Kategorie: Literatura

Rady bylináře Pavla 3 III. díl (Pavel Váňa)

Další kniha z úspěšné řady Rady bylináře Pavla, nyní s přehledem léčivých rostlin od A do Z a radami na jejich využití při léčbě a prevenci.

Rady bylináře Pavla 3 photo
Balení: 1 kniha
Cena: 239 Kč
Vaše cena: 186 Kč
Ušetříte: 53 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Poznání
 ks 

Aby rostliny léčily

Při léčbě jakékoli nemoci je potřeba rozlišovat její různá stádia. Léčivé byliny by měly být hlavním prostředkem v počátcích choroby. Když se například objeví první příznaky nachlazení, k jeho likvidaci stačí většinou jednoduché lidové prostředky, tzn. čaje, sirupy, kompoty z vitaminózních rostlin, med. Ty nemoc buď zastaví, nebo do značné míry ztlumí její průběh. V situaci, kdy nemoc zachvátila celý organismus, se však již nemůžeme na léčivé rostliny stoprocentně spolehnout. Většinou se jedná o závažná onemocnění, kdy bylinky nemohou v žádném případě konkurovat moderním lékům. Přesto i tady mají svůj význam jako prostředek doplňkové terapie. Mnohé rostliny totiž umocňují účinek syntetických léčiv, např. při užívání jehlice trnité je možné snížit dávkování Prednisonu a šetřit tak organismus před nežádoucími účinky léku. Zmírňují vedlejší reakce a napomáhají udržovat stabilitu organismu.

Po nemoci přichází rekonvalescence, v níž hrají léčivé rostliny prim, neboť významně napomáhají regeneraci. V jejich užívání bychom měli pokračovat, i když příznaky choroby ustupují. Zde mají léčivé rostliny prioritní postavení a jejich užívání sehrává v doléčování velkou roli, zvláště při zánětech. V tomto stadiu se většinou začíná projevovat negativní dopad chemických preparátů. O to větší význam má užívání netoxických přípravků, jimiž byliny bezpochyby jsou. Takto vypadá ideální kombinace komerčních prostředků s tradičními.

Největší význam má pro naše zdraví prevence, ale ta je chemickými preparáty v podstatě nemožná. Jako řešení se nabízí co nejširší uplatnění léčivých rostlin a zvýšená konzumace zeleniny, která má rovněž léčivé účinky. Při léčbě rostlinami a její úspěšnosti hraje důležitou úlohu mnoho faktorů, zejména však trpělivost a pravidelnost užívání.

Od autora doporučujeme

Počet stran: 176

Rozměry: 120 × 200 mm

Vaše názory, zkušenosti:

19. 8. 2010 13:18 Kolísková

Dobrý den, hledám kontakt na bylináře pana Pavla Váňu.sledovala jsme o něm a jeho bylinář,bylinářské soukromí a výrobu jiných produktů v TV.Pořad jsem nestihla od začátku a také nezaznamenala místo,kde je možné případně navštívit a seznámit se s jinými produkty.V olomouci v prodejně Terno jsem až objevila prodej čajů tohot bylináře,ale není tam uveden kontakt a ni místo.
Mou vnučku trápí už rok opakovaně koutky u úst a bojím se,abz tio nebyklo pak chronické.Co jsme vyzkoušeli vyšlo zatím naslepo.
Děkuji vám za odpověď
Jsme s pozdravem
Kolísková

9. 2. 2011 11:25 jirina

Dpbry den hledam kontakt na pana Pavla Vanu prosim pomozte dekuji

11. 11. 2011 18:55 jandova

Moc prosim o radu na osteoporozu.Dekuji.

Vitalita

Bohužel nemáme kontakt na pana Pavla Váňu. Většina rad je však právě v jeho knihách.

16. 1. 2012 11:59 Ing. Milada Tošková

Zpracován aloe s červeným vínem. Četla jsem ho v některém časopise – odebírám Meduňku a Regeneraci a teď ho nemůžu najít. Děkuji

1. 7. 2012 11:51 I.Pilařová

Dobrý den.
Úplnou náhodou jsem se dozvěděla, že zemřel p.bylinář Váňa. Měla jsem možnost se s ním setkat osobně a čerpat z jeho pomoci. Děkuji za to a prosím, aby informace o tom, že už tu není byla slušným způsobem zveřejněna, ne jen pouze na stránkách Nového Bydžova. Děkuji Pilařová.

30. 6. 2014 17:17 Lenka.

Dobrý den.

Mám patní ostruhu,jaká bylina by byla vhodná?Myslím přiložit jí zevně.

Děkuji za odpovědˇ.

11. 9. 2018 13:12 Ludmila Pospíšilová

Dobrý den ,prosím Vás zda je možné namíchat bylinky přesně podle receptu staré paní Radnické, která už zemřela na léčbu plodnosti pro budoucí maminky, který zaručeně fungoval a to: 20dkg řebříčku, 20dkg šípku, 10dkg mateřídoušky, 15dkg dobromyslu, 7dkg kopřiva-květ, 15dkg truskavce, 5dkg heřmánek, 10dkg čekanka a 7dkg jitrocele.Jestli je to možné tak vám moc děkuji.Prosím o sdělení jakým způsobem mohu bylinky objednat a zaplatit ráda si po sdělení jak tak si pro ně i přijedu.Mám to pro dceru nikomu jinému nevěřím jenom panu Váňovi ještě jednou Vám moc děkuji Pospíšilová

Vitalita

Bohužel s tímto Vám nepomůžu, zkuste se obrátit třeba na bylinkářku paní Podhornou (https://nadeje-byliny.eu/…/16-kontakty). V současnosti neprodáváme ani jednotlivé sušené bylinky, pouze některé ve formě tinktur (https://www.vitalita.cz/znacka/nadeje).

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Tradiční čínská medicína v denním životě

Tradiční čínská medicína v denním životě photo

Logický pohled na nemoci a potíže podle tradiční čínské medicíny.

Praktická bezlepková kuchařka

Praktická bezlepková kuchařka photo

Rádce pro ty, kteří překonávají začátečnická úskalí při přípravě bezlepkové diety.

Léčivé rostliny - Evropa 2.díl

Léčivé rostliny - Evropa 2.díl photo

Do druhé části byly vybrány léčivé byliny, které mají v Evropě dlouhou tradici a jsou dodnes aktivně užívány.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)