstové faktory, které je doprovázejí, napomáhají při částečné nebo úplné eliminaci poškození, způsobených v důsledku procesů stárnutí organismu, stresu, nemocí a úrazů. Jednou ze základních vlastností colostra je jeho schopnost bojovat a dokonce předcházet projevům stárnutí. Výzkumy prokázaly, že procesy stárnutí způsobují snížení hladiny růstového hormonu a jeho ekvivalentu IGF-1. U osob kolem 40. roku věku je koncentrace IGF-1 o polovinu nižší, než ve věku 20 let. Colostrum je přírodním zdrojem tohoto hormonu a růstového faktoru, které viditelně ovlivňují pružnost a zdravý vzhled pokožky, proto se také o colostru mluví jako o přirozeném face-liftingu. Colostrum brzdí procesy předčasného stárnutí a ovlivňuje obnovu a regeneraci tkání.

Původ:

Přípravek Colostrum obsahuje jednu z nejcennějších a nejušlechtilejších přírodních látek na světě a jeho hodnota je nesrovnatelná s kterýmkoliv přípravkem určeným k posílení imunity. Kapsle Colostrum jsou bohatým zdrojem přirozené, biologické odolnosti proti nemocem a projevům stárnutí organismu. Colostrum je v přírodní podobě žlutá, suspendovaná tekutina, produkovaná mléčnými žlázami matky v průběhu prvních hodin laktace. Po určité době dochází pod vlivem příslušných hormonů k zahájení vlastní laktace, neboli produkce mléka. Colostrum, jinak nazývané mlezivo, je první potravou pro novorozence. Čisté colostrum lze získat pouze v průběhu šesti hodin po porodu. Jako potravinové doplňky k posílení odolnosti se v současné době ve světě využívají následující přípravky: kravské colostrum, koncentrát kobylího mléka, lamí, kozí a ovčí colostrum. Pouze kravské colostrum však obsahuje všechny imunitní a růstové faktory, které se nacházejí v colostru jiných savců, a proto jej také mohou užívat i jiní savci, včetně člověka.

Výroba:

Kráva produkuje více než dvojnásobné množství colostra, než spotřebuje nově narozené tele. Získaný přebytek colostra se chladí a mrazí v přesně označených nádobách (na každé je napsáno jméno, adresa, měsíc, rok a identifikační číslo krávy) a v této podobě se přechovává v lednicích až do doby zahájení zpracování. Po pozvolném rozmrazení produktu na teplotu od 17 do 18 oC je rozmražené colostrum podrobeno procesům pasterizace a homogenizace. Používaná metoda pasterizace je chráněna patentem. Následně se ve veterinární laboratoři provádějí všechny nezbytné bakteriologické zkoušky a stanoví se pH roztoku. Po úspěšném ukončení těchto testů se colostrum suší a přesívá a ve formě prášku se uchovává při teplotě 12,5 – 26,5 oC. V následujících etapách technologického procesu se colostrum zpracovává do různých forem, které odpovídají požadavkům jednotlivých odběratelů. Běžně prodávané kravské colostrum se vyrábí v podobě pastilek, kapslí, tyčinek, v tekuté nebo práškové formě. Může být rovněž součástí kosmetických přípravků určených k péči o pleť.

Užívání:

Dospělí a děti od 3 let: 1 kapsle 3 krát denně, zapít sklenicí vody. K příznivému vlivu deklarovaného účinku dochází v případě užití 3 kapslí denně.

Upozornění:

Výrobek není určen pro děti do 3 let.

Složení

3 kapsle 819 mg: kolostrum v prášku 810 mg (z prvního kravského mléka) standardizované na obsah 44,32 % imunoglobulinu G 359, 15 mg a 55,68 % sloučenin bílkovin 451,21 mg, stearan hořečnatý 6,39 mg, želatina (obal kapsle) 2,25 mg.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

« novější 1 2 starší »
4. 2. 2013 21:17 Mirka

Dobrý den, prosím mám dotaz, moje maminka 83 let je po operaci srůstu v tenkém střevě a v kličce tenkého střeva je i zánět. Po týdnu od operace se zdálo že se rozeběhlo vylučování a trávení .Je to však zase spojené velkým průjmem a zvracením při požití jídla. Je v tomto případě vhodné dávat colostrum? Prosím o brzkou odpověď na e-mailovou adresu. Velice vám děkuji Suchardová

Vitalita

Ano, v tomto případě je možno užívat Colostrum, ale poradila bych se vzhledem k věku a případným komplikacím jejího případu s lékařem (dávkování max. 1 kapsle 3 krát denně, zapít sklenicí vody).

Rovněž by paní mohla zkusit užívat šťávu z Aloe, která má podpůrné účinky právě pro trávící systém. Vzhledem k věku a onemocnění pacientky bych alespoň ze začátku doporučila podávat max. 1 lžičku (5 ml) šťávy z Aloe denně. Když průjem ustoupí a zažívání se zklidní, může paní podávat 1 lžíci (15 ml) denně.

17. 3. 2013 13:15 alan maria uhura

dobrý den,
jaký je čas sběru kolostrav od kraviček? jaký je technologický postup zpracování kolostra? Jaká je konkrétní odborná studie na pasterizoavné kolostrum, když je známo, že je mrtvé a nefunkční????nejde o klamavou reklamu a placebo za drahé peníze? děkuji

Vitalita

Colostrum je v přírodní formě žlutá, suspendovaná tekutina produkovaná mléčnými žlázami matky v průběhu prvních hodin laktace. Po určité době dochází pod vlivem příslušných hormonů k zahájení vlastní laktace, neboli prodikci mléka. Colostrum, jinak nazývané mlezivo, je první potravou novorozence. Čisté colostrum lze získat pouze v průběhu šesti hodin po porodu. Pouze kravské colostrum, které je používáno k výrobě našeho produktu, obsahuje všechny imunitní a růstové faktory, které se nacházejí v colostru jiných savců. Kráva produkuje více než dvojnásobné množství colostra, než spotřebuje nově narozené tele. Získaný přebytek colostra se chladí a mrazí v přesně označených nádobách (na každé je napsán měsíc a rok odběru a identifikační číslo krávy, jméno a adresa chovatele). Zmražené colostrum se takto přechovává v mrazničkách do chvíle jeho zpracování. Po pozvolném rozmrazení na teplotu od 17 do 18 °C je rozmrazené colostrum podrobeno procesům pasterizace a homogenizace, a to k jeho zpracování speciálně vybranou metodou, která je chráněna patentem. Následně se ve veterinární laboratoři provádějí všechny nezbytné bakteriologické zkoušky a stanoví se pH. Po úspěšném ukončení těchto testů se kolostrum suší (metodou vakuového vymrazování), přesívá se a uchovává ve formě prášku v teplotě 12,5 – 26,5 °C.

V procesu produkce se nevyskytují žádné vysoké teploty, použitá metoda produkce (lyofilizace) je vědeckou technologií využívanou na celém světě. Díky této metodě je naše colostrum standardizováno na minimální obsah aktivních látek – ne méně než 15% imunoglobulinu G – IgG.

Odkazy: http://cs.wikipedia.org/…/Lyofilizace, http://www.bezpecnostpotravin.cz/…n/92019.aspx

29. 3. 2013 08:45 MICHAELA FONTOŠOVÁ

Dobrý den,dcerka nesnese příchutě snad v ničem,proto vše volíme a kupujeme bez příchtí,pokud bych vysypala kapsli do obyčejné neochucené vody změní se chuť? Jsou tedy kapsle ochucené? Nebo jsou zcela bez příchutě po vysypání do vody? Děkuji za odpověď, Míša

8. 9. 2013 13:46 Marynioková

Dobrý den, působí colostrum při angíně? Ráda bych věděla, zda se spolehnout na colostrum, čekat zda a kdy zabere nebo raději antibiotika?

29. 12. 2013 20:03 Andrea

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda-li se může užívat přípravek Colostrum compact i v průběhu těhotenství a v jakých doporučených dávkách v tomto zmíněném stavu? Momentálně jsem ve 12tt + 1 těhotenství.

6. 1. 2014 16:19 Radek

Dobrý den, mohu začít užívat přípravek Colostrum compakt, už během chřipkového onemocnění?
Děkuji

1. 2. 2014 20:23 Olina

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda-li je možné Colostrum compact tablety užívat při kojení? Mám 2.5 měsíčního syna a sestra mi doporučila tento přípravek na posílení imunity. Mám trošku obavu z kravského mléka a laktózy. Předem děkuji za odpověď a zdravím Olina

Vitalita

Přípravek Colostrum compact nemáme v nabídce.

26. 3. 2014 22:08 Monika

Zdravím může Colostrum hned na začátku užívání u dítěte 3,5 roku vyvolat teplotu? podotýkám že dcera je velmi oslabena prodělala mnoho infekcií a mnoho antibiotik za sebou. Moc děkuji za odpověĎ. Monika

Vitalita

S takovým případem jsme se ještě nesetkali, jelikož se jedná o doplněk stravy, který nemá klinické studie, těžko se mě k tomu vyjadřuje. Pokud organizmus je dlouhodobě oslaben je to možné, nicméně něco takového musí odeznít do dne až dvou.

5. 6. 2014 00:29 fanda

dobrý den colostrum (mlezivo) piji přímo o krav a můžu vřele doporučit , mám žaludeční vředy a alergii a múj zdr, stav se mnohonásobně zlepšil .

4. 9. 2014 12:39 Šárka

Dobrý den, mohla bych se zeptat na Colostrum? Syn má pět let, loni byl pořád nemocný, 2× mu píchali ucho. Může mu tento přípravek pomoct, četla jsem chválu na něj. Jaké by mělo být dávkování a kdy zabere? Může se ta tableta rozpustit ve vodě? Někde jsem četla, že ne..Tak se raději ptám. Už užíváme ribumil, ale teda nevím, jestli pomůže. Ráda bych ještě zkusila i to. Děkuji

Vitalita

Syn může colostrum užívat. Dávkování doporučuji 3× denně 1 kapsli. Spolknout celou, nerozpouštět.

4. 9. 2014 22:56 pavla

Proč nemáte v nabídce kozí kolostrum, toto je možné užívat i při alergii na kravské mléko ne?Děkuji

Vitalita

Bohužel žádný náš dodavatel kozí colostrum v nabídce nemá. Pokud se však objeví, rádi jej zařadíme.

10. 9. 2014 11:43 Bořislav

Mám poruchu autoimutního systému a má pořád bolesti ve svalech v ramenou. Byla mě diagnostikována polymyalgie. Je používání colostra vhodné?

Vitalita

Colostrum by nemělo vadit, ale raději doporučuji konzultaci se svým lékařem.

14. 1. 2015 09:00 Jitka

Může se pít kozí colostrum přímo syrové? Co by se mohlo stát, když je tak léčivé? Děkuji za odp.

27. 1. 2015 18:46 jaroslava

dobry den.prosím chtěla bych se zeptat přišla jsem o mateřské mlíko mohla bych uživat colostrum?vraj je na podporu mateřského mlika děkují

Vitalita

Ano, tento produkt na toto doporučujeme.

18. 2. 2015 00:57 Hanka

Dobrý den, jak dlouho bez přerušení mohu dceři colostrum davat? ( preventivně ) Děkuji.

Vitalita

Můžete užívat i dlouhodobě.

29. 4. 2015 13:44 Dan

Dobrý den, obsahuje kolostrum laktozu?
Pokud ano, tak kolik g laktozy je ve100g produktu?
Diky,Dan

Vitalita

V denní dávce colostra 630 mg je obsaženo 283,5 mg bílk. sloučenin a 94,5 mg imunoglobulinu G. Ve 100 g je to tedy 45 g bílk. sloučenin a 15 g imunoglobulinu G.

4. 6. 2015 10:01 Eva

Dobrý den, mám ulcerózní kolitidu, časté tenesmy, nafouklé břicho, místo průjmů spíše zácpu a léky mi stav téměř nemění, tak bych chtěla zkusit jinou alternativu. Jen nevím, zda si vybrat colostrum, nebo aloe vera gel, poradíte mi? Děkuji

Vitalita

Na popsané bych doporučil aloe šťávu 99,7%, doporučuji pravidelně užívat 60 až 90 dnů.

4. 1. 2016 19:38 Hanna Slavíková

Dobrý den, mám problém jsem pořad na chlazená, 2 dni pracuji a 3 dní ležim doma. Podle rozberu krve jsem zdravá. Mohl by mi pomoct colostrum?děkuji

1. 3. 2016 10:49 Ringla

Dobrý den,
obsahuje Colostrum lepek?
Děkuji.

Vitalita

Neobsahuje, přípravek je bez lepku.

10. 3. 2016 16:36 Holá

Dobrý den,
chci se zeptat jak dlouho se může používat colostrum. Dcera sportovkyně ho používá přes zimu cca 4 měsíce, má problémy s nedostatkem železa a bohužel ji zjistili při kontrole vyšší jaterní testy. Jinak s colstrum máme velmi dobré zkušenosti, nebyla vůbec nemocná co ho užívá. Přes zimu bývá náchylná na virozy, letos neměla ani jednou. Dočetla jsem se, že se ale může užívat jen 3 měsíce, potřebovala by ho užívat až do kvěna, dokuď nebude teplo. Může ho užívat při vyšich jaterních testech- ALT 1,5? Moc děkuji

Vitalita

Obecně platí, že doplněk stravy se dá užívat 3. měsíce, pokud není stanoveno jinak. Pochopitelně pokud se objevily s jaterními testy doporučuji vysadit. Nemusí to mít souvislost, ale pro jistotu.

20. 5. 2016 20:57 Janka

Dobrý den,moc Vás prosím o radu.
Snažím se otěhotnět,po prodělaném potratu se léčím na imunologii. Bohužel mi zjistili zvýšené hodnoty NK buňky
23,56 po šesti týdnech užívání Subcuvie mi klesly na 21,97. Nyní se snažíme vyloučit možný zápal. ASLO mi vyšlo 521,9. Muže mi v tomto pomoci právě colostrum?
Moc Vám děkuji za odpověď.

Vitalita

Dotaz je určen spíše na ošetřujícího lékaře. Každopádně colostrum je primárně doplněk na posílení imunity a vyživuje organismus. Možná by bylo lepší užívat kyselinu listovou. Určitě však doporučuji probrat s Vaším lékařem.

23. 5. 2016 14:20 Janka

Dobrý den, mám ještě jeden dotaz.
Všude na internetu nacházím, jak zvýšit imunitu.
Ale jak přírodní formou pomoci ke snížení?
NK buňky mám(jak jsem psala minule)21, 97.
ASLO se momentálně řeší, čeká mě ORL,zubař…521,9 js­em měla. Moc Vám děkuji za odpověď

Vitalita

Doporučil bych Vám ještě vydržet. Uvidíme k čemu dojdou ta vyšetření, na která čekáte.

6. 8. 2016 17:56 Šárka

Dobrý den, je pravda, že Colostrum pomáhá regenerovat měkké tkáně?

30. 9. 2016 09:58 Barbora

Dobrý den,
mohu užívat Colostrum (tekuté) při kojení? Když se dostane do mateřského mléka, miminku to nevadí?
Děkuji za odpověď.
Lísková

Vitalita

Tekuté kolostrum neznám, ale toto je nevhodné pro těhotné a kojící ženy.

17. 10. 2016 19:14 Petra

Dobrý den, může se colostrum užívat během nemoci, která se léčí antibiotiky? Děkuji za odpověď

Vitalita

Ano, je možné užívat takto colostrum.

31. 1. 2017 19:26 Michal Taraba

Dobrý den, mohu užívat Colostrum společně s Chlorellou a případně společně i s Psyllium?
Dále mám v plánu užívat Česnek a Echinaceu, vitamínC a zinek a dále Stop – kok, rybí olej a vitamín B-komlex
Mohu vše společně, nebo mám něco vynechat? děkuji za odpověď

Vitalita

Je to velice složitý dotaz, protože nevíme za jakým účelem to chcete vše užívat. Například chlorella, psyllium je na detoxikaci, ale už se k tomu vůbec nehodí vitamíny B apod. Echinacea a česnek, vitamín C je zase na imunitu. Takže nejlépe bude, když nebudete užívat vše, ale postupně.

15. 2. 2017 17:04 Lenka Pavlíková

Dobrý den,
proč Colostrum forte nesmí užívat děti mladší 3 let?
Děkuji

Vitalita

Je to dáno legislativou, doplňky stravy jsou klasifikovány od 3 let. Pro menší děti bychom museli tento výrobek klasifikovat na Ministerstvu zdravotnictví jako spec. dětskou výživu.

24. 7. 2017 09:43 Dita V.

Dobrý den,

je možné používat ve stejném období Colostrum i bentonitový jíl? Ve Vašich předchozích odpovědích jsem se dočetla, že Colostrum působí v žaludku a jíl by měl působit ve střevech. Předem děkuji za odpověď.

Vitalita

Primárně nevidím v současném užíváním žádný problém. Pochopitelně neužívat najednou, ale min. s odstupem 40 minut.

13. 9. 2017 14:10 IVA

Dobry den,syn bere Ritalin.Muze i tak brat Colostrum v te tekute forme?
Dekuji
Iva

Vitalita

Tento přípravek je v kapslích. Nevím jaký přípravek myslíte.

« novější 1 2 starší »

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Divizna velkokvětá - tinktura z pupenů

Divizna velkokvětá - tinktura z pupenů photo

Vhodný při úporné dušnosti, omezuje nežádoucí mikrobní procesy v dýchacích cestách.

Reishi + zinek + vitamín C

Reishi + zinek + vitamín C photo

Reishi podporuje přirozenou imunitní obranu organismu a pomáhá udržovat funkci oběhového systému.

Ženšen + vitamín E

Ženšen + vitamín E photo

Zvyšuje vitalitu a posiluje imunitu.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 18 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2017 Vitalita.cz (právní doložka)