Kategorie: Klouby Klouby a kosti

Strong Bones při osteoporóze

Strong Bones photo

Zdravý vývoj pro kosti, zuby, správnou činnost srdce, nervovou soustavu a svalstvo

Jedná se o doplněk stravy.

Zvolte si variantu:

100 kapslí 446 Kč

250 kapslí 927 Kč

Varianta: 100 kapslí
Cena: 496 Kč
Vaše cena: 446 Kč
Ušetříte: 50 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: CaliVita
 ks 

Vápník s hořčík patří mezi minerální látky, které jsou pro organismus nezbytné. Oba jsou důležité pro zdravý vývoj chrupu a kostí, pro správnou činnost srdce a krevního oběhu, nervové soustavy i svalstva.

Vápník podporuje vstřebávání železa, zmírňuje nespavost, přispívá ke stavbě silných kostí a zubů a dále zlepšuje funkci nervové soustavy. Nedostatek tohoto prvku může způsobit křivici, měknutí kostí (osteomalacii) a osteoporózu, stejně jako kazivost zubů. Zvýšená citlivost na stres, alergie, zvýšená náchylnost k zánětům a svalovým křečím také ukazují na nedostatek vápníku.

Nejvíce vápníku je v mléce a v mléčných výrobcích, máku, ořechách a v zelenině.

Hořčík je nezbytný pro správnou činnost nervů, svalů a mnohých enzymů, zastává důležitou roli v metabolismu sacharidů, tuků, nukleových kyselin a bílkovin. Podporuje správnou srdeční činnost, normalizuje krevní oběh, poskytuje ochranu proti srdečnímu infarktu, zpomaluje stárnutí, snižuje riziko tvorby ledvinových a žlučových kamenů obsahujících vápenaté soli, dále pak pomáhá při poruchách trávení. Udržuje chrup ve zdravém stavu. Za jeho přírodní zdroje můžeme považovat olejnatá jádra, zeleninu a tvrdou pitnou vodu. V důsledku používání umělých hnojiv se snižuje obsah hořčíku v půdě, proto je jeho obsah mnohem nižší i v potravinách.

Zkušenosti ukazují, že ideální vzájemný poměr vápníku a hořčíku je 2 : 1.

Dávkování

1–3 kapslí denně

Upozornění

Nedoporučuje se konzumace příliš velkých dávek hořčíku (více než 2000 mg denně) po delší dobu. Účinky hořčíku se nejlépe uplatní, když je přijímán spolu s vitaminem A, vápníkem a fosforem.

Osoby se srdečními potížemi, které užívají léky s obsahem hořčíku, se musí před započetím konzumace dalších hořčíkových preparátů bezpodmínečně poradit s ošetřujícím lékařem kvůli správnému dávkování a způsobu podání.

Jedna kapsle obsahuje:

vápník čistý 300 mg
uhličitan vápenatý 801,8 mg
citran vápenatý 9,8 mg
acetan vápenatý 5 mg
hořčík čistý 150 mg
oxid hořečnatý 256 mg
bisglycinát hořečnatý 5,1 mg
citran hořečnatý 11 mg
sukcinan hořečnatý 10 mg

Doplňující látky: želatina, stearan hořečnatý

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

12. 9. 2006 21:22 Brigita

Čiňania vyrábajú vápnik ktorý je jonizovaný – mohla by aj Calivita taký vyrábať?

Počula som, že odrazu užívať vápnik s horčíkom znižuje (?) ich využiteľnosť – mali by sa ale užívať aspon v rozpätí dvoch hodín, aby sa nevstrebávali (netrávili?) súčasne.

17. 11. 2006 11:27 olga

Ionizovany vapnik se vyrabi i v CR a za par korun --200 mg Medicamenta Vysoke Myto, v kazde lekarne k dostani. .

7. 7. 2015 15:29 Dita

Je mi 30 let a moje maminka trpí osteoporózou a já mám z této nemoci strach.Chci se zeptat, v kolika letech je vhodné začít s užíváním přípravku a jaké je jeho dávkování při prevenci.

Vitalita

Užívání můžete zahájit už nyní. Prozatím stačí 1 kapsle denně. Při předcházení nemoci má velký význam i pravidelný pohyb.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Strong Bones

Strong Bones photo

Zdravý vývoj pro kosti, zuby, správnou činnost srdce, nervovou soustavu a svalstvo

DOLOMITE STAR

DOLOMITE STAR photo

Přísun vápníku do těla ve správném množství a také správná výživa a dostatečná fyzická zátěž napomáhají vzniku vápníkové zásoby kostní tkáně.

Bezová tinktura

Bezová tinktura photo

Působí blahodárně na funkci lymfatických žláz.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)