Zinek v chelátové vazbě

Speciální organickou formu chemické vazby představuje zinek ve formě bisglycinátu. V této formě jsou minerální látky pro náš organismus z hlediska vstřebávání a využití nejvhodnější.

Zinek photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 90 tablet
Cena: 190 Kč
Vaše cena: 159 Kč
za jednotku: 1,77 Kč
Ušetříte: 31 Kč
Dostupnost:
skladem
Značka: Unios Pharma
 ks 

Zinek je nezbytný stopový prvek, který přispívá k normálnímu metabolismu kyselin, zásad, sacharidů, makroživin, mastných kyselin, vitaminu A, normální syntéze DNA, stejně tak jako k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů, pokožky i zraku. Podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi, normální plodnosti a reprodukci.

Složení

plnidlo: mikrokrystalická celulóza, zinek bisglycinát chelát 27%, potahová látka: HPMC, látka protispékavá: stearan hořečnatý.

Zinek bisglycinát chelát

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

 • Přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad
 • Přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů
 • Přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím
 • Přispívá k normální syntéze DNA
 • Přispívá k normální plodnosti a reprodukci
 • Přispívá k normálnímu metabolismu makroživin, mastných kyselin a vitaminu A
 • Přispívá k normální syntéze bílkovin
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky
 • Přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi
 • Přispívá k udržení normálního stavu zraku
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
 • Podílí se na procesu dělení buněk
Průměrný obsah látek: mg /1 tbl. % RHP*
Zinek bisglycinat chelát 27% (ekv. 15 mg zinku) 55,56 150

*= referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8 400 kJ/2 0­00 kcal)

 • RHP není stanovena

Doporučené dávkování

1 tableta denně.

Zinek v chelátové vazbě

Zinek je nepostradatelným stopovým prvkem, který se vyskytuje v mnoha orgánech, tkáních a tělních tekutinách (kosti, kůže, vlasy, zuby, cévnatka oka, játra, slinivka, varlata). Přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů, udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Dále přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální plodnosti a reprodukci.

Obměna zinku ve tkáních je pomalá a jeho zásoba v těle malá (cca 2 g), takže je třeba zajistit jeho dostatečný denní příjem. Doporučená denní dávka pro dospělého je kolem 15 mg. Zinek je minerál, pevná, krystalická substance anorganického původu. Právě kvůli tomu si jej náš organismus neumí vytvořit, musí jej přijmout v potravě či potravinových doplňcích a následně vstřebat

U klasických minerálů je obvykle využívána standardní organická, či anorganická forma. Velmi často se však stává to, že většina minerálů projde zažívacím traktem nevstřebaná a vylučuje se stolicí bez jakéhokoli účinku. To však neplatí pro chelátové formy minerálů. Na základě vědeckých studií bylo zjištěno, že tzv. chelátové formy minerálů, jsou nejlépe využitelné naším tělem a výrazně účinnější než organické a anorganické formy minerálů.

Proto jsme přišli na trh s výrobkem “ZINEK v chelátové vazbě“ (zinek bisglycinát chelát). Jedná se o bisglycinát sestávající z dvojmocných iontů příslušného kovu vázaného na dvě molekuly glycinu. Tím, že poměr kovu k ligandům je 1:2, zabraňuje reakcím s inhibitory ve stravě, které by mohly kovové ionty absorbovat a kovy se tak nemůžou zúčastnit oxidačních reakcí. Z toho vyplývá následující: zinek (i další minerály) se vyskytují ve formě iontů a nesou tedy elektrický náboj. To způsobuje přitahování a následné reakce s opačně nabytými částicemi v potravě. Minerál je pak vázán do špatně rozpustných forem a téměř bez užitku vyloučen, nebo vzniká tzv. minerálový antagonismus (jednotlivé minerální látky si vzájemně brání ve vstřebávání). Na rozdíl od tohoto je minerál v chelátové vazbě elektricky neutrální, není tedy tak reaktivní a může se lépe dostat v nezměněné podobě až na místo určení. Zinek je vázán na neesenciální aminokyselinu glycin, kterou si tělo dokáže běžně syntetizovat. Jedná se tedy o látku tělu vlastní.

Minerály v chelátových vazbách při rozkladu nedráždí žaludek a epitel střeva jako běžný minerál. Zinek v chelátové vazbě zajišťuje vstřebatelnost minerálu z 60 – 70 % oproti anorganickým formám minerálu, kdy se do těla absorbuje kolem 10 % a zbytek se bez účinku vyloučí. Přestože jsou tyto formy výživových doplňků dražší, jejich kvalita a účinnost je podstatně vyšší.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Napište nám


Související produkty:

Chelated Zinc

Chelated Zinc photo

Urychluje hojení ran, zlepšuje mozkovou činnost, tělesný vývoj, vhodný pro muže při poruchách potence

Zinek 15 mg

Zinek 15 mg photo

Potřebný pro správnou funkci slinivky břišní, štítné žlázy, prostaty a reprodukčních orgánů.

Zinek Klas

Zinek Klas photo

K udržení normálního stavu kostí.

Zinek BioActive Epigemic BIO

Zinek BioActive Epigemic BIO photo

Pro všechny, kdo chtějí podpořit svou imunitu, plodnost, zrak a metabolismus

Zinek bisglycinát plus

Zinek bisglycinát plus photo

Využitelnost zinku ve formě chelátu v lidském těle je až 80 %.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 25 let

Ceny včetně DPH | Kamenná prodejna v Praze | Kontakt | Vše o nákupu | Obchodní podmínky

Copyright © 1999, 2024 VITALITA.CZ s.r.o.