Kategorie: Mozek & nervy

Eleuterokok – čertův kořen – bylinná tinktura zvyšuje odolnost proti stresu

Odborná literatura uvádí tyto účinky – odbourává cholesterol, brání rozvoji metastáz, zmírňuje následky ozařování, zlepšuje prokrvení srdečního svalu a mozku, ovlivňuje nervové poruchy.

Eleuterokok - čertův kořen - bylinná tinktura photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 50 ml
Cena: 107 Kč
Vaše cena: 99 Kč
Ušetříte: 8 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Naděje
 ks 

Bylinná tinktura zvyšuje odolnost a vitalitu organismu, má posilující účinky při fyzickém a duševním vyčerpání. Zlepšuje zdravotní stav po nemoci, spánek, výkon a kondici sportovců. Stimuluje pohlavní orgány.

  • vhodný při projevech stáří
  • snižuje toxicitu protinádorových léčiv
  • citlivost vůči záření
  • zlepšuje paměť

Složení

Výtažek z bylin, ethanol 40%.

Eleuterokok

Keř dorůstající výšky až dva metry, má husté trnité větve. Plodem je kulovitá peckovička, obsahující 2–7 pecek. Hlavními účinnými látkami jsou glykosidy eleuterosidy, kterých bylo izolováno vice než 12, zastoupeny jsou dále steriny, pryskyřice, saponiny, flavonoidy, polysacharidy, významný je také obsah draslíku, fosforu a vápníku. V kořeni najdeme také mastné nenasycené kyseliny, třísloviny deriváty kumarinu. Někdy se mu říká Sibiřský ženšen, ale v řadě svých působení klasický ženšen převyšuje. Lidově je znám pod názvem Čertův kořen.

Bylinné tinktury

Mohou se užívat současně – nejvíce 2 až 3 lahvičky. K nim se přiřadí jeden pupenový výtažek v pořadí první v kúře vedle bylinných. Většinou se jedná o prostředek břízy.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

15. 3. 2015 13:43 Miroslava Šrámková - MIRKA

Dobrý den všem – chtěla bych napsat všem, kteří depresemi, špatným spánkem, změnami nálady a podobně – užívala jsem ELEUTEROKOK – ČERNÝ KOŘEN v kapkách a musím napsat, že je výborný, kde se „hrabou“ léky na uklidnění nebo depresi. ELEUTEROKOK zabere za chvíli a špatná nálada a deprese je pryč, cítím se i svěžejší a úplně klidná !
Navíc je to bylinka, takže vím, že neužívám žádnou chemii !
VŘELE DOPORUČUJI !!
Mirka

14. 8. 2017 09:12 martina Kučerová

Dobrý den,
kolik procent je ve složení čistého výtažku z kořene?

s pozdravem

Martina Kučerová

Vitalita

Reaguji na Váš dotaz ohledně eleutorokoku. Vzhledem k našemu zpracování tinktur nejsme schopni vyjádřit množství účinné látky v procentech. Sílu extraktu vyjadřujeme pomocí množství výchozí suroviny vztažené k denní dávce konečného zředěného extraktu. Tento údaj je na etiketách formulován: doporučená denní dávka odpovídá např. u eleuterokoku 1,56 g čerstvé rostlinné hmoty. (u bylin se údaje liší). U pupenů denní dávka (75 kapek) odpovídá 70 mg výchozí hmoty pupenů.

21. 3. 2018 11:55 Ivusha

Měla bych jednu otázku. Mohu prosím užívat před spaním, mám totiž problém se spaním po noční nebo při úplňku měsíce? Děkuji za odpověď. Ivusha

Vitalita

Pokud máte problémy se spaním, tak eleuterokok T6 těsně před spaním nedoporučujeme užívat. Eleuterokok nejpozději užívejte tak 4 hodiny před spaním.

Na dobré spaní je vhodné užívat kozlík T18.

13. 2. 2019 12:52 Martin Ševčík

Dobrý den zajímá mě,jestli ty eleuterokokové kapky mají i příznivý učinek při cukrovce a jaký?děkuji.

Vitalita

Eleuterokok T6 mírně snižuje hladinu krevního cukru, proto Vám může být při cukrovce nápomocný.

20. 5. 2019 20:36 Dana Muchová

Dobrý den,
chci se zeptat, zda je dobré užívat eleuterokok na vysoké hodnoty (paměťové) EBV, CMV, chlamydie a černý kašel, a s tím zřejmě související oslabení imunity, bolesti svalů, kloubů, kostí, ledvin a očí, tlak na temeni hlavy, rozmazané vidění, častá únava, potravinová intolerance na kravské mléko.

Děkuji. Dana

Vitalita

paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru:

eleuterokok T6, chlamysan SV9, jasan P16, olše P36, vrba P49

Dávkování – nejprve budete brát T6 + SV9 + P16 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P16 přidáte k T6 a k SV9 P36 . Po vybrání P36 přidáte k T6 a k SV9 P49 . Pokud Vám dojde T6 nebo SV9, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

20. 5. 2019 20:51 Dana Muchová

Dobrý den,
ještě jsem zapomněla k předchozímu dotazu napsat, že trpím anémií, hubnutím, svěděním, zčervenáním kůže a pálením na různých částech těla.
Děkuji. Dana

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

EMPEROR STAR

EMPEROR STAR photo

Pro své výrazné posilující a povzbuzující účinky vyhledávána lidmi, kteří jsou vystaveni enormnímu pracovnímu vytížení a stresu.

Lecitin 1.200 mg

Lecitin 1.200 mg photo

Posiluje imunitní systém a urychluje regeneraci organizmu.

Lípa - tinktura z pupenů

Lípa - tinktura z pupenů photo

Tlumí pocity svědění i bolesti nervového původu.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)