Kategorie: Pro sportovce

L-Carnitine odbourávač tuků

Aminokyselina podporující odbourávání tuků v lidském těle. O této látce lze hovořit jako o hitu 21. století ve sportu zejména díky její univerzálnosti a vysoké účinnosti.

L-Carnitine photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: AKCE! 100 tablet
Cena: 390 Kč
Vaše cena: 269 Kč
Ušetříte: 121 Kč
Dostupnost:
skladem
Značka: Vitalita.cz
 ks 

L-Karnitin je specifickou aminokyselinou, jeho výskyt je v lidském těle přirozený, i když ne vždy dostatečný. Je látkou velmi často užívanou sportovci i nesportovci.

Karnitin je jedním z nejprodávanějších spalovačů vůbec a má široké množství uplatnění nejen ve sportu. Sportovci karnitin vyhledávají zejména při redukčních dietách a před výkonem podobně jako taurin, pyruvát nebo tyrosin.

Má i jednu trochu nepříjemnou vlastnost – v čisté formě má specifický pach a pokud nejsou ve výrobku použita dodatečná aromata, je lehce „cítit“ zatuchlinou – je to známkou čistého karnitinu.

Účinek karnitinu a jeho funkce v organismu spočívá v přenášení mastných kyselin do mitochondriíí buněk, kde dochází k jejich spalování na energii.

L-karnitin-L-tartrát

Je sloučeninou karnitinu a kyseliny vinné (tartrát = vínan, sůl kyseliny vinné), obsahující 68% karnitinu a 32% kyseliny vinné. Vazba karnitinu na kyselinu vinnou umožňuje použití v sypkém stavu (práškové, tabletované nebo kapslované výrobky), zatímco samotný karnitin je látkou silně hygroskopickou (navlhavou) a toto použití znesnadňuje. Využitelnost „karnitin-tartrátu“ je praktický shodná s volným karnitinem, v organismu se štěpí na volný a ihned využitelný L-karnitin.

Užívání

Denní dávka je 300 mg čistého l-karnitinu (440 mg karnitin-tartrátu). Obvykle se používá dávkování od 1000 mg denně dlouhodobě.

Při běžném použití v dietě a pro sportovní výkon je 2–4 kapsle jednorázově nebo rozloženě v průběhu dne (ráno-odpoledne-večer). Před fyzickou aktivitou je nejlépe užívat l-karnitin s předstihem 30–45 minut.

Dávky karnitinu používané mezi profesionálními sportovci: V některých případech pro požadovaný rychlejší účinek někteří sportovci doporučují 2g až maximálně 5g denně, rozložených do několika menších dávek. Předávkování velkým množstvím karnitinu se projevuje typicky častější návštěvou toalety.

Složení

1 kapsle – 680 mg L-karnitin-L-tartrátu, což odpovídá 430 mg čistého L-Carnitinu, želatinová kapsle.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Napište nám


Související produkty:

Masážní emulze hřejivá Alpa

Masážní emulze hřejivá Alpa photo

Zázvorový extrakt a kafr má hřejivé účinky na svaly.

Whey Protein 82% CFM ultra

Whey Protein 82% CFM ultra photo

Vyvážená kombinace dvou nejkvalitnějších proteinových zdrojů: CFM mikrofiltrovaného syrovátkového whey proteinu a UF ultrafiltrovaného syrovátkového whey proteinu.

Imunoglukan P4H

Imunoglukan P4H photo

S přírodním Imunoglukanem a vitaminem C.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)