Penízovka sametonohá – bylinná tinktura působí proti bakteriím

Zlepšuje činnost slinivky, silně čistí pokožku.

Penízovka sametonohá - bylinná tinktura photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 50 ml
Cena: 110 Kč
Vaše cena: 99 Kč
Ušetříte: 11 Kč
Dostupnost:
skladem
Značka: Naděje
 ks 

Penízovka sametonohá řeší ischemickou chorobu srdeční, působí proti akné, jehož zbavuje při pravidelné užívání téměř dokonale.

Dále řeší: akné, alergie, astma, bradavice, candida, celiakie, crohnova choroba, cukrovka, diabetes, ekzém, gynekologické výtoky, herpes, chřipka, kandidóza, kvasinky, mykóza, nádory, paradentóza, plísně, průjem, rakovina, slinivka, střeva, uzliny.

Penízovka sametonohá

Známá jedlá zimní houba, její klobouk je široký 2–8 cm. Roste zpravidla v trsech na kmenech tlejících (někdy i živých) listnatých stromů. Pomáhá proti civilizačním chorobám, posiluje imunitní systém, je vhodná při redukční dietě, proti zánětům.

Užívání

Uvedeno na lahvičce.

Složení

Výtažek z penízovky, 40 % alkohol.

Bylinné tinktury

Mohou se užívat současně – nejvíce 2 až 3 lahvičky. K nim se přiřadí jeden pupenový výtažek v pořadí první v kúře vedle bylinných. Většinou se jedná o prostředek břízy.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

« novější 1 2 3 starší »
8. 3. 2018 23:47 Kratochvílová

Prosím,co nasadit na stařecké skvrny-obličej ,ruce i na krytých částech těla. A dále – léta trpím na bolestivé hnisavé pustulky kolem nehtů na rukou( při jednou laborat. vyšetření vyšly jako sero- negativnía vzhledem k deformaci kloubů označeno jako revmatoidní psoriatická artritida.Masti od kožařky pomáhají velmi málo. a jen na chvíli. Myslím si,že bych měla užívat nejakou krev čistící směs. už jsem si před časem koupila Váš Psorian,zdál se mi velice dobrý. Co k němu přidat? Velmi děkuji za radu už předem.Kratochví­lová

Vitalita

Paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru:

psorisan SV4, topol T42, jasan P16, olše P36, jalovec P15

Dávkování – nejprve budete brát SV4 + T42 + P16 (dávkování na lahvičce na etiketě). Vše nakapete na lžíci, podržíte v ústech a pak polknete. Poté zapijete douškem vody nebo tinktury můžete nakapat do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P16 přidáte k SV4 a k T42 P36. Po vybrání P36 přidáte k SV4 a k T42 P15. Pokud Vám dojde SV4 nebo T42, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

19. 3. 2018 14:42 DANA

Dobrý den,našli mi spálový streptokok,měla byste pro mne radu co na to užívat.Děkuji pře­dem

Vitalita

Paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou kúru:

topol T42, česnek T4, grep (25 ml) T11, lichořeřišnice P30

Dávkování – nejprve budete brát T42 + T4 + T11 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání T11 přidáte k T42 a k T4 P30. Pokud Vám dojde T42 nebo T4, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

23. 3. 2018 19:06 Helena Buriánková

Dobrý den,
syn – 27l. – trpí zhruba od 15 let silnou formou akné.
Vyzkoušel různé tipy léčby od antibiotik přes různé mastičky.Stav se částečně zlepšil, ale boláčky /obličej,záda,krk/se čas od času objevují znova.Bohužel zůstaly i jizvy.Velmi prosím o radu – zda Penízovka by byla vhodná – příp. s čím ji ještě zkombinovat pro větší efekt.Velmi děkuji. zaodpověď.

Vitalita

Na akné je vhodné vyzkoušet kúru K26

4. 5. 2018 04:22 Zdenka Rabasová

Dobry den ,syn 2,5 roku ekzem po celem tele.alergie potravinove (vajicko)
Střeva zřejme stale zakvašené.Je vhodna penizovka?a nezhorsí se stav ze začátku?jak nejlepe používat?Deku­ji Zdenka

Vitalita

Paní Podhorná chlapci doporučuje vyzkoušet tyto bylinné tinktury:

penízovka T35 + černý rybíz P7

Z každé lahvičky 3 kapky 3× denně nakapat do vlažné vody či čaje cca 20 ml a nechat chvíli odstát, aby vyprchal obsažený líh. Užívat 3 týdny v kuse, pak týden pauza a pak se může znovu nasadit.

Na potírání ekzému je vhodný lopuchový olej.

Ekzém se přechodně zhoršit může. Pokud k tomu dojde, tak doporučujeme dávkování snížit na polovinu a dál pokračovat v užívání.

5. 6. 2018 13:27 kveta

Chtela bych neco pro syna na epilepsii dostal ji ve 32 letech a pak ma problemy s pocuravanim bere hodne prasku a to se mi nelibi

Vitalita

Paní Podhorná vašemu synovi doporučuje vyzkoušet tyto bylinné tinktury:

pivoňka T32, lichořeřišnice P30, lípa P28

Jedná se bylinné tinktury (lihové). Vzhledem k tomu, že k lékům na epilepsii se nesmí užívat ani troška alkoholu, proto tinktury doporučujeme nakapat do teplé či vlažné vody cca 20 ml a nechat chvíli odstát. Dojde k vyprchání alkoholu.

Dávkování – nejprve budete brát T32 + P30 (dávkování na lahvičce na etiketě). Po vybrání P30 přidáte k T32 P28. Pokud Vám dojde T32, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

Bylinky mají klasické léky doplnit. Nikoliv nahradit.

13. 7. 2018 14:53 růžena

Dobrý den. Trpím silnými průjmy, pomůže mě na to Penízovka ? Prosím o radu. Pokud ta se na tyto problémy nehodí, poraďte prosím, co jiného by mě mohlo pomoci. Za případnou odpověď předem děkuji. R.

Vitalita

Paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou kúru: penízovka, ostropestřec, dub, fitkolon.

Dávkování – nejprve budete brát T35 + T30 + P12 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P12 přidáte k T35 a k T30 PG60. Pokud Vám dojde T35 nebo T30, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

23. 7. 2018 08:42 růžena

Dobrý den. V dubnu 2018 mě bylo na sono břicha zjištěno : Pankreas nezvětšen, s disfusně zhrubělou strukturu a vyšší echogenitou. Dále : Na rozhraní střední a dolní třetiny periferně v parenchymu je okrsek 9 mm, bez městnání a stínícího konkrementu. Jedná se o pravou ledvinu, která je normální velikosti, uložení i tvaru. Nikdo mě neřekl, co znamená zhrubělá slinivka ani o jaký útvar na ledvině se jedná (ten mě byl zjištěn už v roce 2015) a od té doby zůstává nezvětšen. Zakoupila jsem si Penízovku na dopor. fyzioterapeutky a tak bych ráda slyšela váš názor, zda-li je na moje problémy vhodná ? Za vaši odpověď předem děkuji R.

Vitalita

paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: penízovka, eleuterokok, bříza malá, vřes, borůvka.

Dávkování – nejprve budete brát T35 + T6 + P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T35 a k T6 P48. Po vybrání P48 přidáte k T35 a k T6 P5. Pokud Vám dojde T35 nebo T6, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

23. 9. 2018 15:12 Vladimír

Dobrý den,
jak davkovat tinktury penizovky a lichorerisnice proti zánětu na pruduskach? už půl roku každé ráno vykaslavam zelený hlen.
A ještě jak případně davakovat penizovku samotnou proti akné?
Dekuji za odpověď

Vitalita

Pro dospělé vždy platí dávkování, které je uvedeno na lahvičkách.

22. 11. 2018 10:03 Veronika

Dobrý den,

prosím o radu. Mám 3,5 měsíčního syn, váha: 7kg, plně kojený. Pediatrička mu zjistila kvasinky, nejdříve měl za uchem a teď má i na nožičce a tedy zřejmě i ve střevech. Můžete mi prosím doporučit vhodné tinktury a dávkování? Ráda bych i já se přeléčila. Je vhodná Penízovka, česnek nebo žampion?

Moc děkuji za váš čas!

Vitalita

Na potírání je vhodný grepový olej.

Matce dítěte doporučujeme užívat penízovku + česnek. Matka bude užívat poloviční dávkování, než které je uvedeno na lahvičkách (vždy vzadu na etiketě). Tinktury nakapat do vlažné nebo teplé vody či čaje cca 20 ml a nechat chvíli odstát, aby vyprchal líh.

28. 11. 2018 13:02 Zdenka

Dobrý den co mi doporučíte na astma,ekzem,plíseň v těle a pro manžela na dlouhodobé zahlenění. Děkuji

Vitalita

Zasílám návrhy kúr.

Astma, ekzém, plíseň: žampion T45, penízovka T35, grep T11, černý rybíz P7.

Současně užívat žampion, penízovka a grep. Po dobrání grepu nasadit černý rybíz a dobrat vše dokonce.

Dlouhodobě zahlenění: rakytníkový olej – 3× denně na čajovou lžičku, vybrat alespoň 2 lahvičky hned po sobě.

1. 12. 2018 22:02 Zdenka

Dobrý den..syn 16měsíců od narození v kuse rýma..záněty oušek..zvětšené uzliny vzadu za uchem na hlavě. Co by jste mi pro něj poradila?? Děkuji

Vitalita

Doporučujeme následující výtažky: žampion a černý rybíz.

dítě je kojeno – v poloviční dávce užívá matka do vlažné vody nebo vlažného čaje, účinná látka se dostane k dítěti přes mléko

dítě není kojeno – z každé lahvičky 2 kapky 2–3× denně nakapat současně do vlažné vody či čaje, aby vyprchal obsažený líh. Užívat 3 týdny v kuse, pak týden pauza a pak se může znovu nasadit. S týdenní pauzou se dá takto užívat i dlouhodobě nebo do vymizení potíží.

14. 12. 2018 23:07 Marketa Jopkova

Dobry den, prosim o radu.Uz dva mesice trpim na svedeni oci, ale nejedna se o zanet spojivek nybrz o alergii, oci mam zarudle a hodne svedi, kapky nepomahaji, ani obklady ze svetliku lekarskeho. Svedeni se momentalne rozsirilo po celem tele bez jakekoliv vyrazky. Moc dekuji za radu.

Vitalita

Doporučujeme vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: penízovka, dub, borůvka, černý rybíz.

Kúra je na vnitřní užívání.

Dávkování – nejprve budete brát T35 + P12 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P12 přidáte k T35 P5. Po vybrání P5 přidáte k T35 P7. Pokud Vám dojde T35, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

10. 3. 2019 11:16 Jitka

Dobrý den, už od 18 mám gynekologické potíže. Dříve to byly vleklé záněty, mykozy. Dnes se mi střídají buď infekce, nebo bakterie. Prosím poraďte, po těch letech už jsem zoufalá. Předem děkuji za odpověď.

Vitalita

Dobrý den. Je třeba podpořit imunitní a hormonální systém. Gynex 3×5 + Fytominerál 30k/ 1 denně + Probiosan Inovum 3×1 – ten brát dlouhodobě a přidat i Imunosan 2×1.

27. 3. 2019 09:49 Jitka Halašková

Hezký den, chtěla bych se zeptat, jestli se dá bylinkama bojovat s Vitiligem? Mám od narození potíže s pokožkou – atopik, špatně se mi hojí rány, mám i nyní ve čtyřiceti problémy s akné a do toho se mi vyskytlo Vitiligo. Děkuji

Vitalita

Doporučuje na vitiligo vyzkoušet tuto bylinnou kúru: penízovka T35, dub P12, jalovec P15.

Dávkování – nejprve budete brát T35 + P12 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P12 přidáte k T35 P15 . Pokud Vám dojde T35, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

Vitalita

Paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou kúru:

penízovka T35, bříza (25 ml) P2, černý rybíz P7, jalovec P15

Dávkování – nejprve budete brát T35 + P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T35 P7. Po vybrání P7 přidáte k T35 P15. Pokud Vám dojde T35, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

2. 4. 2019 11:45 Jana Küschallová

Prosím, co by pomohlo na nízce maligní lymfom, chronický zánět slinných žláz, atrofie nosní sliznice…? Děkuji

Vitalita

Doporučujeme vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: penízovka T35, eleuterokok T6, dub P12, olše P36, ořešák americký P38, černý rybíz P7.

Dávkování – nejprve budete brát T35 + T6 + P12 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P12 přidáte k T35 a k T6 P36 . Po vybrání P36 přidáte k T35 a k T6 P38. Po vybrání P38 přidáte k T35 a k T6 P7. Pokud Vám dojde T35 nebo T6, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

2. 4. 2019 11:47 Jana Küschallová

Prosím, co by pomohlo 18-ti letému vnukovi…tinit­hus…pískání v uších…? Děkuji

Vitalita

paní Podhorná Vašemu vnukovi doporučuje vyzkoušet gotu – kolu T10 + jinan P20. Tinktury budete užívat spolu.

Bylinky je třeba chápat jako bylinný doplněk!

3. 4. 2019 20:21 Hroudová Martina

Dobrý den, doporučite mi prosím kúru na neustále opakující se opar u 5 dcery na puse bradě. Děkuji

Vitalita

Vaší dcerce doporučujeme vyzkoušet tyto bylinné tinktury: eleuterokok T6 + grep T11a.

Z každé lahvičky 5 kapek 2–3× denně nakapat do vlažné vody či čaje cca 20 ml a nechat chvíli odstát, aby vyprchal obsažený líh. Užívat 3 týdny v kuse, pak týden pauza a pak se může znovu nasadit.

Na potírání je vhodný grepový olej.

26. 5. 2019 17:10 Lenka

Dobrý den,
prosím o radu. Byla jsem na návštěvě a spala jsem v místnosti, kde mají v kleci domácího králíčka. V noci mě začali slzet oči a ráno kýchání, plný nos a slzení.
Děkuji

Vitalita

Paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou kúru:

penízovka T35, dub P12, černý rybíz P7

Dávkování – nejprve budete brát T35 + P12 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P12 přidáte k T35 P7. Pokud Vám dojde T35, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

24. 6. 2019 21:38 Dita

Dobrý den, trpím silným atopickým ekzémem po celém těle. Z testů mi vyšla hraničně histaminová intolerance, silná alergie na plísně, kvasnice, soju, Projevy se hodně zhoršují přes zimu. Jaká tintura by byla nejlepší?
Děkuji předem za radu.
Pěkný večer Dita V.

Vitalita

paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: penízovka T35, měsíček T26, dub P12, černý rybíz P7, jalovec P15.

Dávkování – nejprve budete brát T35 + T26 + P12 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P12 přidáte k T35 a k T26 P7 . Po vybrání P7 přidáte k T35 a k T26 P15 . Pokud Vám dojde T35 nebo T26, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

22. 7. 2019 23:47 Petra Bouzková

Dobrý den, už cca dva roky trpím vracícimi se kvasinkovymi infekcemi, a vaginalnimi opary. Cca rok jsem se léčila pomoci homeopatie, která stavy zlepšila, ale čas od času se problémy vrací. Dalším problémem je v mých 30 letech stále velice problematická pleť ( akné bych to přímo nenazvala), ale “ pubertální pletí´ ano. Doporučili byste mi prosím co použit? Mockrát děkuji za případnou odpověď Petra.

Vitalita

Doporučeme následující bylinnou kúru ve složení: penízovka T35, eleuterokok T6, grep T11, ořešák americký P38, vrba P49 a černý rybíz P7.

Návod na užívání:

Současně budete užívat penízovka, eleuterokok a grep. Příslušný počet kapek (uvedeno na etiketě) nakapete současně buď na lžičku nebo do trochy vody a vypijete. Po dobrání grepu nasadíte ořešák americký a budete užívat současně penízovka, eleuterokok a ořešák americký. Po dobrání ořešáku amerického nasadíte vrbu. Po dobrání vrby nasadíte černý rybíz a doberete vše dokonce. Během užívání Vám penízovka, eleuterokok dojdou, nic se však neděje, budete pokračovat bez nich. Užívat půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle a s půl hodinovým odstupem od léků.

Jako doplněk ke kúře by byl vhodný grepový olej na výtěry pochvy či se dá nakapat na noc na tampón a zavést.

29. 7. 2019 16:55 jirka

na CT i EUS zn.lehké chronické pankreatitidy,na gastroskopii esophagitis i. st dop-nadale dieta , PPI pankreatická substiuce

12. 9. 2019 12:57 Růžena

Dobrý den. Mám zjištěný na ultrazvuku chronický zánět slinivky. Je na to vhodná Penizovka sametonoha nebo něco jiného. Poraďte mně prosím. Za odpověď předem děkuji. R.

Vitalita

Doporučujeme vyzkoušet tuto bylinnou kúru: penízovka T35, bříza (25 ml) P2, olše P36.

Dávkování – nejprve budete brát T35 + P2 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P2 přidáte k T35 P36 . Pokud Vám dojde T35, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

6. 11. 2019 10:34 Jarmila

Dobrý den,
prosím o radu.
Už dlouhodobě trpím zadní rýmou a nepomáhají mně žádné kapky do nosu.
Při odkašlávání polykám bílé hleny.
A ještě k tomu se mně teď na kůži nohou /stehna) udělali červené skvrny, které nesvědí ani nebolí a nevím jak se jich zbavit.
Prosím poraďte co brát.
Děkuji
Jarmila

Vitalita

Doporučujeme vyzkoušet tuto bylinnou komplexní kúru: žampion T45, penízovka T35, dub P12, černý rybíz P7.

Dávkování – nejprve budete brát T45 + T35 + P12 (dávkování na lahvičce na etiketě). Tinktury nakapete do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P12 přidáte k T45 a k T35 P7 . Pokud Vám dojde T45 nebo T35, tak to nevadí budete pokračovat bez něj.

Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup.

Na potírání skvrn můžete vyzkoušet čtyřkvětovou mast s bezem.

13. 1. 2020 13:49 Hana

Dobrý den, mám skoro 10 měsíců nepřetržitě trvající mykózu. Mykóza mi začala cca 4 týdny před porodem a od té doby se jí nemůžu zbavit. Vaginální čípky, výplachy, masti, laktobacily, nic nepomáhá, max. se na chvilku obtíže zmírní, ale nikdy nepřestaly úplně. Ještě kojím, ale plánuji tak do 2 měsíců přestat. Prosím, jaké přípravky můžu zkusit užívat? Moc děkuji za odpověď.

Vitalita

Paní Podhorná Vám doporučuje vyzkoušet tyto bylinné tinktury: penízovka T35 česnek T4.

Vzhledem k tomu, že kojíte, tak doporučujeme užívat poloviční dávkování, než které je uvedeno na lahvičkách (vždy vzadu na etiketě). Tinktury nakapat do vlažné nebo teplé vody či čaje cca 20 ml a nechat chvíli odstát, aby vyprchal líh.

27. 2. 2020 10:59 Lucie Bigasova

Dobry den,mohu uzivat lichorerisnici, penizovku a cesnek zaroven?Uzivam i bachovy kapky.Dekuji

Vitalita

Můžete lichořeřišnici (t21 nebo P30), penízovka T35 a česnek T4 užívat zároveň.

« novější 1 2 3 starší »

Související produkty:

Marťánci Imuno

Marťánci Imuno photo

Pomáhá udržovat vitalitu a celkový dobrý zdravotní stav dětí.

Vitamín C v prášku

Vitamín C v prášku photo

Používá se též jako přísada do nápojů, salátů, cereálních snídaní.

Grepový olej

Grepový olej photo

Má velice široké spektrum působení při vnějším použití.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)