SUPER LECITIN + E podpora mozku a krevního oběhu

Lecitin snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje činnost srdce a oběhového systému, chrání a regeneruje játra, zlepšuje mozkové funkce, redukuje tuk, zabraňuje vypadávání vlasů. Má antioxidační účinek. Příznivě působí na celý organismus. Obsahuje fosfolipidy, vitamíny.

SUPER LECITIN + E photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 100 tobolek
Cena: 179 Kč
Vaše cena: 154 Kč
Ušetříte: 25 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Natural Medicaments
 ks 

Kdy pomáhá

 • podporuje imunitní systém
 • zlepšuje vstřebávání vápníku
 • podporuje hojení
 • podporuje centrální nervový systém
 • má výrazné protizánětlivé účinky
 • podporuje aktivní přeměnu tuků
 • příznivě působí při celulitidě
 • pomáhá chránit játra proti tukové degeneraci, cirhóze a nádorům
 • snižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu
 • prevence při ateroskleróze a kardiovaskulárním chorobám
 • stimuluje mozkové činnosti a pomáhá zlepšovat paměť
 • podporuje růst vlasů a zlepšuje stav kůže a nehtů
 • zpomaluje stárnutí

Lecitin se nachází ve všech tělesných buňkách, včetně buněk mozkových a nervových. Účastní se všech životně důležitých pochodů v těle a pro své emulgační schopnosti má lecitin vliv na zmenšování velikosti tukových částí v krevním oběhu a tím udržuje krev čistou.

Lecitin rovněž bojuje proti tvorbě žlučových kamenů, které se např. tvoří vysrážením přebytku cholesterolu ve žluči. Rozpustnost cholesterolu ve žluči záleží na lecitinu, žlučových solích a na tom, v jakém poměru je přítomen cholesterol. Vyvážený přísun lecitinu může pomoci k rozpuštění kamenů tím, že uvede cholesterol do správného poměru.

Cholesterol označován za hlavní příčinu arteriosklerosy a infarktu, ale i přesto je velmi důležitý pro naše tělo. Je složkou steroidních hormonů, která vodí nervové impulsy, je nutný ke tvorbě žluči a přeměňován na vitamin D, kdykoliv je naše tělo vystaveno slunečnímu záření. Mimoto se cholesterol chová podle toho, jaké je složení lipoproteinů v našem těle. Lipoproteiny s vysokou hustotou (HDL) můžeme nazvat jako „dobré“ a lipoproteiny s nízkou hustotou (LDL) jako ty „špatné“, které zvyšují usazování cholesterolu. Jestliže nemáme ve stravě dostatek potřebných živin, začne cholesterol vykonávat svou negativní roli. V tomto případě pomáhá lecitin, který cholesterol rozpustí a vrací jej do zpět do oběhu a rovněž snižuje hladinu „špatných“ lipoproteinů a tím umožňuje cholesterolu podílet se na jeho prospěšných a konstruktivních úkolech.

Mimo jiné chrání kardiovaskulární systém před arteriosklerosou a infarkty. Pravidelný přísun lecitinu při redukční dietě pomáhá k rychlé přeměně tuků v energii a vede k uvolňování usazeného tuku z těla ven. Sportovci a kulturisté je lecitin oceňován zejména pro odstraňování tuků z nežádoucích míst. Jako další prospěšné působení je uváděno to, že blahodárně působí při kožních potížích, jako je ekzém a lupenka.

Lecitin má dobrou pověst jako tzv. „potrava pro mozek“. Cholin, který je hlavní složkou lecitinu, je v těle přeměňován na acetylcholin, který přenáší impulsy jedné nervové buňky ke druhé a tím hraje důležitou roli při fyzických a mentálních funkcích. Nedostatek acetylcholinu zhoršuje mozkové funkce a jeho nedostatek se zvětšuje s věkem. To může vysvětlovat, proč lecitin zejména blahodárně působí na starší lidi. Doplňování cholinu podáváním lecitinu zlepšuje tak stav pacientů s neurologickými poruchami, jako Parkinsonovou chorobou, Alzheimerovou chorobou a presenilní demencí. Lecitin je rovněž doporučován studentům před zkouškami k posílení paměti a efektivního studia. K dalším účinku lecithinu patří mimo jiné i to, že zvyšuje fagocytózu (což je pohlcení a zničení cizorodého materiálu, např. bakterie či vlastních poškozených a odumřelých buněk a je to součást obrany organismu proti infekci). Tímto tedy i posiluje imunitu.

Lecitin často bývá kombinován s vitaminem E, protože se tím zvyšuje antioxidační účinek samotného vitaminu E. Vitamin E je vitamin rozpustný v tucích. Má antioxidační vlastnosti (chrání před účinkem kyslíkových radikálů) a podílí se tak na stabilitě buněčné membrány. Je dostatečně rozšířen ve většině potravin (oleje, máslo, mléko, vejce), a jeho nedostatek je proto vzácný. Léčebně se podává u nervových a svalových onemocnění, neplodnosti, jako prevence aterosklerózy, ale jeho účinek je předmětem stálého výzkumu. Už z tohoto výčtu účinků vitaminu E je vidět, jak je výhodné ho kombinovat u některých zdravotních problémů s lecitinem.

Pro ochranu mastných kyselin s dvojnými vazbami před oxidací je vhodné kombinovat užívání LECITINU s přírodními antioxidanty.

Komu je určen?

Především osobám se zvýšenou hladinou cholesterolu, osobám vystaveným vysoké psychické zátěži a stresu, dále osobám vyššího věku s poruchami paměti, sportovcům, osobám trpícím nadváhou, studentům, při rekonvalescen­ci atp.

Dávkování

1 tobolka 3× denně – ráno, v poledne a večer před jídlem.

Upozornění

Neobsahuje GMO složky, konzervační látky, lepek, barviva ani látky upravující chuť. Testováno na BSE. Výroba výrobku splňuje požadavky certifikátu GMP, nejvyššího standartu farmaceutické kvality. Ukládejte mimo dosah dětí! Výrobek není určen pro děti! Nepřekračujte denní dávkování. Schváleno MZd: OVZ-350–20.10.2006–43322. Skladujte v suchu do 25°C. Doplněk stravy.

Složení 1 tobolky

Sojový lecitin 1 200 mg, D-alfa tokoferol (vitamin E přírodní forma) 5 mg.

Přídavné látky: želatina, glycerin, voda.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

12. 4. 2012 08:46 maria

Dobry den,mužu uživat Lecitin mam vysoky cholesterol 8,7,když už 7 let uživam Warfarin Orion,žadne leky na cholesterol nesnašim.Děkuji

31. 3. 2017 09:15 Prchlík Jozef

pozdravujem,
uzivam lieky na tlak,riedenie krv, cholesterol… Vidonorm,Stada­piryn,Cavinton,Tu­lip mozem uzivat SUPER LECITIN+E ??? dakujem
s uctou PrchlikJozef

Vitalita

Doporučil bych užívat po konzultaci s lékařem.

Důvodem je to , že přípravek obsahuje vitamín E. Vitamín E by neměl být užíván současně s léky ovlivňujícími srážlivost krve (snižují srážlivost krve, tzv. antiagregancia), kam patří i Stadapyrin (též Aspirin, Anopyrin, genericky kyselina acetylsalicylová). Týká se to sice vyšších dávek dávek vitamínu E, přesto bych doporučoval být opatrný a nejdříve se poradit s ošetřujícím lékařem.

26. 3. 2018 11:59 Marie Žampová

Dobrý den, prosím o odpověď zda mohu užívat lecitin plus E, když beru 1 lék na tlak, cordyceps, regevit, selen a assentru? Děkuji za odpověď.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

COENZYSTAR Q10 EXTRA

COENZYSTAR Q10 EXTRA photo

Podporuje tvorbu bílých krvinek a odolnost vůči stresu. Má blahodárný vliv na zdravé dásně a dovede pomoci při únavě.

Coenzym EXTRA! Max 100 mg

Coenzym EXTRA! Max 100 mg photo

Pozitivně působí na lidský organismus, zejména na zdraví srdce a cév, doplňuje potřebnou energii a další důležité látky.

Diviznový olej

Diviznový olej photo

Vhodný k ošetření nosní dutiny a uší.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)