Koloidní minerály multiminerální preparát

Koloidní minerály jsou směsí makro a mikročástic minerálů, které organismus potřebuje ke správnému fungování. Díky své tekuté formě jsou velmi dobře vstřebávány, z 98% tj. až ve dvacet krát větších dávkách než minerály v podobě kovů.

Koloidní minerály photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 300 ml
Cena: 450 Kč
Vaše cena: 229 Kč
Ušetříte: 221 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Pharma Activ
 ks 

Minerály jako takové jsou nezbytné pro náš život. Představují stavební materiál kostí a měkkých tkání, podílejí se na tvorbě enzymů, hormonů, umožňují vstřebávání některých vitamínů. Naše tělo potřebuje jak makročástice nebo-li prvky, jejichž denní spotřeba překračuje 100 mg, stejně jako mikročástice (tzv. stopové prvky). Ty druhé, přestože je jich potřeba v minimálních dávkách, jsou nezbytné pro správný rozvoj a fungování organismu. Kromě jiného k nim patří železo, měď, chrom, molybden, selen, bór a jód. Skupinu makročástic představují například vápník, draslík, sodík, hořčík, chlór, fosfor a jiné.

Látky obsažené v koloidních minerálech přispívají k udržení normálního stavu nehtů, vlasů, k normální funkci imunitního systému a stavu pokožky, normální činnosti nervové soustavy a k ochraně buněk před oxidačním stresem.

Nezapomeňte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují řádné fungování organismu a dobrou kondici.

Dávkování

Dospělí 5 ml (1 lžička) 3× denně. Dle přilozené odměrky. Případná usazenina je přirozená. Před použitím protřepat. Doporučujeme rozředit v 200 ml vody.

Upozornění

Nepřesahovat doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Produkt je určen pouze dospělým. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu. Není určeno těhotným a kojícím ženám. Výrobek je vhodný pro vegetariány a vegany.

Složení (v přepočtu na doporučenou denní dávku 15 ml)

voda; zinek 4,5mg/45% DD*; železo 2,1mg/15% DD*; měď 0,45mg/45% DD*; jód 78µg/52% DD*; selen 22,2µg/40,36% DD*; molybden 19,5µg/39% DD*;

přísady: jemně syceno CO2 – stabilizátor

  • DDD – doporučené denní dávky

Obsah dalších látek v 1000ml

Ca – 44,61mg; Mg – 9,47mg; Na – 13,31mg; S – 152mg; Mn – 0,32mg; Ni – 0,01mg; Ag – 0,002mg; B – 0,04mg; Cr – 0,004mg; Cl – 4,36mg; F – 0,06mg; K – 59mg; P – 0,02 mg … a další stopové prvky.

Laboratorní rozbor látek

Skladování

Ukládejte mimo dosah dětí. Nezmrazovat! Po otevření skladovat v ledničce. Chraňte před přímým slunečním světlem.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

« novější 1 2 starší »
18. 1. 2013 11:19 Ingrid

Přeji pěkný den,úplně náhodou jsem otevřela tyto stránky a velice mě zaujal příspěvek Stefana ze dne 14.6.2012. Je to skvělé, že sem tam někdo se dostane až k jádru pudla, k chemickým analýzám uživáných doplňků. Když si odborník přečte složení dopňku, tak se zděsí. Ano, doplňky potřebujeme, ale v organických formách- tedy přírodní, v určitých koncentracích,v ur­čitých poměrech,a taky v určitých oxidačních číslech, je doopravdy rozdíl mezi šetimocným chromem a tří mocným, jeden je jed a druhý je důležitý pro enzymatické pochody.Takže kvalita a čistota, je zásadní,vím o čem mluvím, znám postupy analýz a rovněž se vyznám v legislativě, takže normy pro vodu mám v malíčku a ještě něco, pokud je uvedený protokol o analýze pravda tak je mi líto lidí, kteří si koupili tento doplněk. Pokud chcete vědět něco víc o možnostech kontrol u nás , nebo o kvalitě doplňků , co mají splňovat, tak ti co mají doopravdy zájem o to aby si své zdraví nepoškodili ale upevnili se můžou na mě obrátit.

31. 1. 2013 13:20 Tereza

Dobrý den,

jaká je prosím maximální denní dávka? Překvapila mě velice nízká koncentrace minerálů. Vápníku je třeba do těla dodávat až ve výši 700–1000mg a pokud bych brala 1 čajovou lžičku denně=5ml, tak to bych má denní spotřeba byla jen 1,8%. Musela bych denně vypít alespoň plných 100ml vašeho výrobku, abych alespoň vápník měla v těle pokrytý zhruba v 36%. (Obsah mg ve stravě nezapočítávám, neboť to bych musela každou potravinu otestovat, a kvalita stravy se může od tabulek, kolik co mg má mít, lišit) Též se chci informovat, zda-li nevyrábíte produkt koloidní minerály s mnohem vyšším obsahem minerálů? Moc děkuji

Vitalita

Výhodou koloidních minerálů je právě jejich koloidní forma, která pomáhá vstřebávat do těla až 20× větší množství minerálů, než je tomu u kovových sloučenin minerálů. Doporučené dávkování vychází právě z dávek těchto sloučenin, jichž je k dosažení potřebného množství až 20 x více, než u koloidní formy. Hodnoty DDD (tedy doporučené denní dávky) nejsou hodnotami doporučovanými pro optimální výživu. Je to zvláště v případě příjmu vitaminů a minerálů, který je pokládán za nezbytný k prevenci degenerativních nemocí, jako je rakovina a aterosklerotické onemocnění srdce. Přestože bylo provedeno mnoho výzkumů, o definitivním vyhodnocení optimálního příjmu vitaminů a minerálů se stále diskutuje. Určité směrnice pro optimální dávky byly již vypracovány, ale nebyly dosud všeobecně přijaty. Pouze v případě tuku jako zdroje energie z potravy jsou optimální hodnoty celkem jednotné. Doporučuje se, aby se tukem hradilo jen 33 procent tělesné energie, a z toho ne více než 10 procent z nasycených mastných kyselin.
Nemáme-li dost informací ke stanovení DDD, doporučuje se maximální bezpečná dávka. Je založena na množství, o němž se předpokládá, že je v souladu s udržením příznivého zdravotního stavu. K nutričním látkám, u nichž je taková dávka stanovena, patří biotin, chrom, mangan, molybden, kyselina pantotenová a někdy vitaminy E a K.

4. 2. 2013 14:42 Tereza

Dobrý den, moc děkuji za objasnění. Ale co je myšleno, že se minerály v koloidní formě vstřebávají 20× lépe než v kovové formě? Ta kovová forma je myšlena forma tabletová? Děkuji

Vitalita

Koloidní forma jakéhokoli prvku označuje to, že prvek je obsažen v roztoku ve formě částic o velmi malé velikosti – koloid je označení pro disperzní soustavu obsahující částice, které svou velikostí spadají do rozmezí 1 nm až 1000 nm (případně 500 nm), a tím je právě způsobena mnohem větší vstřebatelnost do organizmu, jehož tekutiny jsou rovněž koloidní. Na rozdíl od toho k výrobě tablet, kapslí či šumivých tablet jsou použity jednotlivé prvky ve formě sloučenin, nejčastěji kovů, a jejich částice jsou mnohonásobně větší, než je tomu u koloidní formy. K výrobě přípravků v tuhém stavu nelze koloidní formu prvků použít, jelikož je to forma tekutá.

1. 3. 2013 09:01 Tereza

Děkuji vám za vaši odpověd. Je možné dávkování zvýšit na 2–3 lžíce denně při průjmovitých onemocněních, stresu a při závažnějších onemocněních? Při stabilizaci stavu samozřejmě dávkování jen doporučené – cca 1 lžička denně.
S pozdravem, Tereza

10. 8. 2013 14:20 Franta

„Günther
Vážení,tyto polemiky jsou v podstatě na nic.
Pokud budete jísti dostatek zeleniny,ovoce,ryb,li­bového masa apod. nebudete muset kupovat tyto drahé náhražky vitamínů a různých minerálů,které jsou z 99,9% reklamními triky. Spočítejte si, na kolik Vás to přijde,až pocítíte nějakou úlevu. Pokud si někdo myslí,že po 300– 600ml se uzdraví ať si koupí placebo to působí naprosto stejně.Co je placebo si můžete zjistit na internetu.“

Celoroční užívání tohoto přípravku vyjde na necelých 1400,–-Kč při dnešní ceně 229,–-Kč za 300 ml. Koupě zeleniny a ovoce na pokrytí stejné dávky zřejmě vyjde dráž.

10. 8. 2013 14:43 Franta

Jakou má balení trvanlivost? Objednám-li si 6 balení, abych měl užívání na celý rok, nebude poslední (příp. už některé předchozí) balení už prošlé?

Vitalita

Aktuálně je expirace 31. 1. 2015.

14. 8. 2013 15:02 Ilona

Dobry den,kdyz je nekdo alergicky na nikl nebo ocel z retizku nebo platinu,nemuze mu tento pripravek ublizit?Dekuji

Vitalita

Nedoporučil bych používání tohoto přípravku. Nicméně u alergických reakcí je nutné sledovat jejich aktuální stav a proto doporučuji v první řadě konzultaci s lékařem.

19. 8. 2013 15:08 Jindřiška Průšová

Dobrý den,na koloidní minerály nedám dopustit,beru je já, moje dcera i manžel.Nevím jestli mají takový účinek,ale celý život jsem trpěla na angíny,chřipky,vi­rozy a jen nastal měsíc říjen,tak jsem až do jarního měsíce trpěla oslabenou imunitou atd.Co beru koloidní minerály to je asi 3 roky,nevím co to je nachlazení a různé onemocnění.Takž budu v kupování koloidních minerálů pokračovat a těšit se dobrému zdraví,všem doporučuji.Průšová Jinřiška.:)

30. 8. 2013 09:28 Devický

Dobrý den,

je možné koloidní minerály naplnit do nosního rozprašovače Vincentky a stříkat si jim do nosu? Potřeboval bych zregenerovat čich a tyto koloidní minerály obsahují hodně zinku a dalších minerálů. Děkuji

30. 10. 2013 07:14 božena

Dobrý den, na koloidní minerály nedám dopustit. S kamarádkou jsme to chtěly ze zvědavosti vyzkoušet a po jednom balení jsem zaznamenala, že jsem nebyla dva roky nemocná. Loni jsem je neužívala a už jsem byla 3× nemocná.Hned jak budu zdravá ihned si je znova nasadím.Cítila jsem se velmi dobře a energie jsem měla na rozdávání. Kamarádce to pomohlo od bolesti kloubů.
přeji hezký den

23. 11. 2013 23:14 Tibor

Dobrý deň, viac ako pol roka sa živím iba čerstvý ovocím a zeleninou. Bohužiaľ obsah živín je na takej nízkej úrovni, že aj tak musím brať doplnky výživy. Je pravda, že zdravotný stav sa mi podstatne zlepšil, ale nie až natoľko ako som očakával. Koloidné minerály môžete kľudne úžívať a nemusíte sa báť, že sa predávkujete. Miligram hore dole nehrá rolu. Ak užívate pravidelne lieky tak sa denne predávkovávate tvrdou chémiou a to len preto, že vám to povedal niekto o kom si myslíte že tomu rozumie. A tým sa vôbec nikto netrápi. Nikto si neprečíta príbalový leták. Ale dať si niečo prírodné. To je podozrivé a nebezpečné.

28. 11. 2013 14:11 Stáňa

Není na závadu usazenina, a dále tam plavou jakési kousky, expirace v pořádku. Děkuji za odpověď.

Vitalita

Ano, to může být a není na závadu.

28. 12. 2013 22:54 Renáta

Dobrý den. tyto koloidní minerály když jsem koupila byly čiré a po pár dnech po otevření se v nich něco objevilo, jako by to byla plíseň. skladuji je v ledničce. už se to stalo podruhé, tak nevím jestli se tyto minerály nezkazili a nejsou takto jedovaté. chtěla bych se zeptat jestli je můžu takto dál užívat?

3. 1. 2014 09:50 Lenka

Dobry den, koloidni mineraly beru uz mesic a musim rict, ze se citim dobre,vitalneji i vlasy se zlepsily, ale od malicka trpim ekzemem, a od te doby co to beru se mi na rukach rozdelal ekzem jeste vic a nemohu se ho zbavit :-( chci se zeptat,muze to byt dusledkem detoxikace? Mam to prestat brat, nebo pokracovat dal? Dekuji

3. 1. 2014 19:32 Lenka

Dobrý den, můžu při užívání koloidních minerálů užívat aloe vera? Děkuji

31. 3. 2014 18:43 Marie

Koloidní minerály mě dost pomohly,cítím se fit a zdravotní problémy se minimalizují.Vřele doporučuji i mladým lidem.

15. 4. 2014 12:23 Ivet

Dobrý den, proč prosím mají najednou koloidní minerály STABILIZÁTOR a jaký??? A stabilizátor snad není konzervační látka???Minulý výrobce tam žádný neměl a koloidy držely stabilitu v pohodě....... děkuji za odpověď

Vitalita

Stabilitou se myslí stabilně stejné složení u každé lahvičky. Dříve se občas stávalo, že se některé šarže mírně lišily.

14. 5. 2014 05:18 Eva Antalova

Koliodne mineraly,ktore ste mi poslali pred tyzdnom maju podla mojich skusenosti uplne ine zlozenie ako predchadzajuce,ne­maju typicku trpku az zvieravu chut na jazyku,tiez vyrobene na Slovensku.Kde sa u nas nachadza nalezisko,pripadne odkial ma vyrobca ZDROJ?dakujem

Vitalita

Ano, vyrábí se na Slovensku. Lokalita zdroje vody a minerálů je Malá Fatra.

29. 9. 2014 10:28 Martin

Zatial som to tu nenasiel v diskusii, tak by som sa asi radsej opytal – mineraly su organickeho alebo anorganickeho povodu prosim?

Vitalita

Minerály jsou anorganického původu, jednotlivé minerály jsou ve farmaceutické kvalitě.

22. 2. 2015 21:28 Vít Peňáz

Dobrý den, chci se zeptat skrz dávkování, Je lepší brát minerály před nebo po jídle ? Děkuji

Vitalita

Lepší by bylo užívat před jídlem.

4. 12. 2015 12:49 Alena

Dobrý den, koloidní minerály jsem si už několikrát v minulosti koupila. Tekutina byla čirá a chuť drsná, trpká. Teď 2.12.2015 jsem po roce koupila výrobek a tekutina má rezavou barvu, chuť není trpká , spíš „zatuchlá“. Mám obavu výrobek užívat. Je více výrobců ? Vyrobeno 16.1.2015, expirace 16.1.2017. Výrobce ze Slovenska. Děkuji za informaci.

30. 3. 2016 12:19 Anna

Dobrý den,mohu užívat koloidní minerály při nízkém KT a dcera když kojí ?

Vitalita

Ano, je to možné v obou případech, kojící dcera by si však měla na počátku snížit dávku a pokud nebude pociťovat žádné zdravotní potíže může dávku si navýšit.

5. 4. 2016 12:46 Marcela

Dobrý den,
bylo mi doporučeno užívat zvýšené dávky hořčíku a křemíku. Zakoupila jsem si koloidní minerály, ale nevidím ve složení křemík, tak se chci zeptat, zda KM opravdu křemík neobsahují, protože jinak si jej musím zakoupit zvlášť v jiné formě.

Děkuji Vám za info.

Vitalita
  1. je prokázáno, že pokud si potřebujete doplnit hořčík efektivně tak nesmíte užívat nic jiného. Jinak se vstřebávání hořčíku zásadně snižuje
  2. hořčík musíte pravidelně a poctivě užívat min. 3 až 6 měsíců
  3. doporučuji užívat hořčík v malých dávkách, ale dlouhodobě
  4. neužívejte hořčík kde zdrojem – nositelem hořčíku jsou sírany, ale dívejte se np. po chloridech (takovýto hořčík se používá np. do kapaček v nemocnicích)
  5. křemík v koloidních minerálech je, ale jeho obsah v denní dávce je nízký. Zase platí to samé co u hořčíku. Nízká dávka a dlouhodobě, jinak se nevstřebá, atd.
  6. obecně platí, že pokud berete nějaké léky nebo doplňky není dobré nebo je přímo kontra-produktivní je kombinovat s něčím jiným.
9. 5. 2016 22:38 Ing. Zdenka Cunová

Dobrý den, chci se ujistit, že jsem dobře rozuměla zásadě, že neurologem předepsáný hořčík MAGNOSOLV (granule) je pro užívání koloidních minerálů tč. kontraproduktivní. Po zhruba 6 měsících skončení užívání (11/16) a vysazení Mg ve formě MAGNOSOLV mohu začít užívat KM 5 ml/den.
Vaše odpověď stačí jednoslovně, např. „ano“. Děkuji předem za Vaši radu a přeji mnoho spokojených pacientů. S pozdravem Zdena Cunová

Vitalita

Ano, po vysazení přípravku Magnosolv budete moci začít užívat koloidní minerály.

24. 7. 2016 13:27 andrea

dobrý deň, neodpovedali ste na otázku ktorá tu bola položená, či je v poriadku ked koloidy majú zatuchlú chuť? ako je prosím možné že zlato a striebro sú skoro bez chuti a zmes mineralov má zatuchlú chuť? je to v poriadku?
dakujem za odpoved

Vitalita

Koloidní stříbro a zlato jsou čisté koloidní formy kovů, tyto kovy nemají žádné zásadní chuťové projevy pokud pominu kovovou hořkost

Koloidní minerály jsou mixem kovů a minerálů a zvláště minerály dávají tomuto výrobku specifickou chuť.

Popsané vlastností jsou v pořádku.

3. 7. 2017 15:14 Martin

Dobry den,trpim karpalnim tunelem na leve ruce a skriplym nervem v loktu na prave ruce..Myslite ze me koloidni mineral pomuze s timto problemem?Beru Vitaminy B a aescin nebude to vadit uzivat spolu s koloidnim mineralem?dekuji za odpoved

Vitalita

Kombinace užívání nebude vadit, doporučuji však neužívat všechny přípravky najednou, ale min. 30 min odstupem.

4. 7. 2017 08:27 Martin

dobre dekuji a myslite ze by me mohl pomoct koloidni mineral
s karpalnim problemem jak jsem psal?

Vitalita

Nedokážu takto obecně s určitostí potvrdit, nicméně pokud se jedná o koloidní minerály ty pomáhají při regeneraci organizmu a tudíž smysl k jejich užívání tady bezesporu je.

19. 7. 2017 12:52 VOLAVKOVA RENATA

Dobry den, chci se zeptat,prodelala jsem boreliozu,jsem stale unavena ,mam bolest kloubu. mohu pouzivat koloidni mineraly.Dekuji za odpoved.

Vitalita

Ano, minerály pomůžou v případě vnitřních zánětů doplněním minerálu a kovů. Doporučuji užívat koloidní minerály minimálně 3. měsíce. Obecně raději malé pravidelné dávky déle než-li po kratší dobu vysoké dávky.

1. 8. 2017 21:07 Jana

Dobrý den, syn má 16 let a má ve větším rozsahu akné na obličeji. Asi 3 týdny používá na pleť koloidní stříbro, zatím se mi nezdá, že by se to zlepšovalo. Byly by pro něho vhodné koloidní minerály? Mohly by pomoct pročistit tělo? Děkuji za odpověď. Křížová

Vitalita

Koloidní stříbro na akné doporučuji 40ppm a to na čištěni pleti. Jelikož je akné forma zánětu v organizmu je možno 10ppm použit vnitřně 5ml 3× denně (vnitřní užívání je na vaše riziko, dle současné legislativy je kol. stříbro jen na vnější použití).

Druha rovina je úprava a vyváženost jídelničku – lehká dieta. Omezit tuky, soli, cukry.

Minerály doplní důležité látky v organizmu a doplní dietu.

18. 10. 2017 13:51 Marta

Dobrý den, chcem sa spytat, či koloidní minerály mohou pomoct aj při tetanii. Mavam časté bolesti tváře, trpnutie hlavy, zlé vidění a pocity na omdleni. Užívám velké dávky magne b 6 ale bezvysledne. Dakujem za odpoved

Vitalita

Řádově před rokem jsem tento dotaz řešil a mám již i zpětnou vazbu, prosím informací níže neberte jako definitivní, jelikož každá zákazník je jiný.

Tady byly koloidní minerály doporučeny léčitelem, my jsme byli dotazováni na dávkování, a z toho co jsme se dozvěděli tak dlouhodobé užívaní stav zákazníka zlepšilo.

28. 12. 2018 14:36 Paula Kovacova

Dobry den
Jake je doporucene denni davkovani? Je to opravdu 5ml (1 cajova lzicka) 3× denne?
Dekuji za odpoved

Vitalita

Ano, dávkování je správně.

« novější 1 2 starší »

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Jodikal

Jodikal photo

Doplní příjem jódu z běžné stravy na optimální hladinu.

Chrom pikolinát

Chrom pikolinát photo

Přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi.

Prenatal multivitamin

Prenatal multivitamin photo

S vitamíny, minerály a rostlinnými extrakty.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)