Kategorie: Klouby a kosti

Enzycol pro osoby se zvýšenou hladinou kyseliny močové

Nové složení bohatší o anthokyaniny, které působí protizánětlivě.

Enzycol photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 100 + 40 tobolek
Cena: 520 Kč
Vaše cena: 447 Kč
Ušetříte: 73 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Simply You
 ks 

Příznivě působí na hladinu kyseliny močové. Obsahuje účinné extrakty, které aktivně působí na příznivou regulaci kyseliny močové v lidském organizmu.

Díky celeru, který podporuje diurézu, je navíc přebytečná hladina kyseliny močové vyplavena pryč z lidského organizmu.

Užívání

Při obtížích užívejte 4 tobolky denně (2 ráno a 2 večer) do zmírnění problému.

Při pravidelném užívání 2 tobolky denně (1 ráno a 1 večer) po dobu 2 – 3 měsíců. Tobolky užívejte na lačno (minimálně 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle). Dobře zapijte vodou.

Složení

V 1 tobolce – Multi Clean UPTM komplex 535 mg (extrakt z plodu višně 200 mg, extrakt ze semen celeru 150 mg, extrakt ze semen pistácie 160 mg, kurkumin 25 mg, vitamin C 20 mg).

Poznámka

Odstranění symbolu šroubovice + DNA na krabičce je čistě legislativní, složení zůstává naprosto beze změn. Chceme se k tomuto symbolu vrátit, předpokládáme že na obale se znovu objeví v roce 2018. Simply you.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

22. 7. 2016 10:54 Ela

Užívám vesměs na záněty v kloubech a je to super! zlepšilo se to.. navíc to snižuje i kys. močovou díky celeru a pistácie..takže i doktorka má radost.

27. 11. 2016 20:44 Radek

Dobrý večer,
lze Enzycol DNA užívat déle než 3 měsíce. Nebo snížit dávku na 1× denně? Užívám od konce srpna 1× ráno, 1X večer. Léky /Milurit/ neužívám. Děkuji za odpověď. Radek

Vitalita

Co se týká užívání Enzycolu – při obtížích doporučujeme užívat 4 tobolky denně (2 ráno a 2 večer) do zmírnění problémů.

Při pravidelném užívání doporučujeme 1 tobolku ráno a 1 tobolku večer po dobu 2 – 3 měsíců (kúru doporučujeme absolvovat minimálně 2× ročně).

ENZYCOL – a to jak Power tob., tak DNA tob. je možné také užívat dlouhodobě, ale v průběhu roku udělat 2× pauzu, např. po 5 měsících užívání, tak jako se doporučuje obecně u doplňků stravy, které jsou určeny k dlouhodobému užívání.

Tobolky užívejte na lačno (minimálně 20 minut před jídlem, či 30 minut po jídle) a zapijte dostatečným množstvím tekutiny kvůli dobrého vstřebávání.

Určitě se ale nedoporučuje užívat současně s jinými léky proti dně.

2. 8. 2017 13:37 Iva

Dobrý den můžu enzycol nějak rozpustit ve vodě neumím polykat větší tablety.

Vitalita

Ano, je možné vysypat obsah tobolky a užít jej zvlášť, tobolka však zajišťuje že se dostane obsah opravdu až do žaludku a teprve tam se začíná rozpadat … Ale vyloženě problém to není.

25. 9. 2017 16:51 Eva

Dobrý den,je možné si tento dopl. stravy vyzvednout i v některé ze svitavských lékáren, abych nemusela platit poštovné?…budu teprve zkoušet účinek.
Pak by mne zajímalo, zda mi může pomoci na Fibromyalgii a revma jako takové + pokročilá artroza ..a zda se to netluče a Medrolem a jinými léky třeba na bolest…ráda bych je samosebou už nebrala,nebo alespoň snížila počet…-díky za odpověď Eva

Vitalita

Jestli je v lékárnách ve Svitavách bohužel nevíme. Můžete si jej však nechat od nás poslat do zásilkovny za 49 Kč. A ty jsou u Vás dokonce dvě.

Enzycol DNA* vhodný jak pro osoby trpící příznaky dny, tak pro osoby, kterým byla diagnostikována zvýšená hladina kyseliny močové. Doporučuje se také pro osoby, které vykonávají těžkou fyzickou práci (při zvýšené zátěži a bolesti kloubů), při zvýšené sportovní aktivitě, ale také při náznacích zánětů, výborný je i jako prevence k zánětlivým obtížím kloubů.

ENZYCOL DNA * tob. je možné také užívat dlouhodobě, ale v průběhu roku udělat 2× pauzu, např. po 5 měsících užívání, tak jako se doporučuje obecně u doplňků stravy, které jsou určeny k dlouhodobému užívání.

Určitě se ale nedoporučuje užívat současně s jinými léky proti dně.

Zároveň doporučujeme zvýšenou opatrnost, pokud byste brala lék na ředění krve Warfarin, který bývá obecně špatně snášen s různými doplňky stravy a o užívání se předem poradila s Vaším ošetřujícím lékařem.

Vzhledem k Vaší specifické diagnóze bych Vám určitě doporučila konzultaci s Vaším ošetřujícím lékařem, který nejlépe zná Váš zdravotní stav, i léky, které užíváte a adekvátně Vám poradí.

6. 12. 2017 21:29 Zuzana

Dobrý den , užívám již delší dobu Enzycol Dna.
Chtěla bych si jej u vás objednat, ale na obrázku- fotografii je napsáno pouze Enzycol. To ,, Dna…tam chybí, oproti balením, která jsem měla.
Jaký je tedy rozdíl mezi těmito výrobky.
Děkuji

Vitalita

V textu je poznámka, kde je to vysvětleno: Odstranění symbolu šroubovnice + DNA na krabičce je čistě legislativní, složení zůstává naprosto beze změn.

6. 12. 2017 21:52 Zuzana

Dobrý večer,
ještě mám prosím dotaz, proč se nemůže Enzycol Dna užívat současně Purinolem.
Děkuji

Vitalita

Nedoporučujeme užívání léků společně s Enzycolem kvůli obsahu účinných látek, které mohou ovlivňovat působení lékařem předepsaných léčiv.

Ošetřující lékař zná podrobně zdravotní stav i užívané léky, proto by to měl vyhodnotit právě on.

18. 12. 2017 12:32 Jiří

Dobrý den, mám dotaz. Je možné užívat Enzycol, pokud beru Warfarin? Předem děkuji za odpověď.

Vitalita

Raději bych doporučoval konzultaci s ošetřujícím lékařem.

3. 2. 2018 19:52 Mirka

Dobrý den, je dobré užívat ENZYCOL spolu s pitím čaje
ANTIURIN (firma Grešík). Píšete totiž, že se nemá užívat s jinými léky na snižování KM.
Týká se situace při akutní bolesti dnového prstu u nohy.
Proti bolesti indikován Nimesil 1–1.
Děkuji za přečtení a odpověď.

Vitalita

Pokud užíváte pravidelně léky a nejste si jist o možné kombinaci je nutná konzultace s lékařem, který zná podrobně Váš zdravotní stav stejně tak také skladbu užívaných léků.

13. 2. 2018 11:34 Kronátová

Dobrý den, mohu užívat Enzycol na zvýšenou hladinu kys.močové- 374 umo/l, když mám alergii na ořechy? nevím, zda na pistacie, ale na vlašské ano. Zatím žádné problémy nemám, jenom zvýšenou hladinu. Děkuji

Vitalita

Enzycol tob. 100+40 je vhodný jak pro osoby trpící příznaky dny, tak pro osoby, kterým byla diagnostikována zvýšená hladina kyseliny močové. Doporučuje se také pro osoby, které vykonávají těžkou fyzickou práci /při zvýšené zátěži a bolesti kloubů/, při zvýšené sportovní aktivitě, ale také při náznacích zánětů, výborný je i jako prevence k zánětlivým obtížím kloubů.

Určitě se ale nedoporučuje užívat současně s jinými léky proti dně.

Dosud jsme se nesetkali s žádnou alergickou reakcí našich zákazníků tohoto typu.

Obsažený extrakt z pistácie by neměl být obsažen v takové míře, aby u Vás vyvolal alergii.

V každém případě jako u každého nového léku, nebo doplňku stravy, kdybyste při užívání pociťoval jakékoliv nežádoucí účinky, přestaňte s užíváním a konzultujte s Vaším ošetřujícím lékařem.

18. 2. 2018 22:54 Marie Vičarová

Můžu užívat Enzycol spolu s lékem Melovis, děkuji

Vitalita

Na stručný dotaz užívání léků není možná jednoznačná odpověď.

Obecně se nesmí užívat Enzycol současně s léky na DNU u hypertoniků upravuje – snižuje krevní tlak.

18. 3. 2018 12:14 josef navratil

Dobrý den,
mám předepsané od doktora prášky APO-ALLOPURINOL kvůli zvýšené močovině v krvi. Můžu při těchto prášcích užívat doplňkově ENZYCOL v dávkování uvedeném na obalu což je 1× ráno 1× večer, nebo je to zbytečné? Děkuji za odpověď, hezký zbytek dne.

Vitalita

Enzycol nedoporučujeme užívat současně s léky na DNU.

Případné spolu užívání s léky může vyhodnotit jen ošetřující lékař na základě Vašeho aktuálního zdravotního stavu.

4. 1. 2019 21:50 Pavel

Dobrý den. Lze brát Enzycol jen z preventivních důvodů? Díky za info.

Vitalita

Přípravek Enzycol tob. je vhodný jak pro osoby trpící příznaky dny, tak pro osoby, kterým byla diagnostikována zvýšená hladina kyseliny močové. Doporučuje se také pro osoby, které vykonávají těžkou fyzickou práci (při zvýšené zátěži a bolesti kloubů), při zvýšené sportovní aktivitě, ale také při náznacích zánětů, výborný je i jako prevence k zánětlivým obtížím kloubů.

Při pravidelném užívání doporučujeme 1 tobolku ráno a 1 tobolku večer po dobu 2 – 3 měsíců (kúru doporučujeme absolvovat minimálně 2× ročně).

ENZYCOL tob. je možné také užívat dlouhodobě, ale v průběhu roku udělat 2× pauzu, např. po 5 měsících užívání, tak jako se doporučuje obecně u doplňků stravy, které jsou určeny k dlouhodobému užívání.

Určitě se ale nedoporučuje užívat současně s jinými léky proti dně.

Zároveň doporučujeme zvýšenou opatrnost, pokud byste bral lék na ředění krve Warfarin, který bývá obecně špatně snášen s různými doplňky stravy a o užívání se předem poradila s Vaším ošetřujícím lékařem.

1. 3. 2019 11:59 Jiří Vitásek

Dobrý den. Dlouhodobě užívám Gs Condro na klouby. Náhradní Enzycol tento produkt nebo mám užívat oba současně? Děkuji Vitásek.

Vitalita

Přípravek Enzycol tob. je vhodný jak pro osoby trpící příznaky dny, tak pro osoby, kterým byla diagnostikována zvýšená hladina kyseliny močové. Doporučuje se také pro osoby, které vykonávají těžkou fyzickou práci /při zvýšené zátěži a bolesti kloubů/, při zvýšené sportovní aktivitě, ale také při náznacích zánětů, výborný je i jako prevence k zánětlivým obtížím kloubů.

Co se týká užívání Enzycolu tob. – při obtížích doporučujeme užívat 4 tobolky denně /2 ráno a 2 večer/ do zmírnění problémů /, je vhodné se také poradit s lékařem.

Při pravidelném užívání doporučujeme 1 tobolku ráno a 1 tobolku večer po dobu 2 – 3 měsíců /kúru doporučujeme absolvovat minimálně 2× ročně/.

ENZYCOL tob. je možné také užívat dlouhodobě, ale v průběhu roku udělat 2× pauzu, např. po 5 měsících užívání, tak jako se doporučuje obecně u doplňků stravy, které jsou určeny k dlouhodobému užívání.

Tobolky užívejte na lačno / minimálně 20 minut před jídlem, či 30 minut po jídle / a zapijte dostatečným množstvím tekutiny kvůli dobrého vstřebávání.

15. 4. 2019 23:27 Zdena

Mam zvýšenou hodnotu kyseliny močové,bolí mě klouby,trpím artrozou,beru prášky na zvýšený krevní tlak a euthyrox na štítnou žlázu.Můžu tento lék užívat?Beru to 3dny a cítím menší bolest hlavně kloubů nohou.Dekuji.zdena

Vitalita

Přípravek Enzycol tob. je vhodný jak pro osoby trpící příznaky dny, tak pro osoby, kterým byla diagnostikována zvýšená hladina kyseliny močové. Doporučuje se také pro osoby, které vykonávají těžkou fyzickou práci /při zvýšené zátěži a bolesti kloubů/, při zvýšené sportovní aktivitě, ale také při náznacích zánětů, výborný je i jako prevence k zánětlivým obtížím kloubů.

U hypertoniků slabě upravuje tlak krve – snižuje. Co se týká štítné žlázy musí být časově odděleno, ne současné užívání ostatních léků a přípravků obecně s odstupem asi 2 hod.

Užívání Enzycolu tob. – při obtížích doporučujeme užívat 4 tobolky denně 2 ráno a 2 večer/ do zmírnění problémů /, je vhodné se také poradit s lékařem.

Při pravidelném užívání doporučujeme 1 tobolku ráno a 1 tobolku večer po dobu 2 – 3 měsíců /kúru doporučujeme absolvovat minimálně 2× ročně/.

ENZYCOL tob. je možné také užívat dlouhodobě, ale v průběhu roku udělat 2× pauzu, např. po 5 měsících užívání, tak jako se doporučuje obecně u doplňků stravy, které jsou určeny k dlouhodobému užívání.

Tobolky užívejte na lačno / minimálně 20 minut před jídlem, či 30 minut po jídle / a zapijte dostatečným množstvím tekutiny kvůli dobrého vstřebávání.

Určitě se ale nedoporučuje užívat současně s jinými léky proti dně.

Zároveň doporučujeme zvýšenou opatrnost, pokud byste bral lék na ředění krve Warfarin, který bývá obecně špatně snášen s různými doplňky stravy a o užívání se předem poradila s Vaším ošetřujícím lékařem.

16. 4. 2019 10:33 Zdena

Děkuji za podrobné odpovědi,ale úplně zapomněla,dostala jsem včera na kožní problém antibiotika Deoxymykoin na 10dnů,s tím,že je užívám ráno,můžu zde taktéž užívat tyto tablety s tím,že je budu kvůli odstupu 2hodin brát kolem poledne?Opravdu od pátku je užívám 4tablety denně a už cítím zlepšení kloubů. Moc dekuji

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

GS Condro Diamant

GS Condro Diamant photo

Obsahuje čistý glukosamin sulfát v denní dávce 1600 mg.

Kúra K21A - klouby, záda

Kúra K21A - klouby, záda photo

Posiluje pohyblivost pohybového aparátu.

Marine kolagen drink

Marine kolagen drink photo

Je výjimečnou formou mořského kolagenu s příchutí maracuji, slazený steviol-glykosidy.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)