Kategorie: Literatura

Životní cesta Marie Treben Léčivé byliny, přírodní prostředky, domácí recepty

Životní cesta Marie Treben photo

Nejnovější kniha autorského kolektivu rodiny Trebenovy obsahuje životní příběh Marie Treben, také její básně, rady týkající se péče o tělo. Čtenáři se seznámí také s její životní filosofií a s přednáškou, kterou měla v St. Gallenu. Je tomu už mnoho let, co Maria vydala knihu Zdraví z Boží lékárny. Dodnes se prodalo několik milionů výtisků tohoto díla, které bylo přeloženo od mnoha jazyků a díky němuž se Maria Treben stala světově uznávanou odbornicí na léčivé byliny.

Balení: 1 kniha
Cena: 250 Kč
Vaše cena: 207 Kč
Ušetříte: 43 Kč
Dostupnost: neznámá
Značka: Poznání
 ks 

“Mou snahou je odkazovat lidi nejen na léčivé byliny a jejich účinky, ale především na všemohoucnost Stvořitele, který má náš život ve svých rukou a řídí jej. U Něho hledejme pomoc a útěchu, v těžké nemoci pokorně a zbožně přijímejme bylinky z jeho lékárny. Je na Něm, aby nás vedl a obdarovával a aby řídil naše životy podle své vůle.“ Maria Treben

Maria Treben (1907 – 1991)

Se narodila se jako Maria Günzel v Žatci do rodiny majitele tiskárny. Když bylo Marii deset, zemřel Mariin otec a o dva roky později se matka s dětmi přestěhovala do Prahy. Maria pracovala kromě jiného také jako osobní tajemnice Maxe Broda. Po sňatku s inženýrem Trebenem se přestěhovala do Rakouska a začala naplňovat svoje životní poslání. Vychovávala děti a věnovala se studiu léčivých bylin, jejich vlastnostem a využití. Byla velice zbožná a často opakovala, že své znalosti získávala s pomocí Panny Marie. Byla známá nejen jako znalkyně bylin, ale především jako specialistka na bylinnou léčbu a alternativní léčebné postupy. (zdroj: regenerace.cz)

Rakouská bylinářka Maria Treben je skutečný fenomén a jako jeden z nejdůležitějších průkopníků vědy o léčivých rostlinách si vydobyla pevné místo v dějinách. Její práce byly přeloženy do desítek jazyků a jsou uznávány po celém světě. Tuto knihu napsali a sestavili členové její rodiny, syn Kurt, vnučka Elisabeth a vnuk Werner Trebenovi. Kromě pozoruhodného životního příběhu Marie Treben, který začínal v Čechách a byl spjat se světem léčivých bylin, v ní najdete důležité rady týkající se péče o tělo a praktické domácí recepty. Seznámíte se s její životní filosofií a také se světově proslulou přednáškou, kterou měla v roce 1986 v St. Gallenu.

  • Vazba: Vázaný
  • Rozměry: 129 × 207 mm
  • Hmotnost: 260 g
  • Vydáno: 2010/07
  • Autoři: Elisabeth Mayr-Treben, Kurt Treben, Werner Treben

Vaše názory, zkušenosti:

3. 4. 2011 17:49 erik wawruch

ja som vsetky Trebenovej knihy dal ako dar do kniznice. Mozem si ju teda pozerat len cez internet Google. Erik

24. 9. 2012 08:37 Marie Odehnalová

čtu si o zkušenostech M.T. s léčivkami a překvapuje mě ta rychlost léčby. Něco také vyzkouším. Ozve se mi někdo, kdo to zkouší nebo vyzkoušel, její recepty? Marie

15. 3. 2013 18:36 Esterika

Moje Babička trpí Atrofií, neboli ochablostí svalů. V mládí si koupila knížku Zdraví z boží lékarny. Její kůže poloviny těla ochablé svaloviny byla vždycky zbarvená hnědě. Použila esenci kokošky pastuší tobolky zalitou pálenkou a mazala se tím. Její kůže teď má normální barvu. Ne že by jí ochablost zmizela, ale kůže je lepší než byla. Rozhodně si myslím, že to pomáhá. Já sama jsem vyzkoušela recept na delší vlasy a opravdu rostou neuvěřitelnou rychlostí ! :) takže rozhodně doporučuji si knihu koupit.

19. 5. 2013 09:42 Renata

dobrý den,
SHANIM KNÍŽKU OD PANÍ MARIA TŘEBEN
A JE TO ZDRAVÍ Z BOŽÍ LÉKÁRNY
ALE JE TO ROK 1991 JE TO DRUHÝ DÍL A LESTLI MÁTE I PRVNÍ DÍL KDY SI TO STALI 49KČ
DĚKUJÍ SIMONOVÁ

Vitalita

Máme pouze knihu Byliny z Boží zahrady

3. 11. 2015 16:13 Růžena Turková

Počátlem 90.let sem si koupila nevázanou knižku Marie Treben -Zdraví z boží lékárny.Četla jsem jí s nadšením. protože dodává optimismus. Vše co pani Treben píše o bylinkách je pravda, od dětství s nimi mám dobré zkušenosti.Od pani Treben jsem se naučila používat Vlaštovičník – tedy jeho šťávu, čistí krev, stačí málo – jeden. dva lupínky syrové sníst. nesmí se mnoho, snižuje tlak. má-li někdo nízký .

25. 5. 2016 16:23 MILENA

Dobrý den,prosím vás,
existuje nějaká bylinka,která by se dala užívat na posílení děložního hrdla a zabránila tak předčasnému otevírání a klesání dělohy?

Vitalita

Paní Podhorná se ptá, zda jste nyní těhotná? Děkuji za zprávu – můžete napsat i na e-mail info@vitalita.cz

13. 8. 2016 10:21 Jiří

U kolegyně trpící pokročilou lupenkou jsem úspěšně požil recept
Marie Treben,který ona na toto onemocnění používala(společně s dodržením jaterní diety). Výsledek
byl za 2 měsíce doslova udivující. J.

28. 4. 2017 12:13 lucie zamecnikova

dobry den reaguji na pana Jiriho---taky mam lupenku prosim o jaky recept slo? napisete mi prosim? zajima me i kniha dekuji moc Lucie :)

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Dětský pohybový systém

Dětský pohybový systém photo

Kniha je určena všem, kteří se zabývají pohybem dětí, léčením onemocnění a úrazů pohybového systému, nápravou vrozených vad.

Víme, co jíme

Víme, co jíme photo

Kniha je netradiční kuchařkou, píše se v ní totiž o energii přírody, o jejím působení na naše zdraví, a autorka ji dokonce zve do své kuchyně jako nedílnou součást přípravy jednotlivých pokrmů.

Herbář léčivých rostlin 2

Herbář léčivých rostlin 2 photo

Text ke každé knize je doplněn barevným vyobrazením.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 18 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2017 Vitalita.cz (právní doložka)