Bělotrn kulatohlavý – bylinná tinktura podporuje obnovu svalové činnosti

Působí proti svalovým atrofiím, zklidňuje podráždění a bolesti nervového původu.

Bělotrn kulatohlavý - bylinná tinktura photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 50 ml
Cena: 107 Kč
Vaše cena: 99 Kč
Ušetříte: 8 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Naděje
 ks 

Bělotrn kulatohlavý

Víceletá nebo vytrvalá rostlina jejíž lodyha vyrůstající z větveného, kulovitého kořene s protáhlou hlavou dosahuje do výše obvykle 50 až 200cm, někdy i více. V České republice nepůvodní rostlina, která začala být vysazována v zahradách pro svá nápadná kulovitá květenství, která slouží pro použití v suchých vazbách. Zralá semena obsahují alkaloid echinopsin. V lidovém lékařství se drogy používá při svalové atrofii, zánětech nervů a neuralgií. V malých dávkách podporuje činnost srdce.

Bylinná tinktura podporuje rekonvalescenci po těžších úrazech, příznivě ovlivňuje srdeční činnost.

Užívání

Uvedeno na lahvičce.

Bylinné tinktury

Mohou se užívat současně – nejvíce 2 až 3 lahvičky. K nim se přiřadí jeden pupenový výtažek v pořadí první v kúře vedle bylinných. Většinou se jedná o prostředek břízy.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

12. 7. 2014 21:24 bartonek jiri

Zajimal by mne ten nejpodstatnejsi udaj..Mnozstvi ucinne latky v 1g tinktury.Nebo alespon jinak: Kolik gramu lihu bylo pouzito na vyluhovani(nebo jinou extrakci) 1gramu semen belotrnu?Bez tehto udaju je ti kinktura prazdny pojem. Tinktura bude i vyluh jednoho semene v litru lihu, nebo naopak dryjak ktery s vami uhodi o zem.

Vitalita

U bělotrnu, tak jako u většiny rostlin, je biologická aktivita závislá na celém komplexu účinných látek, které navíc často působí ve vzájemné synergii, nikoliv tedy na jediné účinné látce. Množství účinné látky tudíž nelze určit. V takových případech se proto „síla“ extraktu určuje tzv. DER poměrem, což je poměr hmotnosti rostlinné hmoty k objemu extrakčního činidla, v našem případě 40 % alkoholu. Tento poměr, jak je uvedeno i v označení výrobku, je u většiny našich tinktur včetně bělotrnu 1 : 3. V označení rovněž uvádíme, že denní dávka přípravku, tj. celkem 27 kapek obsahuje extrakt z 563 mg rostlinné hmoty, což je v souladu s všeobecně užívaným dávkováním.

Jsme proto přesvědčeni, že označení výrobku je zcela dostatečné, což může dokládat i úspěšné notifikační řízení přípravku na Ministerstvu zdravotnictví ČR a jeho uvedení v databázi ROHY.

20. 11. 2017 18:39 Dana Humplíková

Dobrý den,
mohou tuto tinkturu (bělotrn) užívat děti ve věku 7let?
Děkuji
Humplíková

Vitalita

Mohou. Paní Podhorná doporučuje vyzkoušet pupenový bělotrn P52. Posilám vhodné dávkování:

7 kapek 3× denně nakapat do vlažné vody či čaje cca 20 ml a nechat chvíli odstát, aby vyprchal obsažený líh. Užívat 3 týdny v kuse, pak týden pauza a pak se může znovu nasadit.

23. 10. 2018 13:45 Eva

Dobrý den,
musí se dát pozor při užívání této tinktury na nějaké léky?
Děkuji Eva

Vitalita

Pokud užíváte léky na arytmii, tak by bylo vhodné se nejprve poradit s lékařem.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Lípa - tinktura z pupenů

Lípa - tinktura z pupenů photo

Tlumí pocity svědění i bolesti nervového původu.

Kozlíkové tablety

Kozlíkové tablety photo

Kozlík lékařský zklidňuje organismus při psychickém napětí, podráždění a ve stresových situacích, přispívá k udržování vnitřní rovnováhy.

Nervy, zklidnění - sprej relaxační

Nervy, zklidnění - sprej relaxační photo

Příznivě působí při stavech skleslosti.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)