Aspenzym enzymy štěpící tuky, cukry a bílkoviny

Při oslabené funkci trávicího ústrojí, při obtížích zažívacího ústrojí, obtížích z dietních chyb.

Aspenzym photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 20 tobolek
Vaše cena: 59 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Farmax
 ks 

Enzymový přípravek jehož hlavní složkou je enzymový komlex DigeZyme, získaný z Aspergillus oryzae. Obsahuje tři základní složky enzymů: amylázy (štěpící cuky), lipázy (štěpící tuky), proteázy (štěpící bílkoviny). Navíc přípravek obsahuje ještě další enzymy, tj. laktázu (štěpí laktózu), celulázu (štěpí rostlinné složky potravy), betain (ovlivňuje kyselost žaludku a pomáhá nastavit optimální pH pro účinnost enzymů).

  • přispívá k úpravě zažívání a udržení správné funkce trávicího ústrojí
  • zlepšuje vstřebávání vitaminů a minerálních látek
  • upravuje sníženou trávicí schopnost
  • vhodný u pacientů po operaci v oblasti zažívacího ústrojí
  • při oslabené funkci trávicího ústrojí lidí ve vyšším věku
  • při nedostatečné činnosti slinivky břišní
  • u obtíží z dietních chyb

Užívání

1–2 tobolky denně.

Složení

DigeZyme (amylázy, neutrální proteteázy, lipázy, celulázy), betain hydrochlorid, mikrokrystalická celulóza, oxid křemičtý, stearan hořečnatý.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

31. 10. 2017 14:27 Věra Šlapáková

Dobrý den, Užívám aspenzym na špatné trávení, je to první lék, který mě pomohl, jenže z první jsem použila 16 tbl. a zvýšil se mi INR, dnes jsem měla 4,34, může to dělat tento lék? Děkuji za odpověď. Věra Šlapáková

Vitalita

Nepředpokládám, že by při dodrženém dávkování měl doplněk stravy Aspenzym vliv na srážlivost krve a na hodnoty INR.

Zkuste však Aspenzym na chvilku vysadit a neužívat ho. Pokud budou hodnoty INR stále stejné a zvýšené, tento doplněk stravy nemá na srážlivost krve vliv.

Je také otázkou, zda tyto hodnoty jste neměla zvýšené ještě před užíváním toho doplňku stravy.

Závěrem, tedy nepředpokládám, že by Aspenzym měl vliv na koagulační parametry, ale každý organismus je individuální a je důležité kontrolovat stav.

2. 11. 2017 13:13 Věra Šlapáková

Děkuji za odpověď, já vždy čtu příbalové létáky, tak jsem si myslela, že toto by nemělo mít nějaký vliv, avšak raději jsem vložila dotaz, jeliko prvně za 4 roky jsem měla zvýšný INR,
stále se mi pohybuje kolem 2,35– 2,72 takže se držím v normě, vůbec nechápu co se mohlo stát, v pondělí jdu opět na kontrolu, pí. doktorka mi upravila výši dávek, tak uvidím, dám Vám vědět, hezký den, Věra Šlapáková

4. 1. 2018 14:51 Věra

Dobrý den,
mohu tento lék užívat spolu s lékem Controlog? Měla jsem potíže s mléčnou bílkovinou, testy vyloučili intoleranci. Příznaky přetrvávají, teď mi zjistili že špatně štěpím cukry. Contrlog mi dal doktor.
Děkuji za informaci a radu

Vitalita

Přípravek Aspenzym je možné užívat i v kombinaci s Contrologem.

ASPENZYM® je enzymový přípravek (doplněk stravy), který slouží k udržení normálních funkcí těla. Hlavní složkou přípravku je enzymový komplex „DigeZyme®“ získaný z Aspergillus oryzae – Kropidlák rýžový. Přípravek přispívá ke správnému zažívání, pomáhá dokonce při trávení cukrů, bílkovin, tuků, celulózy a laktózy, zároveň pomáhá při nadýmání, zlepšuje absorpci pro tělo potřebných minerálů a podporuje vitalitu. Samozřejmě každý organismus je individuální a pokud by se vyskytly větší trávicí potíže po užívání v kombinaci s Aspenzymem, je nutné Aspenzym vysadit.

Při užívání v kombinaci bych ovšem doporučila časový rozestup od užívání. Přípravek by Vám měl spíše pomoci na vaši diagnózu.

19. 1. 2018 06:17 Jana

Dobrý den, zakoupila jsem přípravek Aspenzym, jaké bylo moje překvapení,když jsem si přečetla na krabičce,že obsahuje trigliceridy palmového a palmojádrového oleje. Nejhorší tuky,jaké mohu do těla dostat. Proč tato informace není ve složení na internetu? Kdybych to věděla,asi bych si přípravek nekoupila.Navíc,ba­leni neobsahuje ani příbalový leták.

Vitalita

Je nám to líto, ale do potravinových doplnků se příbalové letáky nedávají. Co se týká složení, tak přebíráme pouze to, co nám dá k dispozici sama firma. Dokonce před naším textem je i text z lékárénského velkoskladu a ten to také neuvádí.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Papaya enzym

Papaya enzym photo

Přípravek je ve formě cucavých pastilek bez cukru s příchutí broskve.

GS Noball

GS Noball photo

Vhodný při nadýmání, pocitu tlaku a plnosti v podbřišku, zvýšeném odchodu střevních plynů.

Ostropestřecový olej 100%

Ostropestřecový olej 100% photo

Pomáhá při trávení, příznivě ovlivňuje funkci žlučníku, přispívá k udržování zdraví srdce a normálního cukerného metabolismu.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)