Kategorie: Kůže

HemaGel k urychlení léčby ran

Vytváří optimální pH v ráně a tím napomáhá hojení, je vhodný i pro hluboké a rozsáhlé rány.

HemaGel photo
Zvolte si variantu:
5 g 169 Kč
30 g 589 Kč
100 g 1 479 Kč
Varianta: 5 g
Cena: 180 Kč
Vaše cena: 169 Kč
Ušetříte: 11 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Apotex
 ks 

Přípravek nabízí unikátní řešení hojení ran jak akutních, jako jsou řezné rány, odřeniny, popáleniny I. a II.stupně, opary (např. drobných poranění v domácnosti, při sportu či hrách), tak chronických ran typu bércových vředů způsobených poškozením žilního nebo tepenného systému, diabetické nohy, proleženin, pooperačních a ostatních poškození kůže.

Aplikací HemaGelu se na povrchu rány okamžitě vytvoří elastická vrstva, která absorbuje volné kyslíkové radikály i případné sekrety či tekutiny z rány. Současně tato vrstva zabraňuje vzniku strupu a dodává dostatek vlhkosti pro tzv. „mokré hojení“ rány.

  • předchází vzniku jizev
  • zásadně urychluje proces hojení
  • snižuje bolestivost
  • zabraňuje vysoušení rány
  • přilepení k ráně

Další přípravky :Hemagel procto a Hemagel kids.

Užívání

Očistěte ránu od mechanických nečistot, aplikujte malé množství gelu, ránu kryjte sterilním čtvercem nejlépe z netkaného textilu a fixujte obinadlem nebo náplastí. Drobná poranění po nanesení gelu kryjte polštářkovou náplastí. Fixační materiály musí přesahovat cca 1 cm přes okraj rány.

Složení

Hydrofilní methakrylátový gel na bázi síťovaného kopolymeru 2-hydroxyethylmet­hakrylátu obsahujícího polymerně vázané stericky stíněné aminoskupiny.

Vaše názory, zkušenosti:

28. 4. 2015 02:10 Miroslav Tamok

Je to nejlepši mast na světě na jakekoli rány,at už akné nebo popáleniny prostě na všechno,jen ta cena je vyšší,ale stojí za to.

5. 5. 2015 15:15 Jana Tobiášová

Dobrý den, lze použít hemagel v okolí periferních kanyl a centrálních žilních katétrů. Jako prevenci proti infekcím a prevenci poškození kůže v okolí vstupů?
děkuji za odpověď
Tobiášová

24. 11. 2015 15:55 Monika

Dobrý den.Můžu hemagel použít na otevřenou ránu po ztrhnutém nehtu na noze?Potřebovala bych co nejdříve obout pevnou botu :-) Nikdo není schnpen mi říct přibližnou dobu zacelení rány.Děkuji :-) Monika

Vitalita

Určitě může. Aplikovat tenkou vrstvu, překrýt malým kouskem mastného tylu a následně obinadlem nebo čtvercem a náplastí. Převazovat nejprve po 12–24 hodinách – záleží na stavu.

26. 5. 2018 05:20 Věra Cibulkova

Dobrý den, mám zasite koleno 4 stehy, můžu používat hemagel , když nemám ještě vytahle stehy? Děkuji

26. 7. 2018 07:10 Jana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda můžu hemagel použít na jizvu po operaci horních víček, po vytazeni stehů a 10 dnů po zákroku.

Vitalita

Podle popisu současného stavu můžete HemaGel použít. Doporučujeme konzultaci s lékařem a nanášení HemaGelu ve velmi tenké vrstvě 1 mm a nepřekrývat. Nejvhodnější doba pro aplikaci je na noc, vzhledem k místu postižení.

3. 5. 2019 18:35 Adela

Dobry den,Hemagel pouzivam na leceni strupu po oparu..ale nicim neprekryvam..vadi to v necem?
Dekuji

2. 7. 2019 15:06 Kristýna

Dobrý den,
Je Hemagel účinný i na hojení strupů?

Vitalita

Ano, obecně je HemaGel vhodný na hojení strupu, respektive rány/pokožky, která je pod strupem.

Pokud na ráně máte aktuálně strup, aplikujte vrstvu Hemagelu cca 1mm a překryjte mastným tylem a následně buď obvazem, nebo gázovým čtvercem – záleží na rozsahu rány a ponechte cca 24 hodin bez převazu. Následně ránu převazujte tak, že odkryjete gázu a mastný tyl, ránu opláchnete pod tekoucí vodu, abyste odstranil starou vrstvu Hemagelu, odumřelé tkáně atd. Jakmile bude rána čistá, aplikujte opět tenký film HemaGelu a postup opakujte. Pokud bude hojení dobře postupovat, můžete intervaly mezi převazy prodloužit na třeba na 2–3 dny. Záleží na postižené lokalitě. Strup se po 1–3 dnech z rány postupně odloučí a pod ním se bude dohojovat poranění.

16. 8. 2019 11:46 Jana

Dobrý den, lze hemagel použít na tetování nebo na hojení microbladingu? Nebo se to nedoporučuje? Je tam právě riziko, že se stroupky vypadne i barva a tak mě napadlo, že Hemagel by toto mohl zachránit. V salonech doporučuji jen Bepanthen plus. Děkuji za radu

Vitalita

Máme zkušenost, že tatéři aplikaci HemaGelu doporučují, pro rychlé zahojení a udržení barvy v kůži. U microbladingu, bohužel, zkušenosti a pozitivní ověření nemáme, teoreticky by fungovat mohlo, ale myslím, že na takhle malou plochu stačí použít vazelínu.

19. 8. 2019 13:44 Anezka

mohu hemagel.pouzivat na mazani rany po porodu…mam velike siti az ke konecniku

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Třezalkový olej

Třezalkový olej photo

Příznivě působí na meziobratlové ploténky a uvolnění nervů, které vycházejí z páteře.

Slatinické mazání

Slatinické mazání photo

Podporuje hojivé procesy v těle.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)