Kategorie: Pro sportovce

BCAA free aminokyseliny BCAA ve volném krystalickém stavu

BCAA free photo

Zvyšuje energetický potenciál, napomáhá při spalování tuků a redukci nadváhy. Podílí se na celkové anabolizaci organizmu.

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 100 tablet
Cena: 280 Kč
Vaše cena: 189 Kč
Ušetříte: 91 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Vitalita.cz
 ks 

Větvené aminokyselin BCAA vysoce čisté farmaceutické kvality, 50 g v balení. Krystalické větvené aminokyseliny se zvýšeným obsahem L-Leucinu, speciálně sestavené pro vyšší nárůst a ochranu svalové hmoty.

Název BCAA je zkratkou pro „Branched Chain Amino Acids“, v překladu tedy aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. BCAA jsou zastoupeny třemi významnými esenciálními (pro život nezbytné) aminokyselinami: L-Valin, L-leucin, L-Isoleucin a tvoří až třetinu svalových bílkovin.

Aminokyseliny BCAA jsou prakticky nenahraditelné v situacích, kdy se tělo dostává do velmi nepříznivého katabolického stavu (přetrénování, nadměrná aerobní zátěž, vytrvalostní sporty). BCAA brání odbourávání svalových bílkovin, mají účinnou schopnost anabolizovat tkáně a působit tak proti využití svalů jako zdroje energie při fyzické zátěži. BCAA především chrání svalová vlákna v kritických situacích před rozpadem, jejich účinek je možné považovat za anabolický.

Krystalické BCAA ve formě kapslí přijaté bezprostředně před tréninkem mohou být pro svou snadnou vstřebatelnost velmi rychle využity tělem jako zdroj energie a chránit tím svalovou hmotu před degradací. Přijaté po tréninku podporují anabolizaci a urychlují zotavení.

V rýsovacím období a při redukci podkožního tuku se doporučuje výhodná kombinace BCAA s L-Carnitinem, kde L-karnitin působí na spalování tuků a větvené aminokyseliny BCAA chrání svalovou hmotu před jejím úbytkem.

free BCAA:

  • zvyšují energetický potenciál
  • napomáhají při spalování tuků a redukci nadváhy
  • chrání svalovou hmotu před rozpadem
  • urychlují dobu regenerace po výkonu
  • podporují novotvorbu svalové hmoty, zvyšují sílu
  • podílejí se na celkové anabolizaci organizmu

Vhodné pro:

  • všechny sportovce a sportovní odvětví
  • aerobní i anaerobní zátěže, obnovu energetických zásob

Použití: Aminokyseliny BCAA se užívají nejlépe ihned po skončení fyzické zátěže (pro urychlení regenerace a podporu stavby svalové hmoty: 2–4 kapsle). Případně také 30 minut před fyzickou zátěží (ochrana svalové hmoty: 2–4 kapsle). Doporučená denní dávka je nejvýše 4 kapsle.

Složení aminokyselin v balení 100 kapslí:

L-Valin 13 500 mg
L-Leucin 27 000 mg
L-Isoleucin 9 500 mg

1 kapsle obsahuje 500 mg větvených aminokyselin BCAA ve volném krystalickém stavu (tzv. „free“).

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

27. 11. 2005 14:42 Jack

Ahoj, zajímalo by mě, po jak dlouhou dobu je v hodné tento výrobek používat, popř.jak mají být dlouhé přestávky a není-li vhodné dohlnit zbývající aminokyseliny?

2. 12. 2005 14:57 Vitalita

Při dávkování do 4 kapslí denně (tj. 2g) lze užívat neustále bez přerušení. Není-li příjem BCAA dlouhodobě enormně vysoký (10–20 gramů), není třeba doplňovat zbylé esenciální aminokyseliny. Při běžném použití se aminokyselinová dysbalance v souvislosti s BCAA nevyskytuje.

8. 3. 2006 21:18 Dalish

Ahoj, chtel bych se zeptat jestli a jak tyto latky zatezuji jatra? Projevuji se nejak negativne, napriklad pri jaternich testech? Dekuji.

16. 5. 2006 11:27 Raven

Chtěl bych se zeptat na optimální dávkování a jestli se vyplatí použít spolu s L carnitinem? Potřebuju trochu zhubnout a vyrýsovat se ale nechci přijít o svaly.
Díky za odpověď

25. 5. 2006 13:17 giacomo

velmi sa nevyznam v tomto odvetvi no aspon amatersky by som ti mohol poradit… co sa tyka ze potrebujes schudnut thak bcaa spolu s l carnitinom ber tak ako je to napisane v navode na davkovanie co sa tyka toho ze nechces prist o svaly toho sa neboj pretoze svalovu hmotu ktoru si abral len tak lahko nestratis zameraj sa viac na aerobne cviky a zvys prijem bielkovin a zniz prijem sacharidov a tukov v jedlach… co sa cvicenia tyka mal by si trenovat dlhsie pretoze po 45 minutach sa sval unavi a zacnu sa odburavat tuky
napisal so len to co viem mozno sa v mnoha veciach mylim ..

22. 6. 2006 22:40 thor

Chci vás pochválit, máte to docela dobrý složení. Leucinu má být nejvíc, třeba Aminostar to má obráceně…

10. 9. 2006 21:09 thor

Jinak je též známo že doporučené dávkování od výrobce je pro posilujícího člověka na xxxxx a když má za den pozřít 12 tablet docela to leze do peněz…

28. 11. 2006 22:23 kubajz

Dobrý den, zajímalo by mě jaký má bcaa vedlejší účinky. děkuji

13. 2. 2007 19:26 Loyda

Hraju závodně fotbal, nechci aby se mi „vyběhaly“ svaly na rukou a jinde. Mám BCAA používat když jdu do posilovny nebo až při tréninku ?

14. 2. 2007 19:47 Goldy

Dobrý den.Prvně vám moc děkuji za vaše rady. Chci se zeptat na rozdíl mezi BCAA v kapslích a tekutými. Taky všude čtu o dávkování v dny tréningu,ale jak BCAA užívat mimo tyto dny?? Děkuji moc

16. 2. 2007 20:27 mara

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, před měsícem jsem si u vás zakoupil BCAA a začal jsem je užívat teď a mám z nich asi problémy se zažíváním(průjem), jestli je mám vysadit a začít brát nějaké jiné. A proč se to tak děje?Děkuji moc.

21. 2. 2007 19:39 necros

Dobry den, chtel bych se zeptat jesi bccA muzu kombinovat s l-glutaminem a jeste s HMb?předem díky za odpoved.

21. 2. 2007 22:24 Wolfrine

Zdravím, měl bych takovou otázečku. Úplně přesně jsem nepochopil dávkování. Jestliže si vezmu 2 kapsle před tréningem a 2 po tréningu, tak jsem už doporučenou dení dávku dodržel. Ale zajímalo by mě jestli se BCAA užívají i behem dne, v nějakém časovém intervalu. Nebo jen před a po tréningu? Dík za odpověď

19. 9. 2007 18:49 kivi

dobrý den prosim vás zájímalo by mě v čem se výrobek BCAA rozpouští jestli ve vodě nebo v něčim jinym

19. 9. 2007 19:11 Vitalita

Jedná se o tablety, které se zapijejí např. vodou.

30. 9. 2007 20:43 kivi

prosim vás používá se BCAA i mimo trenink

20. 3. 2008 12:50 Nebojsa

Vážení, nečerpejte informace pouze ze setránek prodejců. Reálné dávkování je 10–20g před i po výkonu.

12. 11. 2011 08:12 uvidime

Zdravím, chcem sa spýtať či Bcaa nebude mat vedľajšie účinky ? napríklad neviem čo je pravdy na tom zmenšovaní penisu alebo tak. ďakujem

Vitalita

Přípravek nemá žádné vedlejší účinky.

13. 1. 2013 14:21 Lenka

Je Bcaa vhodný i pro atlety? Existuje nějaký věk od kterého můžu Bcaa brát?

Vitalita

Ano, aminokyseliny BCAA jsou velmi vhodné pro všechny sporty, pro atlety obzvlášť (kryje zvýšenou potřebu nejdůležitějších esenciálních aminokyselin, podporuje zotavení po tréninku, anabolizuje svaly a při delších a náročných trénincích svaly i ochraňuje před devastací).

Ohledně věku je dle legislativy ČR možné a vhodné podávat cíleně BCAA od 3 let věku. V praxi se toho i využívá, jak u mladých sportovců ve sportech vyžadujících přípravu od raného věku (hokej, krasobruslení, některé atletické kluby atd.), tak i v medicíně např.
při podvýživě, špatném růstu, aminokyselinové deficienci, onemocnění svalů, zlepšení poúrazového hojení apod.

17. 5. 2014 15:27 PETR

Dobrý den,

prosím o odpovědi na dva dotazy: cvičím cca dva roky a před týdnem jsem začal užívat víc BCAA, než doposud. Od té doby se mi rychle zvyšuje síla a zvládnu větší zátěže. 1) Beru cca 35 gramů BCCA v období kolem tréninku. Kamoši tvrdí, že velké množství BCAA leze na mozek a může z toho člověku tzv. šupat. Je na tom něco pravdy? 2) Mám BCAA v poměru 4:1:1 a poslední dobou se dočítám o nevhodnosti tak vysokého obsahu L-Leucinu. Prý je nejideálnější poměr pouze 2:1:1. Je na tom něco pravdy?

Mockrát děkuji za odpovědi

Vitalita

Kámoši si dělají srandu. Velké dávky „nelezou na mozek“, spíše se nadbytek BCAA jen spálí na energii a při nevhodném poměru aminokyselin může dojít k aminokyselinové disbalanci – s tím souvisí druhý dotaz.

Poměr 4:1:1 je nevhodný, počítám, že nejvíce (4 díly) je leucinu. Ten má sice největší anabolické účinky, jenže při jeho nadbytku oproti ostatním aminokyselinám dochází ke zhoršení využití aminokyselin, tj. pokud je jedna z esenciálních aminokyselin ve výrazném nadbytku oproti ostatním, tak všechny ostatní aminokyseliny mají zhoršenou využitelnost (Wolfův zákon). Kromě zhoršení využití jiných aminokyselin může při nadbytku leucinu docházet k nedostatku některých vitamínů a omezení produkce vlastních enzymů.
Maximální dávky samostatného leucinu pro sportovce by neměly dlouhodobě překračovat cca 4.5 g.

Pokud se jedná o optimální poměr 2:1:1, tak dávka není prakticky omezena a nadbytek BCAA se spálí v organismu, ale množství leucinu nad poměr 2:1:1 by nemělo překračovat oněch 4.5 g. Když si přepočítáme dávku 35 g BCAA v poměru 4:1:1, tak to vychází následovně: 23.4g leucin, 5.8g valin, 5.8g isoleucin.
A správně by mělo být 2:1:1 takto: 17.5g leucin, 8.75, valin, 8.75 isoleucin.
Když si to odečtete, tak nadbytek leucinu oproti ideálnímu poměru je: 23.4 – 17.5 = 5,9g. A při uvažovaném možném nadbytku do cca 4,5g jste zhruba o 1.5g leucinu nad limit, takže u vás už může docházet k aminokyselinové disbalanci.

21. 11. 2016 17:57 ales

pouzivam BCAA od amixu elite rate 2,1,1 davkovani 3 kapsle před fizickym vykonem a 3 po .Muze to mit jiné ucinky jako například citlivost kuze
Pak ještě pouzivam BEEF Extra amino také od stejne firmy dafkovani 6 kapsli dekuji za odpověď

Vitalita

Přípravky neprodáváme a ani neznáme. Musíte kontaktovat výrobce a nebo prodejce.

10. 11. 2017 15:24 Andrea

smí BCAA užívat těhotné ženy, nebo ženy, co plánují početí? děkuji

Vitalita

Užívání BCAA před nebo v době těhotenství je bezproblémové.

Snad jedinou komplikací může být užívání bcaa osobami se sklonem k hypoglykemii, bcaa se totiž při větším příjmu (nad 5g) mohou chovat podobně jako jednoduché sacharidy (cukr, glukoza).

Proto by diabetici užívání bcaa měli hlídat. Jinak jsou bcaa poměrně bezproblémové a jsou to jedny z mála doplňků, které lze užívat i v počáteční fázi těhotenství. Samozřejmě v rozumných dávkách.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

L-Carnitine

L-Carnitine photo

Aminokyselina podporující odbourávání tuků v lidském těle. O této látce lze hovořit jako o hitu 21. století ve sportu zejména díky její univerzálnosti a vysoké účinnosti

Geladrink Perpetuum

Geladrink Perpetuum photo

S příznivým účinkem na organismus, klouby a celý pohybový aparát.

ColActiv

ColActiv photo

Přispívá ke zlepšení pohyblivosti kloubů a celého vazivového aparátu.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 19 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2018 Vitalita.cz (právní doložka)