Stress Management B Complex záruka klidného života

Proti stresu, vysokému cholesterolu a homocysteinu, zlepšuje chuť k jídlu

Stress Management B Complex photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 100 tablet
Cena: 699 Kč
Vaše cena: 649 Kč
Ušetříte: 50 Kč
Dostupnost:
skladem
Značka: CaliVita
 ks 

B komplex má v sobě obsaženy všechny vitamíny řady B. Je užitečný pro každý lidský organismus, obzvláště pro sportovce.

Obsahuje tyto složky:

Vitamín B1 (thiamin):

Je nezbytný k látkové přeměně sacharidů a umožňuje jejich využití v nervstvu i ve svalech. V přírodě jej najdeme v obilných zrnech, v kvasnicích, luštěninách. Jeho nedostatek vyvolává nemoc beri-beri. Je znám jako „vitamín ducha“, protože má příznivý vliv na nervový systém a duševní výkon.

Vitamín B2 (riboflavin):

Zlepšuje zrak (zvyšuje citlivost sítnice), podporuje růst. Nedostatek způsobuje chorobné změny sliznic hltanu a hrtanu, křehkost nehtů, onemocnění oční sítnice, rozbolavělé ústní koutky. Pokud není v organismu přítomen v dostatečném množství, dochází k narušení metabolismu bílkovin. Pro sportovce je nesmírně důležité, aby dostávali patřičné množství vitamínu B2.

Vitamín B3 (niacinamid, nikotinamid, pp-faktor):

Jeho podstatná role spočívá při tvorbě energie a v metabolismu sacharidů a tuků. Je nezbytný pro normální činnost zažívacího traktu, nervového systému, pokožky a k syntéze některých hormonů, pomáhá předcházet migréně, zlepšuje krevní oběh, snižuje vysoký krevní tlak, pomáhá odstraňovat pach z úst.

Vitamín B4 (kyselina listová):

Podporuje krvetvorbu, zlepšuje vstřebávání železa. Podporuje metabolismus některých aminokyselin a syntézu nukleových kyselin. Používá se při léčbě chudokrevnosti (anémie). Nedostatek kyseliny listové v časných stádiích těhotenství se může projevit vznikem vrozených vývojových vad (např. rozštěp páteře). Lékaři nedávno zjistili, že kyselina listová hraje důležitou roli v prevenci rakoviny děložního krčku.

Vitamín B5 (kyselina pantothenová, kakiumpantothe­nát):

Účastní se přeměny cukrů a tuků na energii, je podstatnou součástí mnoha enzymatických reakcí. Podporuje tvorbu kůže a ovlivňuje růst a barvu vlasů. Jeho přítomnost v organismu je životně důležitá pro normální funkci nadledvin.

Vitamín B6 (pyridoxin):

Je nezbytný k dobré výkonnosti nervové soustavy a svalstva. Jeho bohatými zdroji jsou játra, kvasnice, maso, obilí, zejména otruby. Vysoký obsah se nachází i v mateří kašičce. Protože svou hlavní funkci plní v procesu přeměny aminokyselin, jeho potřeba je přímo úměrná příjmu bílkovin.

Vitamín B7 (biotin, vitamín H):

Zmírňuje svalové bolesti a pomáhá udržovat zdravou pokožku. Zabraňuje šedivění vlasů a má příznivé účinky při léčbě plešatosti.

Vitamín B8 (cholin):

Organismus si jej vytváří sám, ale ne v dostatečném množství. Přispívá k využití mastných kyselin v organismu, chrání játra proti ztukovatění (stetose) a zabraňuje usazování cholesterolu na cévních stěnách. Nedostatek cholinu vede ke zhoršení mozkové činnosti a paměti.

Vitamín B9 (inositol):

Je nezbytný k růstu vlasů, zabraňuje kornatění tepen (arterioskleróze). Spolu s cholinem se účastní přeměny tuků, neboť podobně jako on je takzvanou lipotropní látkou (látka odbourávající tuky). Je nezbytný pro předávání nervových impulsů. Má uklidňující účinky.

Vitamín B10

Účastní se metabolismu železa a tvorby červených krvinek. Stimuluje tvorbu kyseliny listové a vstřebávání kyseliny pantothenové. Jeho nedostatek vede k šedivění vlasů a vzniku ekzémů.

Vitamín B12 (kyanokobalamin):

Je nezbytně nutný pro dobrý průběh krvetvorby. S jeho vstřebáváním je to trochu jiné, protože potřebuje tzv. vnitřní faktor vylučovaný žaludeční sliznicí. Vyskytuje se v rybách, mase, žloutcích. Stimuluje růst, zlepšuje chuť k jídlu a je důležitým prostředkem při chudokrevnosti (anémie). Chrání nervový systém, zmírňuje dráždivost, zlepšuje schopnost soustředit se, pamatovat si a udržovat rovnováhu.

Dávkování

1–3 tablety denně.

Upozornění

Při užívání B komplexu získá moč tmavě žluté zabarvení.

Jedna tableta obsahuje:

Vitamín B1 1,45 mg
Vitamín B2 1,8 mg
Vitamín B6 2,43 mg
Niacinamid 15 mg
Kyselina pantothenonová 5,47 mg
Vitamín B12 2 mcg
Vitamín C 60 mg
Kyselina listová 0,1 mg
Cholin 243,9 mg
Inositol 100 mg
Hořčík 13,5 mg

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Napište nám


Související produkty:

Rosen B-komplex Repelent

Rosen B-komplex Repelent photo

První repelent v tabletové formě.

Pangamin Glukavin

Pangamin Glukavin photo

Pivovarské kvasnice obohacené extrakty hlívy ústřičné a echinacey.

Pangamin přírodní B komplex

Pangamin přírodní B komplex photo

Pangamin® přírodní B-komplex představuje optimální zdroj vitamínů B od B1 po B12, včetně B15.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 23 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2022 VITALITA.CZ s.r.o. (právní doložka - obchodní podmínky)