Jeřáb ptačí – bylinná tinktura udržuje hormonální rovnováhu u žen

Bylinná tinktura normalizuje menstruační cyklus, podporuje plodnost, usnadňuje klimakterium, pomáhá udržovat zdravý stav ženských orgánů.

Jeřáb ptačí - bylinná tinktura photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 50 ml
Cena: 107 Kč
Vaše cena: 99 Kč
Ušetříte: 8 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Naděje
 ks 

Jeřáb ptačí

Je rostlina z čeledi růžovitých pocházející z Evropy, která dorůstá až 5 metrů. Chutná ptákům, kteří se starají o jeho rozšíření (trusem). Je dekorativním stromem. Jeřabiny obsahují organické kyseliny, cukry, sorbit, sorbózu, karotinoid sorbusin, vitamin C, třísloviny, pektiny, antokyany, silice, flavonoidy a hořčiny. Květy obsahují látky podobné podobná ženským hormonům. Užívají se ke koupelím končetin při některých ekzémech (např. mírná forma atopického ekzému), v ženském lékařství.

Odborná literatura uvádí tyto účinky

  • příznivě ovlivňuje hormonální sféru
  • vhodné pro úpravu menstruačního cyklu
  • klimakterických potíží
  • řeší gynekologické výtoky
  • klimakterium, menstruaci

Bylinné tinktury

Mohou se užívat současně – nejvíce 2 až 3 lahvičky. K nim se přiřadí jeden pupenový výtažek v pořadí první v kúře vedle bylinných. Většinou se jedná o prostředek břízy.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

« novější 1 2 starší »
24. 8. 2018 10:16 MIRIAM

Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat jaký přípravek užívat, je mě 42 let. Cca 2 roky mě trápí masivní padání vlasů. Bojím se, že zůstanu bez vlasů. Rok beru antikoncepci Birgi, kvůli nepravidelnému krvácení. Od dětství trpím na atopický ekzém, který se poslední 2 roky extrémně zhoršil v obličeji. Začala jsem užívat Lichořeřišnici a Jeřáb ptačí. Prosím můžete mě něco doporučit?
Moc děkuji.

4. 9. 2018 13:06 Andrea

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Snažíme se několik měsíců o miminko a nemam menstruaci. Chodím na vyvolávací injekce a byl mi předepsán utrogestan. Mohu tyto léky kombinovat s bilinkami? Děkuji

Vitalita

Jaké konkrétní bylinky myslíte?

5. 9. 2018 12:52 Andrea

Myslím třeba tinkturu jeřáb ptačí, černý rybíz-maliník,… kdysi jsem je brala a nevím jestli mohu teď kombinovat s utrogestanem, nebo nikoli. Popřípadě, které bylinky bych mohla, aby mi pomohli upravit menstruační cyklus, ovulaci a pomohli nám k miminku? Děkuji

Vitalita

Vzhledem k tomu, že chodíte na vyvolávací injekce a ještě užívá utrogestan, tak bude vhodné, když užívání bylinek zkonzultuje se svým gynekologem. Děkujeme za pochopení.

5. 9. 2018 19:23 Tereza

Prodlouží mi Jeřáb cyklus? Mám 24 dní, aspoň na 28 dnů. Kdy začít brát, který den cyklu a celý cyklus?
Pomůže mi to i na občasné špinění před a po cyklu?
Děkuji

Vitalita

Ano, ptačí jeřáb T15 můžete nasadit v jakékoliv fázi menstruačního cyklu. Bylo by vhodné po sobě využívat 2–3 lahvičky.

Ptačí jeřáb Vám může na níže uvedené problémy pomoci. Je to potřeba jej vyzkoušet a uvidíte, jak na něj budete reagovat.

5. 9. 2018 23:31 Jana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dva roky jsem užívala antidepresiva z důvodu kolapsu a syndromu vyhoreni, v teto dobe kdy jsme brala antidepresiva jsem neměla menstruaci vůbec. Teď jsem po dohodě s ošetřujícím lékařem antidepresiva vysadila a začala jsem měsíc v kuse špinit. Poslední dny mám dost silné krvácení, dnes jsem byla na gynekologii a doktorka mi řekla, že mám zvýšenou sliznici a že mi doporučuje na upravení cyklu a zastavení krvácení antikoncepci. Ráda bych věděla jestli i tak.muzu užívat jeřáb ptačí??? Předem děkuji za odpověď.

Vitalita

Ano ptačí jeřáb T15 je pro Vás vhodný. Můžete jej vyzkoušet.

11. 9. 2018 21:11 Jana

Dobrý den, mám ještě jeden dotaz…jak jsem již psala tak jsem po kolapsu a celkovem vyčerpání organizmu…chtěla bych poradit jakou tinkturu bych mohla brát, abych se dokázala uklidnit a nebyla tak moc nervózní…po vysazení antidepresiv cítím jak mám napnutý nervy…a ráda bych vyzkoušela nějakou bylinnou léčbu…co my pomůže na moje nervy na pochodu. Předem děkuji za odpověď.

Vitalita

Paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou kúru:

ptačí jeřáb T15, eleuterokok T6, bříza (25 ml) P2, šišák P69

Dávkování – nejprve budete brát T15 + T6 + P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Vše nakapete na lžíci, podržíte v ústech a pak polknete. Poté zapijete douškem vody nebo tinktury můžete nakapat do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T15 a k T6 P69. Pokud Vám dojde T15 nebo T6, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

23. 10. 2018 18:42 Zdenka

Dobrý den,prosím o radu.V prosinci mám podstupovat třetí pokus umělého oplodnění.Nemám vejcovody a již díky věku menší tvořivost vajíček.Je mi 41 let.Zároven se budu od prosince stimulovat hormony.Doporučila by jste mi prozatím nějakou kuru.Třeba tu jeřabinu ptačí.Menstruaci mám pravidelnou plus mínus nějaký den odchylka. Děkuji za odpověď

23. 10. 2018 18:51 Zdenka

Ještě doplním,že mám bolestivou a silnou menstruaci .Už pět let po operaci prasklého slepého střeva.Předtím byla téměř bezbolestná a málo a krátce jsem krvácela.

Vitalita

paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou kúru:

ptačí jeřáb T15, femina T9, bříza (25 ml) P2, černý rybíz – maliník P10, měsíček P32

Dávkování – nejprve budete brát T15 + T9 + P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Vše nakapete na lžíci, podržíte v ústech a pak polknete. Poté zapijete douškem vody nebo tinktury můžete nakapat do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T15 a k T9 P10. Po vybrání P10 přidáte k T15 a k T9 P32. Pokud Vám dojde T15 nebo T9, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

31. 10. 2018 19:00 Zdenka

Děkuji moc za odpověd

21. 11. 2018 20:46 Martina

Dobrý den, užívám druhou lahvičku Jeřábu ptáčího. Mám poslední dobou citlivější prsa. Může to být tím. Těhotná nejsem.
Děkuji

Vitalita

Pokud je v těle hormonální nerovnováha, tak se ji ptačí jeřáb snaží upravit a teoreticky mohlo dojít k takové reakci, proto Vám doporučujeme si dávkování upravit na polovinu a dál pokračujte v užívání.

9. 12. 2018 21:32 Renata Netopilíková

Dobrý den. Před dvěma měsíci jsem podstoupila interrupci kvůli vrozeným vadám. Navíc se mi vytvořili cysty v děloze. Nyní jsem začala užívat jeřáb ptačí. Může mi pomoci se jich zbavit a znovu otěhotnět?

Vitalita

Je to potřeba vyzkoušet. Ptačí jeřáb Vám pomoci může. Doporučujeme Vám k němu přidat ještě alespoň eleuterokok T6.

19. 12. 2018 00:26 Veronika Dlouhá

Dobrý den,chci se zeptat na užívání jeřábu.jsem 13 měsíců po 2.porodu a můj ciklus trvá 40 a více dní.hormonalni léčbu nechci a ani nemohu kvůli vysokému tlaku na který se léčím.proto hledám vhodnou alternativu,co by mi ciklus upravila.

30. 12. 2018 23:07 Michaela

Dobrý den, je možné užívat jeřáb ptačí i s užíváním hormonální antikoncepce? (výkyvy nálad, akné)
Vím, že má upravovat cyklus, nevadí že jí beru, nebo lepší nasadit až pos vysazení? Děkuji

Vitalita

Ptačí jeřáb (T15 nebo P55) můžete užívat s antikoncepcí. Akorát si mezi nimi nechte min. půl hodinový rozestup, aby došlo k potřebnému vstřebání.

15. 1. 2019 08:45 Hana

Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu. Je mi 43 let, přibližně od 40ti let mívám při menstruaci velice silné třídenní migrény, depresivní náladu a bolest vaječníků. HA neužívám. Velice děkuji za odpověď.

Vitalita

Paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou kúru:

ptačí jeřáb T15, řimbaba T37, bříza (25 ml) P2, černý rybíz – maliník P10

Dávkování – nejprve budete brát T15 + T37 + P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Vše nakapete na lžíci, podržíte v ústech a pak polknete. Poté zapijete douškem vody nebo tinktury můžete nakapat do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T15 a k T37 P10. Pokud Vám dojde T15 nebo T37, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

21. 2. 2019 19:10 Marta

Dobrý den, nedostala jsem menstruaci a byla mi zjištěna cysta na vaječníku. Pomůže mi jeřáb ptačí?
děkuji Martina

Vitalita

Ptačí jeřáb T15 Vám pomoci může, ale samozřejmě to nejde říct na 100%.. Je to potřeba vyzkoušet a uvidíte.

26. 3. 2019 20:52 Gabka

Dobrý den,
dcera – 18let má velmi nepravidelnou menstruaci, někdy ji nemá i 60 dní.
Mohl by jí pomoci právě Jeřáb ptačí?
Děkuji.G.

Vitalita

Doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou kúru: ptačí jeřáb T15, řimbaba T37, bříza (25 ml) P2, černý rybíz – maliník P10.

Dávkování – nejprve budete brát T15 + T37 + P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T15 a k T37 P10. Pokud Vám dojde T15 nebo T37, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

31. 3. 2019 13:38 Michaela

Dobrý den, chtěla bych se zeptatt, zda je možné užívání jeřábu ptačího při kojení. Ráda bych se snažila o druhé mimčo.
Děkuji

Vitalita

Můžete ptačí jeřáb (T15 nebo P55) vyzkoušet. Akorát Vám doporučujeme užívat poloviční dávkování, než které je uvedeno na lahvičce (vždy vzadu na etiketě). Tinkturu nakapat do vlažné nebo teplé vody či čaje cca 20 ml a nechat chvíli odstát, aby vyprchal líh.

14. 4. 2019 20:10 Ivana

Dobrý den.je mi 47 let.mam menstruaci asi po 23 dnech.na úpravu-prodlouzeni cyklu- mi lékař předepsal orgametril.muzete mi místo toho doporučit nějaké byliny.dekuji

Vitalita

Nejdříve vše zkonzultujete s gynekologem, který Vám lék předepsal!

Paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou kúru: ptačí jeřáb T15, lékořice T22, bříza (25 ml) P2, černý rybíz – maliník P10, jetel + kontryhel SV16.

Dávkování – nejprve budete brát T15 + T22 +P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T15 a k T22 P10 . Po vybrání P10 přidáte k T15 a k T22 SV16. Pokud Vám dojde T15 nebo T22 , tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

26. 6. 2019 16:59 Klára Novotná

Dobry den, po vysazeni hormonalni antikoncepce se mi zvysil vyskyt akne a bylo mi doporuceno ocista organismu pro spravnou funkci organu a hormonu, bylo mi receno ze tinktura z jerabu ptaciho mi pomuze, chci se zeptat zda toto mohu s necim zkombinovat pro lepsi efekt. Predem dekuji za odpoved. Novotna Klara

Vitalita

Doporučujeme vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: ptačí jeřáb T15, penízovka T35, bříza (25 ml) P2, černý rybíz – maliník P10, olše P36.

Dávkování – nejprve budete brát T15 + T35 + P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T15 a k T35 P10 . Po vybrání P10 přidáte k T 35 a k T15 P36 . Pokud Vám dojde T15 nebo T35, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

Bylinky chápejte jako nápomocný prostředek!

20. 7. 2019 19:25 Klára Novotná

Dobrý den, pred cca mesicem jsem Vam psala ohledne dotazu na odstraneni akne po vysazeni hormonalni antikoncepce. Doporucili jste mi vyzkouset bylinnou kuru z bylin T35, T15,P10, P2 a P36 v jednotlivem poradi 1) T35+T15+P2

  1. T35+T15+P10
  2. T35+T15+P36

Mam dotaz zda mam tuto kuru brat 2 mesice v kuse nebo musim mezitim dodrzet nejakou pauzu ? Predem dekuji za odpoved. Hezky den. Novotna

25. 7. 2019 16:17 pasqual

Jaky je rozdil mezy T19 a P56??

Vitalita

Tinktury – lihové výtažky z bylin a pupenů rostlin.

P – pupeny obsahují mimořádně hodnotné látky, které se pak v jiné části rostliny nevyskytují. Jsou to různé hormony, enzymy, stopové prvky, minerály, vitamíny a další látky, které zásadní měrou ovlivňují budoucnost rostliny. Pupen (latinsky „gemmon“) je tedy základem pro výrobu tinktur (extraktů) a právě proto jsou mimořádně účinné. Obsahují všechnu sílu pro správný růst a vývoj rostliny, stromu, byliny.

T – jsou výtažky z celé rostliny. Bylinné tinktury se mohou užívat současně, doporučujeme nejvíce dvě až tři lahvičky, k nim pak můžeme přidávat jednu tinkturu z pupenů.

28. 8. 2019 14:10 Janina

Dobrý den. Chci se prosím zeptat: přestala jsem menstruovat sliznice je nízká,doktor mi doporučil antikoncepci, tu jsem odmítla. Jinak jsem zdráva. Začala jsem brát Izoflavon Caps od Justu(extrakt z jetele a z mučenky) a nyní ptačí jeřáb tinkturu. Beru ještě pupalku. Je mi 46 let a pravděpodobně mi začíná klimakterium. Beru vše správně nebo mám něco změnit? Moc děkuji za odpověď.

3. 9. 2019 16:17 Renata

Dobrý den, potřebuji zabránit otěhotnění a vyvolat menstruaci, je jeřáb řešením?

Vitalita

Ne, bohužel není.

4. 9. 2019 11:32 M

Dobrý den,
mám silnější PCO, neovuluji a nemenstruuji. Může mi jeřáb ptačí pomoci k návratu ovulace případně jiné bylinné přípravky ? Zkoušela jsem kontryhel, ženšen apod… Děkuji za odpověď

Vitalita

Doporučujeme vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: ptačí jeřáb T15, andělika T60 , bříza (25 ml) P2, černý rybíz – maliník P10.

Dávkování – nejprve budete brát T15 + T60 + P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T15 a k T60 P10. Pokud Vám dojde T15 nebo T60, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

5. 11. 2019 18:38 Alena Štichová

Dobrý den,
dcera (15 let) začala menstruovat ve 14 letech. První menstruace byla velmi silná (12 vložek/den) a trvala 8 dní. Další menstruace přicházely nepravidelně a byly vždy také velmi silné. V létě dcera potřebovala menstruaci kvůli prázdninovým aktivitám upravit, takže gynekoložka jí předepsala Proveru (cyklus byl pravidelný a mírnější). Proveru dcera již po prázdninách odmítla a chtěla by se pokusit cyklus upravit přírodní cestou. Poradíte nám jaké přípravky použít? Moc Vám děkuji za odpověď.

Vitalita

Vaší dceři doporučujeme vyzkoušet tuto bylinnou kúru: ptačí jeřáb T15, tamaryšek P45, černý rybíz – maliník P10.

Dávkování – nejprve budete brát T15 + P45 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P45 přidáte k T15 P10 Pokud Vám dojde T15 , tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

6. 11. 2019 17:04 Viktoria

Dobrý den, moje dcera má sniženou funkci stitné žlazy, bere Euthyrox 75 mg. Po vysazení antikoncepci má akne /dost velké boláky ! / Poradte prosím co ma použivat. Děkuji

Vitalita

Vaší dceři doporučujeme vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: ptačí jeřáb T15, penízovka T35, jasan P16, aronie P11, olše P36, černý rybíz – maliník P10.

Dávkování – nejprve budete brát T15 + T35 + P16 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P16 přidáte k T15 a k T35 P11 . Po vybrání P11 přidáte k T15 a k T35 P36. Po vybrání P36 přidáte k T15 a k T35 P10. Pokud Vám dojde T15 nebo T35, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

7. 11. 2019 20:49 Katerina

Dobry den, v pulce rijna jsem prodelala potrat (potratovou pilulkou) kvuli zamlklemu tehotenstvi (11tt, plod odpovidal 6tt). Dnes na kontrole se mi na pravem vajecniku objevila 4 cm cysta. Muzete mi prosim doporucit nejake bylinky? Na cysty jsem nikdy netrpela a mam strach, ze kvuli cyste nedostanu menstruaci a bude problem s dalsim tehotenstvim. Predem dekuji za odpoved.

Vitalita

Doporučujeme vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: ptačí jeřáb T15, eleuterokok T6, jasan P16, vřes P48, černý rybíz – maliník P10.

Dávkování – nejprve budete brát T15 + T6 + P16 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P16 přidáte k T15 a k T6 P48 . Po vybrání P48 přidáte k T15 a k T6 P10 . Pokud Vám dojde T15 nebo T6 , tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

19. 11. 2019 10:50 Alena

Dobrý den,
mohu se zeptat, jaký je rozdíl mezi T15 a P55 Jeřáb ptačí? Kromě toho, že mají jiné dávkování? Užívají se obě verze na stejné zdravotní problémy?
Dále bych se chtěla zeptat, jaké tinktury byste mi doporučili proti angínám a opakovaným bolestem v krku (virového původu)?
Děkuji za odpověď

Vitalita

P55 navíc obsahuje regenerační složky. Ptačí jeřáb se používá na klimakterium, na podporu těhotenství, na úpravu nepravidelného menstruačního cyklu atd… T15 i P55 se může na tohle použít.

Paní Podhorná Vám doporučuje na níže uvedené zdravotní problémy vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: žampion T45, česnek T4, grep (25 ml) T11, lichořeřišnice P30, vrba P49.

Dávkování – nejprve budete brát T45 + T4 + T11 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání T11 přidáte k T45 a k T4 P30 . Po vybrání P30 přidáte k T45 a k T4 P49 . Pokud Vám dojde T45 nebo T4, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

« novější 1 2 starší »

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Řimbaba - tinktura z pupenů

Řimbaba - tinktura z pupenů photo

Osvědčený prostředek na snižování zvýšené tělesné teploty a tlumení bolestí.

Uncaria tomentosa

Uncaria tomentosa photo

Má imunostlimulační, regenerační, silné antioxidační účinky.

MycoChemo

MycoChemo photo

Produkt MycoChemo je sestavený na principech tradiční čínské medicíny.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)