Elasti-Q Vitamins and Minerals buďte zdravá Vy a vaše miminko

Elasti-Q Vitamins and Minerals photo

Zajišťuje přísun základních vitamínů a minerálů nezbytných pro období, kdy plánujete těhotenství, v jeho průběhu a i při kojení. Jednotlivé složky tohoto multiminerálního a multivitamínového přípravku jsou koncipovány s ohledem na hormonální změny v organizmu ženy.

Jedná se o doplněk stravy.

Zvolte si variantu:

30 tablet 139 Kč

90 tablet 339 Kč

Varianta: 30 tablet
Cena: 153 Kč
Vaše cena: 139 Kč
Ušetříte: 14 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Simply You
 ks 

Těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy. Žena není nikdy více sama sebou než právě v období těhotenství. Pokud vstupujete do tohoto krásného období, případně se na něj připravujete, věříme, že náš nový produkt Vám jej pomůže zpříjemnit.

Tento přípravek Vám přináší kvalitu, bezpečnost a účinnost od tradičního výrobce produktů pro těhotné i kojící ženy.

Jedna tableta Elasti-Q Vitamins and Minerals Vám každý den dodá kompletní dávku vitamínů, minerálů a stopových prvků. Je unikátní nejen složením, ale také postupným vstřebáváním účinných látek. Přípravek obsahuje optimální množství prvků, které jsou v období těhotenství a laktace nepostradatelné: kyselinu listovou, betakaroten, zinek, železo, jód. Krom těchto látek přípravek obsahuje další důležité vitamíny a prvky.

Z minerálních látek, které jsou v těhotenství zapotřebí ve zvýšené míře jmenujme hlavně vápník, železo, hořčík, fosfor, jód a selen, z vitamínů pak kyselinu listovou, pyridoxin (vitamín B6), vitamín B12, kyselinu askorbovou (vitamín C) a vitamín E. Vápník a fosfor jsou ještě spolu s vitamínem D potřebné zejména pro výstavbu kostí a zubů. Železo, kyselina listová a vitamín B12 jsou důležité pro krvetvorbu. Kyselina listová se rovněž jeví jako ochranný faktor před vznikem některých vývojových vad, je vhodné doplnit její přívod již před otěhotněním. Nedostatek hořčíku a pyridoxinu se projeví brněním a těhotenskými křečemi. Jód je potřebný pro správnou činnost štítné žlázy, nedostatečný přívod vede k omezenému psychomotorickému vývoji dítěte. Nedostatek jódu, podobně jako vitamínu E, může být příčinou neplodnosti. Selen pak je v přiměřených dávkách nezbytným antioxidantem. Význam doplňků stravy tkví v tom, že většinu z uvedených látek naše přirozená strava často neobsahuje v dostatečném množství. Proto je vhodné je doplnit ve formě některého přípravku určeného pro speciální výživu těhotných a kojících žen.

Vitamíny a jejich charakteristika

Vitamín A, Betakaroten

Pro růst buněk, zdravou kůži, oči a kosti je důležitý vitamín A. Protože se ale tímto vitamínem lze snadno předávkovat (a takové předávkování je v těhotenství velmi nebezpečné), je pro těhulky vhodnější užívat betakaroten, ze kterého si tělo dokáže vytvořit tolik vitamínu A, kolik samo potřebuje. Je to bezpečný zdroj tohoto vitamínu v průběhu těhotenství i kojení. Betakaroten je nezbytný růstový faktor, důležitý pro vývoj tkání včetně kůže a sliznic. Pro vývoj kostí a zraku i pro správnou funkci placenty je velmi důležitý.

Vitamín D

Nezbytný pro silné kosti a normální růst dětí. Chrání před ztrátou minerálů z kostí v těhotenství a při kojení. Zlepšuje vstřebávání vápníku a vitamínu A.

Vitamín E

Významný vitamín pro krvetvorbu, důležitý antioxidant. V posledním trimestru nezbytný pro vytvoření tukových zásob plodu.

Vitamín C

Organismus není schopen tento vitamín ukládat do zásoby. Jeho dostatečná hladina pomáhá snížit riziko porodních komplikací (předčasné odloučení placentárního lůžka).

Kyselina listová

Dostatečný přísun kyseliny listové je důležitý zejména tři měsíce před plánovaným početím a první tři měsíce v těhotenství. Kyselina listová je důležitá pro přirozený vývoj plodu, předchází vývojovým vadám, omezuje vznik mutací genů a omezuje riziko předčasného porodu.

Vitamín B1

B vitamíny napomáhají k udržení zdravé nervové soustavy, kůže, očí, vlasů a jater. Nedostatek vitamínu B1 může způsobovat nevolnost, neschopnost koncentrace, nespavost, nejistotu a otékání nohou. Vitamín B1 podporuje krvetvorbu, správné zažívání, chuť k jídlu, jeho spotřeba se zvyšuje v těhotenství a během kojení.

Vitamín B2

Napomáhá využití energie z potravy. Potřebný pro vidění. Pomáhá tvorbě červených krvinek a fungování nervového systému.

Vitamín B6

Působí na zdraví růst dětí, protože řídí dělení a specializaci buněk. Podporuje imunitní systém.

Vitamín B12

Důležitý pro regulaci a správnou funkci nervové soustavy, a tím ovlivňuje veškeré funkce organismu. Podílí se na buněčném dělení.

Niacin

Klíčová látka pro tvorbu energie, transport kyslíku a opravu poškozených genetických informací. Dále přispívá k řádné funkčnosti nervového systému a trávícího traktu.

Biotin

Zvyšuje obranyschopnost organismu. Jeho nedostatek brzdí růst a vývoj dětí.

Kyselina pantotenová

Napomáhá normálnímu růstu a vývoji. Její spotřeba stoupá v těhotenství a během kojení.

Vápník

V průběhu těhotenství a kojení dochází k předávání vápníku miminku, proto těhotné ženy i kojící ženy musí zvýšit jeho příjem.

Jód

Důležitý prvek pro správnou činnost štítné žlázy plodu i matky. Podporuje tělesný růst a mentální a tělesný vývoj plodu. Je součástí hormonů štítné žlázy, která pomáhá regulaci metabolismu.

Železo

Je jedním z prvků, jehož obsah v krvi těhotné ženy je pečlivě sledován, jelikož nedostatek železa vede k chudokrevnosti a nesprávné výživě plodu placentou.

Horčík

Důležitý pro růst plodu, pro prevenci předčasného porodu. Snižuje dráždivost dělohy.

Měď

Důležitá pro využití železa v těle, pro vývoj kostí, receptorů chuti, pigmentace a pro vývoj nervového systému včetně mozku.

Zinek

Důležitý v 1. trimestru pro správný základ vitálně důležitých orgánů, pro vývoj kostí a růst plodu i pro vývoj procesu hojení. Je součástí inzulínu.

Chróm, molybden

Podporují metabolismus tuků, cukrů, bílkovin

Mangan

Podporuje metabolismus tuků, cukrů, bílkovin. Je nezbytný pro normální růst kostí, vývoj pojivových tkání a reprodukci.

Dávkování

1 tableta denně po jídle.

Upozornění

Doplněk stravy. Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Další produkty řady Elasti-Q.

Složení v 1 tabletě

Vápník (uhličitan) 250mg, vitamín C 100mg, vitamín E 50% 60mg, Hořčík (oxid) 25mg, Zinek (oxid) 25mg, Niacin (amid) 20mg, Železo (fumarát) 15mg, kyselina pantotenová (panthothenan vápenatý) 10mg, vitamín B6 (hydrochlorid) 10mg, kyselina listová 10% 8mg, Beta karoten 20% 7,5mg, Mangan (sulfát) 5mg, vitamín B2 3,4mg, vitamín B1 (hydrochlorid) 3mg, Měď (oxid) 2mg, Vitamín A (acetát) 0,860mg, Jód (jodid draselný) 0,15mg, Biotin 0,030mg, Chróm (chlorid) 0,025mg, Molybden (molybdenan sodný) 0,025mg, vitamín B12 0,012mg, vitamín D3 0,010mg, Methylcelulóza, stearová kyselina, stearan hořečnatý, koloidní oxid křemičitý bezvodý, potahová suspenze (Hydroxypropyl­methylcelulóza, oxid titaničitý, talek barvivo E129).

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

5. 4. 2012 14:27 Lucie

V těhotenství jsem hodně hledala nějaké vitamíny které bych brala a na doporučení lékárnice jsem koupila tyhle.Mimi i já jsme byli zdraví a já byla klidná, že nám nic nechybí.

5. 5. 2012 14:20 Bára

Velice mě zaujalo jejich postupné uvolňování. U žádných jiných vitamínů jsem to neviděla. Po poradě s lékařkou jsem si je koupila. Vím, že si z nich mé tělo vezme co nejvíc potřebných vitamínů a minerálů.

13. 6. 2012 09:02 Kamila

Měla jsem pocit, že mi v těhotenství pořád něco chybí, nějaké vitamíny. Tak jsem si koupila tento přípravek. Už mi nic nechybí, má vyvážené množství minerálů a vitamínů a budu užívat i v době kojení.

28. 6. 2012 14:53 Libuška

Souhlasím s holkama,vitamíny a minerály je moc důležité pro mě i pro mimi tak jsem si je taky koupila a mám krásné zdravé miminko, kterému v těhotenství nic nechybělo. Finančně se to dá zvládnout a přípravek má moc dobré složení.

28. 3. 2013 13:10 Radka

Koupila jsem si je na radu lékárnice. Jsem za to moc ráda, protože mi vyhovuje jeho složení a cena. Této značce věřím, používám i jejich krém na strie. Taky má jako jediný postupné uvolňování.

21. 5. 2013 15:07 ema

Měla jsem s ním dobré zkušenosti již v předchozím těhotenství, dala jsem na radu gynekologa.
Netrpěla jsem moc nevolnostmi a ani jsem nenabrala moc kil (jenom 8 kg). Miminko bylo zdravé a tak asi dostalo vše co potřebovalo.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

New Life

New Life photo

Multivitamín, jehož složení je potřebné pro těhotné a kojící matky.

Elasti-Q Vitamins and Minerals

Elasti-Q Vitamins and Minerals photo

Zajišťuje přísun základních vitamínů a minerálů nezbytných pro období, kdy plánujete těhotenství, v jeho průběhu a i při kojení. Jednotlivé složky tohoto multiminerálního a multivitamínového přípravku jsou koncipovány s ohledem na hormonální změny v organizmu ženy.

Elasti-Q Kyselina listová 800

Elasti-Q Kyselina listová 800 photo

Doporučuje se užívat 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím (prevence vývojových vad plodu), v těhotenství a po narození dítěte.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)