Kategorie: Pro sportovce

Glutamin extra pro fyzicky aktivní sportovce

Podporuje zvýšení hladiny testosteronu a růstového hormonu, udržuje pozitivní dusíkovou bilanci, podporuje nárůst svalové hmoty, zabraňuje ztrátám svalové hmoty a zlepšuje regeneraci.

Glutamin extra photo

Jedná se o doplněk stravy.

Zvolte si variantu:
100 tablet 179 Kč
300 g prášek 399 Kč
Varianta: 100 tablet
Cena: 280 Kč
Vaše cena: 179 Kč
Ušetříte: 101 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Vitalita.cz
 ks 

Čistý L-Glutamin – pro nárůst, ochranu a regeneraci svalové hmoty. Neesenciální aminokyselina glutamin, je prokazatelně nejčastěji zastoupenou aminokyselinou ve svalové tkáni. Suplementace glutaminem se v poslední době stává velkým trendem ve sportu a díky schopnosti stimulovat svalový růst je jedním z nejrozšířenějších legálních suplementů v kuluristice.

Při vysokém zatížení dochází ke zvyšenému využití aminokyseliny glutaminu ve svalových buňkách jako náhradního zdroje energie. Doplňování této aminokyseliny zabraňuje tomuto stavu a tím i úbytku svalové hmoty. Při pravidelném podávání potřebného množství glutaminu v období tréninků dochází k výraznému růstu objemu svalových buňek a výrazně se urychluje regenerace.

Dostatečné množství glutaminu v těle podněcuje produkci růstového hormonu. Z prováděných studií je známo, že již jednorázová dávka glutaminu v množství kolem 2 g, přijatá na lačno, několikanásobně zvýšuje hladinu růstového hormonu a tato hladina zůstává zvýšena po dobu několika hodin. Vyplavování růstového hormonu je tedy mimo jiné i přímo závislé na koncentraci volného glutaminu v krvi.

Svaly naplněné glutaminem mají tendenci růst a následně dochází i k nárůstu svalové hmoty a silového výkonu. Při nedostatečném množství L-Glutaminu ve svalových buňkách není možný další svalový růst, celková regenerace organismu se výrazně zpomaluje.

Velmi vhodná je kombinace L-glutaminu s kreatinem. Přijímáním obou těchto látek současně se zvyšuje jejich účinnost, dochází ke synergickému účinku a zvýšené absorbci (využití).

Kdy je glutamin vhodné užívat:

 • V období zvýšené fyzické zátěže, při potřebě budování svalové hmoty (výborně působí kombinace L-glutamin + kreatin monohydrát).
 • Při redukci hmotnosti a rýsovacích dietách, především spolu s větvenými aminokyselinami BCAA. L-glutamin s BCAA zabraňuje nadměrnému katabolismu svalových bílkovin a přispívá k ochraně svalové hmoty.
 • V psychicky a fyzicky náročném období.
 • Při potřebě zvýšení imunity organismu vůči riziku nachlazení a v období zvýšeného výskytu respiračních chorob.

L-Glutamin:

 • podporuje zvýšení hladiny testosteronu a růstového hormonu
 • udržuje pozitivní dusíkovou bilanci
 • podporuje nárůst svalové hmoty
 • zabraňuje ztrátám svalové hmoty a zlepšuje regeneraci
 • zvyšuje imunitu a mentální činnost
 • pomáhá odstraňovat únavu a depresi
 • zlepšuje syntézu glykogenu

Glutamin extra je vhodný zejména pro:

 • fyzicky aktivní sportovce
 • osoby těžce fyzicky nebo psychicky pracující
 • rekonvalescenty, osoby se sklonem k častým onemocněním

Použití: Doporučené dávkování je 4–5 kapslí (2 až 2,5 g) glutaminu nejlépe hodinu před tréninkem nebo 4–5 kapslí v rozmezí 2 hodin po skončení tréninku. U glutaminu v balení 300 g (prášek) odpovídají 2 zarovnané čajové lžičky 2 až 2,5 g (4–5 kapslí) práškového glutaminu. Pro nesportující populaci se při potřebě zvýšení imunity organismu a při zvýšené psychické zátěži užívají 2–4 kapsle denně. Nedoporučuje se překračovat nejvyšší denní dávku 5 g práškového (10 tablet) glutaminu.

Jedno balení obsahuje:

práškový glutamin farmaceutické kvality 300 g
100 kapslí L-Glutaminu farmaceutické kvality á 500 mg

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

28. 8. 2005 13:13 David Hanka

Dobrý den,

chtěl bych si od Vás objednat tento přípravek.

Mohli by jste mi prosím poslat případné vedlejší účinky, který tento Váš produkt má, tedy jestli vůbec nějaké jsou?

Předem děkuji za kladné vyřízení

S pozdravem David Hanka

Vitalita

Při běžném a doporučeném dávkování nejsou známy. Vyšší dávky glutaminu částečně tlumí smyslové počitky a působí antidepresivně, není tedy příliš vhodné užívat větší dávky glutaminu před myšlenkově náročným výkonem (např. písemné zkoušky nebo psychologické testy). Ale takto působí glutamin (útlumem) jen na menší část populace, která má sklon k depresivnímu chování, u zbytku naopak zlepšuje duševní pohodu. Glutamin v jakýchkoliv dávkách není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy (nejsou dostatečně známy všechny účinky). Dále u osob s celiakií je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

30. 8. 2005 09:12 kk

Čau působí taky glutamin na lepší vztřebávání bílkovin do svalů.

9. 9. 2005 14:46 Vladimír

Dobry den objednal jsem si pripravek Glutamin Extra v prasku a chtel bych se zeptat na to, jak se pouziva, jestli jen tak na lacno nebo je vhodnejsi ho zredit s nejakou tekutinou…Diky za odpoved…

Vitalita

Glutamin nejlépe na lačno a zapít vodou nebo iontovým nápojem (samozřejmě lze rozpustit v tekutině a vypít – to je prakticky jedno).

9. 1. 2006 15:38 Crowley

Můžu kombinovat kreatin+HMB+Wey protein+Glutamin extra?

10. 1. 2006 23:25 Vitalita

Ano, tato kombinace je možná. Více o kombinací je na stránce o Creatinu u dotazu z 1.1. 2006.

23. 1. 2006 14:56 CRACK

Zdravim… prosimvás můžu brát ten Glutamin když mi je 15?? už 8 měsíců chodim do posilovny a piju proteinové nápoje a creatiny atd…..

24. 1. 2006 15:40 Vitalita

Můžete. Ze začátku je vhodnější glutamin v menších dávkách kolem 2g.

28. 1. 2006 19:43 Adam69

Dobrej. Prosim vás kolik gramu ma jedna tableta?

28. 1. 2006 19:50 Vitalita

500mg

26. 2. 2006 17:20 Pavel

Zdravim,je dobrej glutamin i na klouby?konkrétně na kloubní výstelku.

28. 2. 2006 23:48 Vitalita

Nemá výraznější vliv, může však pomoci v urychlení léčbě zranění jako výrazná podpora imunitního systému. Lepší účinky má např. lecitin v dávkách kolem 5–10g denně, při chronických onemocněních kloubů se obecně doporučuje postupně zvyšovat dávky až na 15–20g lecitinu denně a současně užívat i preparáty s obsahem MSM (methylsulfonyl­methan) a možno i aminokyselinu taurin (3g denně).

9. 3. 2006 13:45 Aleš

Dobrý den. Můžu používat víše zmíněný Glutamin extra pokud je mi 14 let? Do posilovny chodim už půl roku děkuji.

24. 3. 2006 16:32 Adam

Dobrý den, chci se zeptat jestli mám L-glutamin třeba po 14ti dením používání na nějakou dobu vysadit nebo jestli mám glutamin brát bez vysazení.Děkuji za odpověd Adam

12. 5. 2006 13:44 Karel

Dobry den,
beru Glutamin spolecne s Creatinem, ale narozdil od Creatinu (denne) jen v den treninku a to 2 hodiny pred, v davce 2g. Je to dostatecne davkovani (pri budovani svalove hmoty)?
Dekuji za odpoved

16. 5. 2006 14:34 ivana holubová

je mi 45 let a chtěla bych vědět zda je glutamin dobrý i na úbytek svalové hmoty v mém případě.Nejsem nejmladší a úbytek začíná být znát,proto bych potřebovala poradit čím toto můžu zlepšit.Děkuji Holubová Ivana

29. 6. 2006 17:14 Mixxxo

Dobry den chcem sa spytat vas pripravok Glutamin extra ma 100tbl,kolko tabletiek si mam dat za jeden den? Dakujem za odpoved

29. 6. 2006 17:33 Vitalita

Na konci textu o přípravku je použití, kde se dočtete jak přípravek užívat.

30. 6. 2006 15:16 Petr

Dopbrý Den.Chtěl bych se zeptat zakoupil jsem u vás Creatin i Glutami Extra,ale mám pocit že do sebe denně nedostanu potřebnou dávku Sacharidů i Bílkovin.Mohly byste mi poradit nějakou alternativzu v prášku či tabletách????Děkuji za odpověd

1. 7. 2006 11:25 Marek

Dobrý den mohli by jste mi říct jak zkombinovat a jak užívat creatin + glutamin (v tabletách), popřípadě jestli je to účinější používat dohromady. Děkuji za odpověd…

10. 8. 2006 21:00 Petr

Dobrý den,
creatin beru, rád bych připojil i glutamin, chtěl bych se Vás tedy zeptat na nejoptimálnější kombinaci těchto dvou doplňků. Děkuji

23. 8. 2006 03:04 Josef

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, zda je vhodný glutamin i při dietách a hubnutí, případně kolik jej brát a kdy… a jaký má učinek na ztrátu tělesného tuku.

27. 9. 2006 18:42 Staňa

Dobrý den.Jsem aktivní fotbalista.Pot­řeboval bych ale nabrat fyzickou sílu,ale při tom moc nepřibrat na váze.Je lepší Glutamin nebo Kreatin?vážím 74kg, 179cm

20. 10. 2006 15:55 Mirek

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,jak přesně se bere Glutamin.Jestli jen v den tréninku,nebo i mimo něj,jestli je dobré cyklování a po kolika dnech(týdnech),nebo jestli se bere neustále.Předem děkuji za odpověd.

20. 10. 2006 17:55 jirik

pro mirka:
glutamin se cykluje, protoze stejne jako na kreatin na nej vznika postupem casu rezistence.. bere se i mimo trenink, neni to jednorazova zalezitost.. cyklovani si muzes jakz takz upravit podle sebe, ale ja doporucuji cyklovani po 6 dnech, cili 6 dni beres, 6 neberes a zase znovu.. z tech sesti dni se prvni 3 dny bere 4× denne 2,5g, dalsi 3 dny jen 2× denne 2,5g.. tedy rano, asi 10 minut po jidle, pak dvakrat behem dne po jidle a posledni pred spanim.. podobne i u druhych trech dni: rano a vecer.. ve spanku, kdy telo odpociva, se nejlepe buduje svalova hmota.. nezapomen hodne pit (aspon 3 litry denne) a usporadat si dobre jidelnicek.. tak to delam ja a nestacim se divit :) ale uzivam i kreatin, s kterym je ucinek glutaminu jeste vyraznejsi ;)

20. 10. 2006 18:06 jirik

jo a k tomu treninku: nekde se pise, ze neni dobre uzivat glutamin hned po zatezi, jinde zase, ze ano.. vyrobce doporucuje uziti asi 30 minut pred treninkem.. nevim, kdy chodis cvicit, uprav si casove bud cviceni nebo brani glutaminu, kazdopadne posledni davku si dej vzdycky az tesne pred spanim

18. 1. 2007 10:56 Vitalita

Nezastaví, je to pověra a nemá absolutně žádný racionální základ. Většina doplňků pro sportovce vedlejší účinky nemá, ale lze se jimi předávkovat, což poznáte při nárazově velké dávce nevolností od žaludku, případně až nutkáním na zvracení (nebo to druhé). To ale hovoříme o dávkách, které normálního jedince nenapadne konzumovat (u volných aminokyselin nad 20–50g a konkrétně glutamin, na který se ptáte je velmi dobře snášen i při dávkách kolem 50g).

6. 2. 2007 00:15 Fanda

U zdravého člověka nemá suplementace glutaminem význam. Mnohem lepší službu udělá obyčejný proteinový nápoj.

11. 4. 2007 16:20 Tomaš

Ahoj mam dotaz,s kamaradem hrajem zavodne tenis a chteli bychom to zkusit,jestli nam to pomuze..a mel bych dotaz v jakych davkach to mame brat,kdyz mame treninky kazdy den a jsme plne zatizeni uz od 7 let…a ted nam je 17.

7. 5. 2007 20:35 arny.15

dobry den......muzu brat gluatamin s hmb…ja vim ze je lepsi s creatinem......no ale chtel bych to skusit s hmb........jo a asi je samozrejmosti brat proteiny,nebo j muzu vynechat kdyz budu brat glutamin s hmb

23. 5. 2007 12:43 milan adamu

jak se glutamin a creatin užívá? rozmíchá se ve vodě? někde jsem slyšel,že creatin se dá rozmíchat v pomerančovém džusu a potom vypít.

11. 7. 2007 16:13 Martin

Diky za rady, je fajn ze se najde nekdo kdo jen neprodava, ale take umi poradit.
Diky vasim radam se mi povedlo za ttri mesice pribrat 11kg. Jeste jednou diky

16. 7. 2007 13:52 kuba

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli se dají přípravky jako glutamin HMB a BCAA vysypat z kapsle a rozmíchat např. v džsu..? Nebo jesli musí zůstat neporušené a polknout je celé…mě se totiž špatně polykají velké tablety.. Děkuji.

6. 9. 2007 09:00 Jirka

Dobry den chci se zeptat jak mohu nabrat kila nahoru bez ztraty sním toho denně fakt hodně a vždy to co naberu ztratím měřím 183 a vážím 62Kg pomohl by mi kreatin? Zdravotni problemy nemam předem dekuji

30. 9. 2007 20:45 kivi

prosim vás chtěl bych se zeptat jestli se glutamin bere i mimo treninky

21. 10. 2007 15:15 david

je mi 16 můžu ho já brát

24. 10. 2007 09:28 Vitalita

Glutamin v závislosti na intenzitě a četnosti tréninků – pokud jsou
tréninky náročné, pak se glutamin užívá i druhým dnem (den volna) ráno
na lačno (urychlení regenerace). V případě lehkých kondičních tréninků
stačí jen v tréninkové dny.

5. 11. 2007 17:18 Petanek

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné brát glutamin a gainer současně? Děkuji

1. 2. 2008 09:55 adam

Dobrý den druhým rokem chodím do posilovny měřím 173cm a vážím 66kg.Chtěl bych si koupit L-glutamin.Je mi ale teprv 14 let.Dočetl jsem se že glutamin zvyšuje hladinu růstového hormonu až o 400%.Jaké by to na mě mělo vedlejší ucinky.Můžu ho brát i když mi je teprv 14?děkuji za odpověd.

3. 3. 2008 22:24 venomcz

Dobry den.Je mi 15 jsem kluk a mel bych zajem o tento pripravek.Chci se zeptat ale jestli to neni pro me nijak skodlive kdyz mi je 15 a kolik toho mam brat..a jestli staci ta jedna nadobka se 100 tabletama aby se neco zacalo dit nebo je potreba dokoupit..a posledni otazka a prani..kolik stoji postovne 100kč ? a muzete mi prosim odpovedet na muj email vite tu se ztezi dostanu.diky moc za pochopeni sem vam vdecny..Dik

11. 3. 2008 20:02 PETER

AHOJTE…
chcel by som sa opytat ako dlho sa berie glutamin…tazden?,me­siac?…a ake su tam intervaly… DAKUJEM…
pekny den.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

HMB STAR

HMB STAR photo

Nárůst svalové hmoty, zvýšení svalové síly a zmenšení množství podkožního tuku.

Masážní emulze hřejivá Alpa

Masážní emulze hřejivá Alpa photo

Zázvorový extrakt a kafr má hřejivé účinky na svaly.

Alpecin sport

Alpecin sport photo

Podporuje růst silných vlasů a může zabránit vypadávání vlasů.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)