Kategorie: Literatura

Rady bylináře Pavla 3 III. díl (Pavel Váňa)

Rady bylináře Pavla 3 photo

Další kniha z úspěšné řady Rady bylináře Pavla, nyní s přehledem léčivých rostlin od A do Z a radami na jejich využití při léčbě a prevenci.

Balení: 1 kniha
Cena: 239 Kč
Vaše cena: 186 Kč
Ušetříte: 53 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Poznání
 ks 

Aby rostliny léčily

Při léčbě jakékoli nemoci je potřeba rozlišovat její různá stádia. Léčivé byliny by měly být hlavním prostředkem v počátcích choroby. Když se například objeví první příznaky nachlazení, k jeho likvidaci stačí většinou jednoduché lidové prostředky, tzn. čaje, sirupy, kompoty z vitaminózních rostlin, med. Ty nemoc buď zastaví, nebo do značné míry ztlumí její průběh. V situaci, kdy nemoc zachvátila celý organismus, se však již nemůžeme na léčivé rostliny stoprocentně spolehnout. Většinou se jedná o závažná onemocnění, kdy bylinky nemohou v žádném případě konkurovat moderním lékům. Přesto i tady mají svůj význam jako prostředek doplňkové terapie. Mnohé rostliny totiž umocňují účinek syntetických léčiv, např. při užívání jehlice trnité je možné snížit dávkování Prednisonu a šetřit tak organismus před nežádoucími účinky léku. Zmírňují vedlejší reakce a napomáhají udržovat stabilitu organismu.

Po nemoci přichází rekonvalescence, v níž hrají léčivé rostliny prim, neboť významně napomáhají regeneraci. V jejich užívání bychom měli pokračovat, i když příznaky choroby ustupují. Zde mají léčivé rostliny prioritní postavení a jejich užívání sehrává v doléčování velkou roli, zvláště při zánětech. V tomto stadiu se většinou začíná projevovat negativní dopad chemických preparátů. O to větší význam má užívání netoxických přípravků, jimiž byliny bezpochyby jsou. Takto vypadá ideální kombinace komerčních prostředků s tradičními.

Největší význam má pro naše zdraví prevence, ale ta je chemickými preparáty v podstatě nemožná. Jako řešení se nabízí co nejširší uplatnění léčivých rostlin a zvýšená konzumace zeleniny, která má rovněž léčivé účinky. Při léčbě rostlinami a její úspěšnosti hraje důležitou úlohu mnoho faktorů, zejména však trpělivost a pravidelnost užívání.

Od autora doporučujeme

Počet stran: 176

Rozměry: 120 × 200 mm

Vaše názory, zkušenosti:

19. 8. 2010 13:18 Kolísková

Dobrý den, hledám kontakt na bylináře pana Pavla Váňu.sledovala jsme o něm a jeho bylinář,bylinářské soukromí a výrobu jiných produktů v TV.Pořad jsem nestihla od začátku a také nezaznamenala místo,kde je možné případně navštívit a seznámit se s jinými produkty.V olomouci v prodejně Terno jsem až objevila prodej čajů tohot bylináře,ale není tam uveden kontakt a ni místo.
Mou vnučku trápí už rok opakovaně koutky u úst a bojím se,abz tio nebyklo pak chronické.Co jsme vyzkoušeli vyšlo zatím naslepo.
Děkuji vám za odpověď
Jsme s pozdravem
Kolísková

9. 2. 2011 11:25 jirina

Dpbry den hledam kontakt na pana Pavla Vanu prosim pomozte dekuji

11. 11. 2011 18:55 jandova

Moc prosim o radu na osteoporozu.Dekuji.

Vitalita

Bohužel nemáme kontakt na pana Pavla Váňu. Většina rad je však právě v jeho knihách.

16. 1. 2012 11:59 Ing. Milada Tošková

Zpracován aloe s červeným vínem. Četla jsem ho v některém časopise – odebírám Meduňku a Regeneraci a teď ho nemůžu najít. Děkuji

1. 7. 2012 11:51 I.Pilařová

Dobrý den.
Úplnou náhodou jsem se dozvěděla, že zemřel p.bylinář Váňa. Měla jsem možnost se s ním setkat osobně a čerpat z jeho pomoci. Děkuji za to a prosím, aby informace o tom, že už tu není byla slušným způsobem zveřejněna, ne jen pouze na stránkách Nového Bydžova. Děkuji Pilařová.

30. 6. 2014 17:17 Lenka.

Dobrý den.

Mám patní ostruhu,jaká bylina by byla vhodná?Myslím přiložit jí zevně.

Děkuji za odpovědˇ.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Alternativní medicína

Alternativní medicína photo

Doporučuje komplexní způsob léčení a prevence různých onemocnění. V závěru informuje o homeopatických a fytoperapeutických metodách. Nemoci dýchacích cest, kožní onemocnění, nemoci očí a vady zraku, nemoci pohybového systému, nemoci vnitřní, lymfatický systém, potíže hormonální léčby, potíže krevního oběhu, apod.

Doba jedová

Doba jedová photo

Poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné.

Zdraví z boží lékárny

Zdraví z boží lékárny photo

Třetí vydání velmi úspěšné publikace.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 18 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2017 Vitalita.cz (právní doložka)