Kategorie: Oční potíže Zrak

Lutein Plus zesílená ochrana očí

Lutein Plus photo

Měli jste někdy pocit, že jsou vaše oči unaveny z práce s počítačem, sledování televize nebo z řízení auta? Pečujte o zdraví svých očí a vyzkoušejte Lutein Plus, který představuje více rozvinutou zvláštní verzi dobře známého Luteinu!

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 60 kapslí
Cena: 915 Kč
Vaše cena: 829 Kč
Ušetříte: 86 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: CaliVita
 ks 

Vhodné zejména těm

  • jejichž oči jsou vystaveny nadměrnému napětí (používání počítače, sledování televize, řízení, používání klimatizace, slabé a/nebo umělé světlo).
  • kteří dodržují přísnou dietu.
  • pro něž je důležité zdraví jejich očí.
  • pro které je důležité zachování ostrého zraku.

Zdravým lidem jako skvělý antioxidant.

Antioxidační ochrana očí

Ostrost našeho zraku zajišťuje tzv. žlutá skvrna na sítnici. Lutein je důležitou složkou žluté skvrny, akumuluje se v ní a působí jako „vnitřní sluneční brýle“. To znamená, že chrání oči proti UV záření. Lutein zároveň díky svým antioxidačním vlastnostem přispívá k blokování škodlivých oxidačních procesů, které se odehrávají v našem těle, a podílí se tak i na ochraně buněk a tkání proti škodlivým účinkům volných radikálů. Konzumace 6 mg Luteinu denně spolu se zdravým způsobem života pomáhá chránit zdraví našich očí.

Co nabízí Lutein Plus navíc?

V průběhu dalšího vývoje našeho velmi dobře známého Luteinu jsme k jeho aktivním látkám dodali čtyři další antioxidanty: zeaxantin, výtažek z borůvek a vitaminy A a C. To jsme udělali z toho důvodu, abychom těm, pro které je důležité zachování ostrého zraku, nabídli opravdu komplexní řešení.

Jeho účinky

  • Lutein a zeaxantin jsou antioxidanty, které posilují oči a poskytují jim ochranu. Na jedné straně chrání zdraví sítnice proti škodlivým účinkům silného světla a na druhé straně brání naše tělo proti nadměrné akumulaci škodlivých oxidačních volných radikálů, které jsou každodenně produkovány ve velkém množství.
  • Antokyaniny z borůvek s antioxidačními vlastnostmi pomáhají udržet normální činnost sítnice a také zachovat zdravou úroveň obsahu kolagenu v očích.
  • Vitaminy A a C jsou nepostradatelné pro normální činnost sítnice.

Čerstvé ovoce a zelenina obsahují velký počet výživných látek rostlinného původu.

Oči jsou ve velké míře vystaveny nebezpečnému účinku okolí (ultrafialovému záření aj.), díky tomu jsou značně poškozovány volnými radikály. Jejich účinkům se můžeme bránit pomocí přípravků s antioxidačními vlastnostmi. Karotenoidy, které můžeme najít v zelenině a v ovoci, jsou účinnými antioxidanty. Do početné rodiny karotenoidů patří: betakarotén, lutein, likopin, alfa – karotén, zeaxantin.

Rostliny obsahující betakarotén obsahují také lutein, a to v 2 až 4 krát větším množství. Tento karotenoid je velice důležitým antioxidantem. V havajském institutu pro výzkum rakoviny dokázali, že lutein zabraňuje nejúčinněji peroxidaci tuků, která je značná jak. v krevním séru, tak v očích. Lutein, jako mnohostranný likvidátor volných radikálů, hraje klíčovou roli v antioxidační ochraně.

Při výzkumu luteinu se zjistilo, že se zvláštním způsobem váže na oči. Po vstupu do organizmu a po vstřebávání se lutein hromadí ve dvou oblastech očí: v tzv. žlutém bodě (macula lutea) na sítnici (retina) a v oční čočce. V žlutém bodě oční sítnice mohou nastat cévní změny v důsledku působení volných radikálů, které mohou vést k degeneraci žlutého bodu.

Práce zabývající se degenerací žlutého bodu ve starším věku jednoznačně potvrdily, že lutein hraje významnou roli v ochraně žlutého bodu. Podle výzkumu na Harvardské Univerzitě, užití 6 mg luteinu denně snižuje počet výskytu degenerace maculy lutey o 43%.

Oční čočka je část oka, která nejvíce podléhá onemocněním. Oční čočka je složena z 98% bílkovin. Volné radikály poškozují tyto proteiny a způsobují jejich agregaci a vysušení. Je to základ šedého zákalu, který je důvodem 50% slepot ve starším věku.

Vývoj šedého zákalu ovlivňuje řada faktorů. Při vzniku hrají roli: silné sluneční světlo, UV záření, kouření. Některá chronická onemocnění, jako je cukrovka, mohou taktéž zvýšit riziko vzniku šedého zákalu. Kombinovaná antioxidační ochrana je schopna snížit riziko až na třetinu. Nejnovější poznatky poukazují na výtečné schopnosti luteinu v této oblasti. Při výzkumu vyšetřili 50 000 žen v průběhu 8 let. Výzkum jednoznačně prokázal, že konzumace špenátu, bohatého na lutein, je mnohem účinnější, než konzumace jiné zeleniny s obsahem jiných karotenoidů. (Zkoumali karotku, lisované ovoce. Jejich obsah luteinu je zanedbatelný.)

Lutein je potravinovým doplňkem, pomocí kterého můžeme mnoho vykonat pro ochranu svých očí. Důležitost této ochrany uzná každý, jelikož funkce očí je důležitá v každém stadiu života a pro všechny činnosti.

Vynikající antioxidační působení luteinu se osvědčí nejen v případě očí, ale i v ochraně jiných orgánů a v procesech látkové přeměny. Z toho důvodu ho může užívat s úspěchem každý, kdo očekává jiný blahodárný účinek antioxidantů.

Dávkování

1 tableta denně

Složení

Účinná látka hmot./tbl.
Lutein 6 mg
Zeaxantin 0.5 mg
Vitamin C 50 mg
Vitamin A (retinol acetát) 0.20 mg
Výtažek z plodů borůvky (std. 25% antokyanosidy) 25 mg

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

...zatím nejsou žádné příspěvky...

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Riboflavin

Riboflavin photo

Přípravek se používá na doplnění denní dávky vitaminu B2.

Borůvka černá - tinktura z pupenů

Borůvka černá - tinktura z pupenů photo

Zlepšují imunitu, působí preventivně proti infekcím, pomáhají při střevních potížích a zánětech močových cest.

Kúra K33 - zrak

Kúra K33 - zrak photo

Posiluje činnost zrakového nervu a očních sliznic, čistí játra.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 19 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2018 Vitalita.cz (právní doložka)