Maltoferrochin železité sladové víno

Přírodní víno s vysokým obsahem železa se schopností snadného a účinného vstřebávání železa v zažívacím traktu.

Maltoferrochin photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 750 ml
Cena: 279 Kč
Vaše cena: 255 Kč
Ušetříte: 24 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Herbadent s.r.o.
 ks 

Železo je součástí krevního barviva hemoglobinu a napomáhá k přenosu kyslíku v těle. Nedostatek železa může způsobit vyšší dráždivost nervové soustavy a tím přispívat k nervozitě a ke zvýšenému stresu organizmu.

  • napomáhá ke správné funkci imunitního systému
  • ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • podílí se na procesu dělení buněk

Při výrobě se dle tradiční receptury od Dr. Svatka z roku 1897 vychází ze sladového vína, které se získává vinným kvašením sladového extraktu. V dalších krocích se k sladovému vínu přidává vodně-lihový extrakt kůry Chinovníku žlutočerveného obohaceného komplexem železa. Originální výrobní postup je zakončen několikaměsíčním zráním v klasických dubových sudech. Při výrobě nejsou používána žádná další aditiva či konzervanty, víno je pasterizováno.

Užívání

1–2krát denně 50 ml. Max. denní dávka je 100 ml.

Složení

Sladové víno, cukr, chinovníkový extrakt (3 %), barvivo – karamel, oxid železitý se sacharózou, konzervant – oxid siřičitý. Obsahuje min. 12 % obj. alkoholu. Případný sediment není na závadu.

Obsah živin ve 100ml

bílkoviny <0.3 g/100ml, sacharidy 15,7 g/100ml, tuky <0,10 g/100ml

Obsah železa ve 100ml

min 10,5 mg (min. 75% doporučené denní dávky)

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

7. 10. 2015 21:45 Klára

DOTAZ- JAKÁ JE MOŽNÁ DOBA UPOTŘEBENÍ PO OTEVŘENÍ PROSÍM…K

Vitalita

Doba není nijak omezena, pokud bude přípravek skladován dle doporučení – 10–20°C

16. 10. 2015 16:47 J. Koppová

Dobrý den, prosim chci se zeptat. Mám málo červ. krvinek mohu toto víno pít když beru prášky na vysoký tlak? Děkuji a přeji pěkný den. J.K.

Vitalita

Při užívání prášků např. na vysoký tlak, žaludek, atd je vždy dobré se poradit se svým ošetřujícím lékařem. Maltoferrochin obsahuje 12 – 13% alkoholu, což si myslím, že by mohl být jediný problém při užívání prášků na tlak. Ale pokud víte, že si můžete dát něco alkoholického, tak by to nemělo ničemu vadit. V podstatě Maltoferrochin krom alkoholu neobsahuje žádnou „látku“, která by měla škodit užívání prášků. Ale pro jistotu se opravdu poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

30. 5. 2016 22:24 Míla

Je možné užívat železité víno při chemoterapii při sníženém počtu červených krvinek? Děkuji za odpověď.

Vitalita

Hodně záleží, jestli je kvůli chemoterapii zakázán alkohol. Doporučuji toto výhradně konzultovat s ošetřujícím lékařem, složení a dávkování je uvedeno na etiketě.

23. 9. 2016 11:33 Obsah železa

Dobrý den, jaký je prosím obsah železa v mg na 100ml? Děkuji

Vitalita

Min. 10,5 mg – doplnil jsem do textu.

26. 10. 2016 20:58 Nini

Dobrý den,
mohu užívat v těhotenství onu menší dávku 50 ml?
Jsem téměř abstinent, ovšem nechce se mi brát prášky, kde je Fe vázano na jiné chemikálie..
Myslíte, že takovéto malé množství by nemuselo ublížit?
Velmi děkuji za info.

Vitalita

Není doporučeno užívat Maltoferrochin v době těhotenství, hlavně z důvodu obsahu alkoholu. Respektive to legislativně nemůže být uvedeno na etiketě, že je to povolené.

Ale sami všichni víme, že je téměř normální si v těhotenství dát i malé pivo. Takže je to spíš na uvážení. Z oficiálního hlediska to určitě není doporučeno.

3. 12. 2016 15:24 andrea

oxid siričitý je jedovatý, je to chemický konzervant, tak prečo iné stránky s rovnakou značkou vína /možno aj vaša/ uvádza , že je bezpečné a neobsahuje chemické konzervanty?

E220 – Oxid siřičitý
Skóre škodlivosti: 5
Zařazeno do skupiny:
Siřičitany (E220 – E228)
Nevhodné pro dětiAlergen

Oxid siřičitý je jedovatý a vysoce dráždivý, často zmiňovaný jako znečišťovatel ovzduší. Jedná se o plyn vznikající hořením síry. Oxid siřičitý je antioxidant, konzervant a prostředek proti hnědnutí. Používá se jako rostlinné bělidlo zabraňující změnám barev ovoce a zeleniny, jako desinfekční prostředek v pivovarech a jako bělicí přísada. Zabraňuje rozšiřování plísní a bakterií. Neměl by se používat do masa a do potravin, které jsou zdrojem vitamínu A, B1, jelikož ničí vitamíny v potravinách. Oxid siřičitý brání zničení kyseliny askorbové v ovoci a ovocných džusech.

Použití
Používá se jako konzervant, antioxidant a prostředek proti hnědnutí do vína, kukuřičného sirupu, želé, sušeného ovoce, džusů, nealkoholických ovocných nápojů, pečiva, octa, výrobků z brambor, koření a polévek. Přidává se také při výrobě džemů a marmelád. Dále se používá jako bělící přísada do želatiny a k bělení chmele, lecitinu, hub, ořechů, lepidla a řepného cukru.

Nežádoucí účinky
Mezi potenciální nežádoucí účinky vyvolané siřičitany patří bolest žaludku, bolesti hlavy, nevolnost a problémy astmatického typu. Jsou dokumentovány případy smrti astmatických pacientů. Při testování účinků siřičitanů na zvířatech byl zjištěn výskyt žaludečních vředů při požití látky. Inhalace látky způsobuje podráždění dýchacích cest a při vysoké koncentraci látky v ovzduší může dojít k zadušení.

Doplňující informace
V USA je použití zakázáno v potravinách, které jsou zdrojem vitamínů. V ČR (celé EU) je použití látky regulováno. Je na seznamu extrémně nebezpečných látek. Zatím je však nedostatek studií, aby mohla být látka považována za karcinogenní. Přijatelná denní dávka: 0–0,7 mg na kilogram tělesné hmotnosti.

Vitalita

Oxidem siřičitým se čistí dubové sudy ve kterých sladové víno, později Maltoferrochin zraje. Po každém stočení vín do lahví se musí dubový sud vyčistit a to oxidem siřičitým. Nepřidáváme ho do vín,ale ve složení je uveden v případě, že by se mohly objevit stopy oxidu siřičitého. Je uváděn na konci výčtu složení, tím pádem je to nejméně obsáhlá složka. Ale jak říkám, musíme ho tam uvádět, protože se nějaké opravdu minimální množství může objevit. Ale to neznamená, že oxid siřičitý přidáváme přímo do složení.

Oxid siřičitý se běžně používá pří výrobě vína – http://www.znalecvin.cz/oxid-siricity/:

Víno bez oxidu siřičitého se nedá prakticky vyrobit, nejméně síry obsahují vína vyrobená tradičními metodami ve dřevěných sudech, např. autentická.

2. 7. 2017 22:47 zaneta

Dobry den. Moze sa uzivat Maltoferrochin s liekom Warfarin? Dakujem

Vitalita

Neznáme detailní zdravotní stav, ale z obecného hlediska by nemělo dojít ke kontraindikaci.

24. 12. 2017 10:25 Andrea Bitto

Dobrý den , nikde jsem nenašla informaci zda se má víno užívat na lačno nebo s jídlem ? Děkuji za upřesnění.

18. 9. 2018 16:09 Sona

Dobry den,zajimalo by me, jaka je doporucena doba uzivani. Dekuji

12. 3. 2019 15:24 Veronika

Dobrý den, prosila bych informaci, jak dlouho v kuse je vhodné užívat při denní dávce 50 ml, děkuji.

Vitalita

Víno Maltoferrochin i Condurango lze užívat každý den dlouhodobě (jeho užívání není časově omezeno).

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Flavocel

Flavocel photo

Harmonizuje energetické dráhy ledvin, močového měchýře, plic, srdce a sleziny a pomáhá tak řešit problémy vztahující se k nedostatečné funkci příslušných orgánů.

Ascoffin Energy

Ascoffin Energy photo

Napomáhá zvyšovat bdělost, koncentraci, soustředění a pozornost.

MultiCell

MultiCell photo

Posiluje imunitní systém lidského organismu.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)