Bělotrn kulatohlavý – bylinná tinktura podporuje obnovu svalové činnosti

Bělotrn kulatohlavý - bylinná tinktura photo

Působí proti svalovým atrofiím, zklidňuje podráždění a bolesti nervového původu.

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 50 ml
Cena: 107 Kč
Vaše cena: 99 Kč
Ušetříte: 8 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Naděje
 ks 

Bělotrn kulatohlavý

Víceletá nebo vytrvalá rostlina jejíž lodyha vyrůstající z větveného, kulovitého kořene s protáhlou hlavou dosahuje do výše obvykle 50 až 200cm, někdy i více. V České republice nepůvodní rostlina, která začala být vysazována v zahradách pro svá nápadná kulovitá květenství, která slouží pro použití v suchých vazbách. Zralá semena obsahují alkaloid echinopsin. V lidovém lékařství se drogy používá při svalové atrofii, zánětech nervů a neuralgií. V malých dávkách podporuje činnost srdce.

Bylinná tinktura podporuje rekonvalescenci po těžších úrazech, příznivě ovlivňuje srdeční činnost.

Užívání

Uvedeno na lahvičce.

Bylinné tinktury

Mohou se užívat současně – nejvíce 2 až 3 lahvičky. K nim se přiřadí jeden pupenový výtažek v pořadí první v kúře vedle bylinných. Většinou se jedná o prostředek břízy.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

12. 7. 2014 21:24 bartonek jiri

Zajimal by mne ten nejpodstatnejsi udaj..Mnozstvi ucinne latky v 1g tinktury.Nebo alespon jinak: Kolik gramu lihu bylo pouzito na vyluhovani(nebo jinou extrakci) 1gramu semen belotrnu?Bez tehto udaju je ti kinktura prazdny pojem. Tinktura bude i vyluh jednoho semene v litru lihu, nebo naopak dryjak ktery s vami uhodi o zem.

Vitalita

U bělotrnu, tak jako u většiny rostlin, je biologická aktivita závislá na celém komplexu účinných látek, které navíc často působí ve vzájemné synergii, nikoliv tedy na jediné účinné látce. Množství účinné látky tudíž nelze určit. V takových případech se proto „síla“ extraktu určuje tzv. DER poměrem, což je poměr hmotnosti rostlinné hmoty k objemu extrakčního činidla, v našem případě 40 % alkoholu. Tento poměr, jak je uvedeno i v označení výrobku, je u většiny našich tinktur včetně bělotrnu 1 : 3. V označení rovněž uvádíme, že denní dávka přípravku, tj. celkem 27 kapek obsahuje extrakt z 563 mg rostlinné hmoty, což je v souladu s všeobecně užívaným dávkováním.

Jsme proto přesvědčeni, že označení výrobku je zcela dostatečné, což může dokládat i úspěšné notifikační řízení přípravku na Ministerstvu zdravotnictví ČR a jeho uvedení v databázi ROHY.

20. 11. 2017 18:39 Dana Humplíková

Dobrý den,
mohou tuto tinkturu (bělotrn) užívat děti ve věku 7let?
Děkuji
Humplíková

Vitalita

Mohou. Paní Podhorná doporučuje vyzkoušet pupenový bělotrn P52. Posilám vhodné dávkování:

7 kapek 3× denně nakapat do vlažné vody či čaje cca 20 ml a nechat chvíli odstát, aby vyprchal obsažený líh. Užívat 3 týdny v kuse, pak týden pauza a pak se může znovu nasadit.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Sekvoj - tinktura z pupenů

Sekvoj - tinktura z pupenů photo

Ovlivňuje stav degenerovaných kloubů i kostí.

Tinktura kozlíku lékařského

Tinktura kozlíku lékařského photo

Usnadňuje usínání a normalizuje přirozený spánek.

Acutil

Acutil photo

Pomáhá udržet duševní pohodu.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 19 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2018 Vitalita.cz (právní doložka)