Aspenzym enzymy štěpící tuky, cukry a bílkoviny

Při oslabené funkci trávicího ústrojí, při obtížích zažívacího ústrojí, obtížích z dietních chyb.

Aspenzym photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 20 tobolek
Vaše cena: 59 Kč
Dostupnost:
skladem
Značka: Farmax
 ks 

Enzymový přípravek jehož hlavní složkou je enzymový komlex DigeZyme, získaný z Aspergillus oryzae. Obsahuje tři základní složky enzymů: amylázy (štěpící cuky), lipázy (štěpící tuky), proteázy (štěpící bílkoviny). Navíc přípravek obsahuje ještě další enzymy, tj. laktázu (štěpí laktózu), celulázu (štěpí rostlinné složky potravy), betain (ovlivňuje kyselost žaludku a pomáhá nastavit optimální pH pro účinnost enzymů).

  • přispívá k úpravě zažívání a udržení správné funkce trávicího ústrojí
  • zlepšuje vstřebávání vitaminů a minerálních látek
  • upravuje sníženou trávicí schopnost
  • vhodný u pacientů po operaci v oblasti zažívacího ústrojí
  • při oslabené funkci trávicího ústrojí lidí ve vyšším věku
  • při nedostatečné činnosti slinivky břišní
  • u obtíží z dietních chyb

Užívání

1–2 tobolky denně.

Složení

DigeZyme (amylázy, neutrální proteteázy, lipázy, celulázy), betain hydrochlorid, mikrokrystalická celulóza, oxid křemičtý, stearan hořečnatý.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

31. 10. 2017 14:27 Věra Šlapáková

Dobrý den, Užívám aspenzym na špatné trávení, je to první lék, který mě pomohl, jenže z první jsem použila 16 tbl. a zvýšil se mi INR, dnes jsem měla 4,34, může to dělat tento lék? Děkuji za odpověď. Věra Šlapáková

Vitalita

Nepředpokládám, že by při dodrženém dávkování měl doplněk stravy Aspenzym vliv na srážlivost krve a na hodnoty INR.

Zkuste však Aspenzym na chvilku vysadit a neužívat ho. Pokud budou hodnoty INR stále stejné a zvýšené, tento doplněk stravy nemá na srážlivost krve vliv.

Je také otázkou, zda tyto hodnoty jste neměla zvýšené ještě před užíváním toho doplňku stravy.

Závěrem, tedy nepředpokládám, že by Aspenzym měl vliv na koagulační parametry, ale každý organismus je individuální a je důležité kontrolovat stav.

2. 11. 2017 13:13 Věra Šlapáková

Děkuji za odpověď, já vždy čtu příbalové létáky, tak jsem si myslela, že toto by nemělo mít nějaký vliv, avšak raději jsem vložila dotaz, jeliko prvně za 4 roky jsem měla zvýšný INR,
stále se mi pohybuje kolem 2,35– 2,72 takže se držím v normě, vůbec nechápu co se mohlo stát, v pondělí jdu opět na kontrolu, pí. doktorka mi upravila výši dávek, tak uvidím, dám Vám vědět, hezký den, Věra Šlapáková

4. 1. 2018 14:51 Věra

Dobrý den,
mohu tento lék užívat spolu s lékem Controlog? Měla jsem potíže s mléčnou bílkovinou, testy vyloučili intoleranci. Příznaky přetrvávají, teď mi zjistili že špatně štěpím cukry. Contrlog mi dal doktor.
Děkuji za informaci a radu

Vitalita

Přípravek Aspenzym je možné užívat i v kombinaci s Contrologem.

ASPENZYM® je enzymový přípravek (doplněk stravy), který slouží k udržení normálních funkcí těla. Hlavní složkou přípravku je enzymový komplex „DigeZyme®“ získaný z Aspergillus oryzae – Kropidlák rýžový. Přípravek přispívá ke správnému zažívání, pomáhá dokonce při trávení cukrů, bílkovin, tuků, celulózy a laktózy, zároveň pomáhá při nadýmání, zlepšuje absorpci pro tělo potřebných minerálů a podporuje vitalitu. Samozřejmě každý organismus je individuální a pokud by se vyskytly větší trávicí potíže po užívání v kombinaci s Aspenzymem, je nutné Aspenzym vysadit.

Při užívání v kombinaci bych ovšem doporučila časový rozestup od užívání. Přípravek by Vám měl spíše pomoci na vaši diagnózu.

19. 2. 2020 17:13 Markéta

Dobrý den, Aspenzym užívám už hodně let, je to jediný potravinový doplněk, který mě zbavil šílených a letitých trávících problémů ( nadýmání, plynatost, zácpa )Poslední rok už jsem užívala jen jednu tobolka ráno a cítila jsem se úžasně. Jenže, teď jsem otěhotněla a Aspenzym mi byl zakázán gynekologem, že prý musím bez něj vydržet aspoň 1 trimestr, jsem na konci 2 měsíce a už to nevydržím. Ty bolesti břicha jsou nezvladatelné, vůbec nesouvisejí s těhotenstvím. Myslíte, že by vážně Aspenzym mohl ublížit miminku ? Prosím poraďte ! Děkuji

Vitalita

Pakliže Aspenzym zakázal přímo gynekolog (po období prvního trimestru), tak zcela určitě musíte následovat jeho pokynů. Lékař ví nejlépe, co pacient může nebo ne.

Obecně nejsou doplňky stravy doporučovány lékaři v prvním trimestru, většinou z důvodu nedostatku studií a dat o účincích na plod.

Mrzí mě, že pro Vás nemám pozitivnější odpověď, každopádně přeji mnoho zdraví.

Související produkty:

GINGER STAR

GINGER STAR photo

Zázvor podporuje trávení, příznivě působí proti nevolnosti.

Hlíva ustřičná Imunit

Hlíva ustřičná Imunit photo

Příznivě ovlivňuje imunitní odpověď.

Kurkuma s pepřem - Allnature

Kurkuma s pepřem - Allnature photo

Podporují správnou činnost jater, nervového systému, krevního oběhu, dýchacího systému a normální stav pokožky.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)