Kategorie: Opalování

Beta Carotene vitamín A – betakaroten

Betakaroten je prekurzorem vitaminu A; lidské tělo jej může přeměňovat na vitamin A podle svých potřeb.

Beta Carotene photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 100 tablet
Cena: 400 Kč
Vaše cena: 389 Kč
Ušetříte: 11 Kč
Dostupnost:
do 24 hodin
Značka: CaliVita
 ks 

Vitamin A je stavebním prvkem sítnice, podstatné části našich očí, která hraje nepostradatelnou roli při procesu vnímání světla. Jeho časté užívání také přispívá k normální kondici kůže a pomáhá zabraňovat poškození způsobenému UV zářením.

Dávkování

1 kapsle denně.

Jedna želatinová kapsle obsahuje

Betakarotén 5,4 mg 9000I.U.

Přídatné látky: rostlinný olej (plnidlo), oxid křemičitý (želírující látka), lecitin (emulgátor), želatina (želírující látka), purifikovaná voda (plnidlo), glycerin (emulgátor).

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

29. 6. 2009 17:34 Šárka Polanská

Dobrý den.Mám dotaz.Mohou užívat betakaroten i kuřáci?

27. 7. 2009 00:03 Jiří Ren

Dobrý den,
opravdu Vaše tablety obsahují 18 a 50 mg beta-karotenu? Ostatní produkty na trhu obsahují pouze 15mg. Jaká je maximální denní dávka, která ještě není škodlivá? Děkuji za odpověď

Vitalita.cz

Ano, naše produkty s betakarotenem obsahují buď 9000 IU nebo 25000 IU, t.j. 5,4 a 15 mg. Beta Caroten je prekurzor vit. A, tzn. že se z něj vyrábí vit. A kolik je pro organismus potřeba a tedy se nedá předávkovat na rozdíl od A-vitamínu.

Doporučuje se 1–3 tabl. slabšího betakarotenu denně jako dávka preventivní. Pokud chcete ochranu proti slunci, třeba o dovolené, doporučuje se aspoň týden či 10 dní před plánovanou dovolenou s intenzívíním sluněním (u moře) a během ní 3×1 kapsle silnějšího Beta Carotenu. Pak po návratu snížit k obvyklému dávkování.

Přesto že se betakarotenem nedá předávkovat, je každý jedinec jinak citlivý na kumulaci tohoto prekurzoru ve ztluštělé části pokožky jako jsou plsky rukou. Proto doporučujeme sledovat tyto dlaně a jestliže se začnou jemně barvit do oranžova, přestaneme na několik dní betacarotene užívat, protože ho organizmus má přebytek a začíná ho ukládat do zrohovatělé části kůže.

Vitalita.cz

Šárka:

Beta karoten vytvořen uměle, tzn. syntetickou cestou se kuřákům nedoporučuje, beta karoten získaný z přírodních zdrojů je vhodný i pro kuřáky.

23. 4. 2010 19:43 Ladislav Vlaciha

Mam uporne bolesti kloubu(kotniky,cela plo- cha nartu ispodniho chodidla,pritom me boli pravi palec prave nohy.Dale litka,kolena i nad kolenem,zapesti lokte,a cela pater az po kostrc. Pri chuzi mam uporne bolesti v oblsti lopatek,bedra,krize a kostrce. CHodil jsem na obstriky, ale moc to nepomohlo. Vase pripravky ktere nabytize jsou pro me drahe. Jsem duchodce. Co by ste me mohli nabidnout aby me to zmirnily bolesti. Dekuji

29. 4. 2010 16:24 Sylvie

Dobrý den, četla jsem,že někteří lidé potřebují více betakarotonu- např. kuřáci ale já jsem slyšela,že kuřáci by betakaroten neměli používat-kombinace s kouřenim je špatná.Můžete mi prosim odpovědět jak to doopravdy je? Předem děkuji

8. 1. 2011 23:25 Meri

A Váš je syntetický nebo vyroben přírodně? Z čeho?
děkuji.

Vitalita

Je přírodní.

29. 9. 2012 13:04 věra

Dobrý den, v odborném časopise jsem četla, že denní přípustná dábvka Betakarotenu je 1mg, co je nad může způsobnit otravu organizmu. Přitom prodávané tobolky mají 6mg. Podle toho není tedy absolutně zdravé užívat jednu tobolku denně. Obsah 2 mg denně dokonce prý způsobuje poškození plodu v těhotenství. V každé literatuře se uvádí něco jiného. Co si tedy člověk z toho má vybrat a jak to tedy je (bez ohledu obchodní stránky pro prodejce)? Sama užívám od jara do podzimu jednu tobolku (6mg) a určité potíže popisované jako možnou otravu mám také.

Vitalita

Asi jste si to spletla s vitamínem A. Betacaroten je provitamín, ze kterého se A vitamin tvoří, takže se předávkovat nedá. Maximálně mohou zoranžovět plosky rukou či nohou a to je známka, že už je v těle betacarotenu mnoho a než oranžová barva vymizí, je třeba užívání betacarotenu přerušit.

19. 3. 2013 16:34 lucka

Dobrý den, mohla by tyto tablety brát i má 15 letá dcera? A kdyz to urychluje rust kosti tak znamena to, ze by ma dcera ještě vyrotstla? je pomerně malá a stále si ztěžuje… Děkuji

Vitalita

Vaše 15 letá dcera může užívat Beta Carotene bez obav, ale to, zda vaše dcera ještě povyroste se obávám že je špatně interpretováno. Betacarotene urychluje růst a vývoj kostí u dětí ve smyslu vyzrávání a pevnosti kostí v době růstu kostry nebo při zlomeninách kostí. To že by se zvětšila výška, to jsem neslyšela, je mi líto. To má na starosti růstový hormon.

5. 7. 2013 12:07 JWB

Ohledně kouření a beta karotenu. Vliv na ještě více zvýšené riziko výskytu karcinomu plic u kuřáků, kteří brali karoten:
studie byly prováděny se syntetickým beta karotenem, u kterého bylo prokázáno mírně zvýšené riziko u kuřáků. (= tzn kuřáci, kteří brali syntetický betakaroten měli vyšší výskyt karcinomu plic než kuřáci, kteří syntetický betakaroten nebrali) Nicméně to neznamená, že přírodní beta karoten tento účinek nemá. Pouze se s přírodním beta karotenm neprováděly studie ohledně zvýšeného rizika výskytu karcinomu plic u kuřáků.

Pravdou je, že do vitaminových doplňků určených pro kuřáky se beta karoten nepřidává.

2. 1. 2014 19:10 David

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli to doopravdy funguje a o kolik cm bych mohl vyrůst? Děkuji.

Vitalita

Viz. odpověď z 19. 3. 2013 pro Lucku.

18. 11. 2014 17:58 Marek

O kolik cm mužů vyrůst

Vitalita

Po beta karotenu nevyrostete. Jen se jedná o důležitou látku pro růst organismu.

13. 1. 2015 14:25 Jirka

Dobrý den, prosím, co na šupinkovatění kůže na obličeji, na čele
/ asi po opálení sluncem/

Vitalita

Můžete zkusit Beta Karotene, Beauty Formula a Super Soya Lecitin.

17. 2. 2015 18:29 Jirka

Dobrý den, chci se zeptat zda by mi to pomohlo v růstu když je mi 17 ? Díky za odpověď.

Vitalita

Po beta karotenu nevyrostete. Jen se jedná o důležitou látku pro růst organismu.

3. 6. 2015 21:22 Petra

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Dcera 5-letá má sluneční alergii. Po podávání Beta carotenu (1 tab./den) je v pořádku. Pokusila jsem jí ho vysadit např. přes zimu a vždy se to zhorší. Dětská lékařka mi říkala, že dlouhodobé užívání není dobré. Jiný dětský lékař říkal, že dlouhodobé užívání nevadí. Mohu znát Váš názor? Děkuji

Vitalita

Dlouhodobé užívání betakarotenu nevadí, musíte sledovat plosky dlaní, pokud nezoranžoví, lze užívat stále. Jestliže by oranžověly, je třeba betakarotén vysadit do doby, kdy je barva opět normální.

28. 11. 2015 13:46 Petra Holzapfelová

Dobrý den, zvažuji koupi těchto prášků, ale zajímalo by mě pokud je pravda že po nich mohu vyrůst rychleji, popř o pár cm? Děkuji mockrát za odpověď.
Petra

Vitalita

Po beta karotenu nevyrostete. Jedná se jen o důležitou látku pro růst organismu.

7. 5. 2016 13:57 Pavla

Dobry den, prosim Vas o radu: mohu uzivat soucasne betakaroten a Okuvit lutein?
Dekuji

Vitalita

Ano, přípravky můžete užívat dohromady.

23. 6. 2017 07:35 Mia

Dobrý den,
je tento přípravek vyráběn z čistě přírodních zdrojů nebo částečně synteticky.
Děkuji.

Vitalita

Je čistě přírodní.

3. 5. 2018 00:19 Karin Hlávková

Dobrý večer chcela ba som sa opýtať nakoľko sa neviem dočítať odpovede co znamena označenie IU.na niektorých je hodnota 10000 iu a na iných 25000 iu.čo znamena ta hodnota ze ste viac chránený pri 25000iu a tým pádom vás slabšie opaluje ako pri hodnote 10000iu.chcem dosiahnuť pekne odpálenie a neviem ktoré zobrať.Ďakujem za odpoved

Vitalita

IU (international units) je jiné vyjádření množství. Konkrétně 10 000 iu = 6 mg. Víc betakarotenu znamená opálení více do hněda.

23. 6. 2019 23:55 Lenka

Dobrý den, může se i při kojení? Díky

Vitalita

Užívání těhotnými a kojícími ženami doporučujeme až po konzultaci s ošetřujícím lékařem.

12. 10. 2019 15:55 Marta Haschová

Dobrý den,prý vitamín A a betakaroten zpomalují chorobu retinitis pigmentosa.Od jakého věku se tyto vitamíny mohou brát.Předem děkuji za odpověď.

Vitalita

U retinitis pigmentosa patří betakaroten, vitamin A a lutein k doplňkům stravy, které mohou napomáhat ke zpomalení progrese onemocnění.

Většinou se udává věk pro užívání od 3 let, ale stejně je to jistě případ od případu a někdy je možné začít s užíváním i dříve, ale konzultovala bych jak věk, tak dávkování s ošetřujícím lékařem, pokud jde o dítě.

Související produkty:

FitMe Slim&Sun

FitMe Slim&Sun photo

Chrání kůži před nepříznivým vlivem UV záření, urychluje a zintenzivňuje její opálení. Formuje a zpevňuje postavu, přeměňuje tuky v energii a současně chrání svalovou hmotu. Zabraňuje jo-jo efektu a celulitidě. Působí antioxidačně.

Panthenol Swiss

Panthenol Swiss photo

Účinně regeneruje a vyživuje suchou a podrážděnou pokožku po opalování, pobytu v soláriu nebo v chlorované vodě.

Daylong Kids 50 SPF

Daylong Kids 50 SPF photo

Speciální přípravek k vysoce účinné ochraně před slunečním zářením, extrémně odolné vůči vodě.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)