Kategorie: Pro sportovce

L-Carnitine odbourávač tuků

Aminokyselina podporující odbourávání tuků v lidském těle. O této látce lze hovořit jako o hitu 21. století ve sportu zejména díky její univerzálnosti a vysoké účinnosti.

L-Carnitine photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: AKCE! 100 tablet
Cena: 390 Kč
Vaše cena: 269 Kč
Ušetříte: 121 Kč
Dostupnost:
skladem
Značka: Vitalita.cz
 ks 

L-Karnitin je specifickou aminokyselinou, jeho výskyt je v lidském těle přirozený, i když ne vždy dostatečný. Je látkou velmi často užívanou sportovci i nesportovci.

Karnitin je jedním z nejprodávanějších spalovačů vůbec a má široké množství uplatnění nejen ve sportu. Sportovci karnitin vyhledávají zejména při redukčních dietách a před výkonem podobně jako taurin, pyruvát nebo tyrosin.

Má i jednu trochu nepříjemnou vlastnost – v čisté formě má specifický pach a pokud nejsou ve výrobku použita dodatečná aromata, je lehce „cítit“ zatuchlinou – je to známkou čistého karnitinu.

Účinek karnitinu a jeho funkce v organismu spočívá v přenášení mastných kyselin do mitochondriíí buněk, kde dochází k jejich spalování na energii.

L-karnitin-L-tartrát

Je sloučeninou karnitinu a kyseliny vinné (tartrát = vínan, sůl kyseliny vinné), obsahující 68% karnitinu a 32% kyseliny vinné. Vazba karnitinu na kyselinu vinnou umožňuje použití v sypkém stavu (práškové, tabletované nebo kapslované výrobky), zatímco samotný karnitin je látkou silně hygroskopickou (navlhavou) a toto použití znesnadňuje. Využitelnost „karnitin-tartrátu“ je praktický shodná s volným karnitinem, v organismu se štěpí na volný a ihned využitelný L-karnitin.

Užívání

Denní dávka je 300 mg čistého l-karnitinu (440 mg karnitin-tartrátu). Obvykle se používá dávkování od 1000 mg denně dlouhodobě.

Při běžném použití v dietě a pro sportovní výkon je 2–4 kapsle jednorázově nebo rozloženě v průběhu dne (ráno-odpoledne-večer). Před fyzickou aktivitou je nejlépe užívat l-karnitin s předstihem 30–45 minut.

Dávky karnitinu používané mezi profesionálními sportovci: V některých případech pro požadovaný rychlejší účinek někteří sportovci doporučují 2g až maximálně 5g denně, rozložených do několika menších dávek. Předávkování velkým množstvím karnitinu se projevuje typicky častější návštěvou toalety.

Složení

1 kapsle – 680 mg L-karnitin-L-tartrátu, což odpovídá 430 mg čistého L-Carnitinu, želatinová kapsle.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

« novější 1 2 3 starší »
17. 2. 2009 14:12 Lucie

Dobrý den, můžu LKVB6 používat zároveň s L-carnitinem? A v případě, že beru L-carnitin, jak dlouho je třeba minimálně cvičit? Pusobi to i během posilování, nebo jsou potřeba jen sporty, při kterých se člověk zapotí?

3. 9. 2009 10:47 Alžběta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na složení přípravku L-Carnitine. Vzhledem ke své dietě nesmím všechny, ale tady jsem složení nikde nenašla. Děkuji

Vitalita.cz

Vínan karnitinu, želatinová tobolka, fosforečnan vápenatý. Doplnil jsem do textu.

10. 1. 2010 17:52 wendy

chci se zeptat jestli je vhodné používat l-carnitin v případě že se chci pouze zbavit podkožního tuku..bez pravidelného cvičení..děkuji

3. 3. 2010 22:57 Míra Budějce

Někdo tu psal, že je lepší napřed shodit tuky a potom přibírat svaly. Spíše bych tento postup obrátil, napřed nabíral svaly a pak rýsoval (shazoval tuky).

3. 3. 2010 23:02 Míra

Pro wendy:

L-karnitin funguje hlavně při aerobním cvičení, kdy se po přibližně půl hodině začínají spalovat tuky. Také je důležité správně chápat to, co je to aerobní cvičení. Důležité je mít ten okolo frekvence 120 +/-

Takže bych řekl, že je pravidelné cvičení téměř žádoucí. Samozřejmě je třeba také hlídat jídelníček (jíst každé 3 hodiny, přičemž ráno více sacharidů a k večeru více bílkovin a minimum tuků i sacharidů) Je to bláznivé, ale nejhorší, co se může při hubnutí stát, je cítit hlad :) Tento pocit nesmí nastat… tělo si pak začne pro příští pocity hladu vytvářet zásoby, jaké jiné než tukové.

14. 3. 2010 21:53 abcde

Dobrý den,
Když budu chtít používat L-carnitin 43 000 společně s HMB, při posilování 4× týdně jaký poměr mám čeho brát ? někde píší 12tablet HMB což 3g denně, někde naopak 6tablet 1,5g.. L-carnitinu 3tablety před tréninkem je to tak správně ? u toho HMB mám teď trochu zmatek..

Díky za odpověď.

6. 4. 2010 16:47 Martin

Ahoj,

Chtěl jsem se zeptat jak dlouho bych měl brát L-carnitine abych schodil tak 5–8 kilo.. pohyb mám, ale jsem líný tak se to snažím napravovat jízdou na kole a běháním, ale to mi moc nepomáhá. Je mi 17 let :P do léta bych chrtěl vypadat k světu :)

24. 4. 2010 11:00 Renata

Dobrý den,
Chtěla bych poradit jsem tři roky po porodu a nemohu se zbavit 10kg co mám navíc čvičím a mám honičku s dětmi,ale stejne to nepomáh.Tak bych chtěla radu jak to mám udělat jestli si mám koupit spalovač tuků a nebo něco jiného.Jsem už opravdu zoufalá.Nechci ve 30letech vypadat jako bečka.Děkuji vám předem za radu.

24. 4. 2010 11:02 Renata

Dobrý den,
Chtěla bych poradit jsem tři roky po porodu a nemohu se zbavit 10kg co mám navíc čvičím a mám honičku s dětmi,ale stejne to nepomáha.Tak bych chtěla radu jak to mám udělat jestli si mám koupit spalovač tuků a nebo něco jiného.Jsem už opravdu zoufalá.Nechci ve 30letech vypadat jako bečka.Děkuji vám předem za radu.Chci vypadat skvěle do plavek

4. 7. 2010 09:46 radek

dobry den
chtel bych schodit a nabrat trochu svalu mam 180cm a 100 kg prez biceps mam 42cm prez pas 100.do se skombinovat brani L-Carnitine a kreatinu zaroven?bohuzel ma prace mi nedovoli chodit do fitka a tak jsem pouze odkazan na cviceni doma.dekuji

10. 3. 2011 10:07 jarda

dobrý den chtěl bych se zeptat zdali by mě pomohl tento produkt v hubnutí chodil do posilovny 4–5× v týdnu a jak je to úspěšné jídelníček jsem si poupravil

9. 4. 2011 18:00 Jana

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat od kolika let je vhodný L-Carnitine.
Děkuji s pozdravem Jana

Vitalita

Od 15 let.

9. 10. 2011 10:41 Mramorcová

Dobrý den,
mohu užívat L-Carnitine pokud kojím?

16. 12. 2011 02:59 Lida

Dobry den chci se zeptat jestli Carnitin Nutrend 1OOO ma stejne ucinky jako L Carnitin.Dekuji

Vitalita

Ano, účinky by měly být stejné – v obou případech je stejná účinná látka L-Carnitin.

24. 1. 2012 13:27 Milan

Dobrý den. Mám 169cm a vážím 72kg. Mám nadváhu jak můžete poznat.Hraji závodně fotbal a chtěl bych zhubnout aby se mi běhalo líp a abych byl i trošku rychlejší.Tréninky mám 2× týdně máme zimní přípravku takže budou náročné a chtěl jsem si zakoupit L-Carnitin a vůbec tomu nerozumím :-D. Chtěl jsem se zeptat jestli by jste mi nemohl/a nějak pomoc jak to mám užívat kolikrát denně cvičit a jakou dávku si brát. Děkuji předem.

18. 4. 2012 17:17 Tereza

Dobrý den chci se zeptat na pár otázek ,
za 1) lze používat carnitin když budu cvičit jen občas a nebo je pomínkou že když člověk carnitin užívá musí automaticky cvičit aby lék měl ůčinky
za 2) za jak dlouho lze zhubnout a kolik kilogramů
Děkuji za váš čas :) hezký den

16. 5. 2012 22:49 Lilith

Ahoj, nezmenšuje L-carnitin prsa?

Vitalita

Určitě ne.

4. 9. 2012 21:10 Veronika

dobrý den chtěla jsem se zeptat zda-li je lepší používat karnitin v tabletách či tekutý?? jaký je v tom rozdíl?a mohou jej užívat lidé s astmatem?děkuji za odpověď , s pozdravem Veronika

Vitalita

Tekutý l-carnitine se lépe a rychleji vstřebává, tabletky jsou zase pohodlnější pro užívání (netřeba ředit apod.). L-carnitine můžou užívat i lidé s astmatem.

5. 12. 2012 20:56 Dominika

Chcem s aopýtať že ked som si zakupila carnitine- prášok…mam ho miešať s vodou? alebo len tak zjesť a zapiť? prosím poradte mi…

22. 3. 2015 13:31 Klára

Chci se zeptat l-carnetine se musí brát každy den na hubnutí nebo stačí před fyzickou námahou? CHodím 4× týden do fitka, tak se ptám jestli by stačilo jen předtím fitkem :)

Vitalita

Ideální je brát denně a ještě před aktivitou si vzít navíc tabletky.

8. 6. 2015 20:02 Monika

Dobrý den,
každé ráno beru jód (1 tabletu) mohu brát i L-carnitin? Nevadí to společně?
Díky :)

Vitalita

Můžete brát dohromady, ale jen udělejte rozestup min. 20 – 30 minut.

22. 8. 2015 21:45 Marie

Může se užívat Lacitin a Karnitin současně?

12. 12. 2016 04:39 Deny

Dobrý den,
Jaký je rozdíl v užívání přípravku kde je rozdíl mezi množstvím čistého L carnitinu pro bezne cviciciho člověka 3× v týdnu. Má obsah L carnitinu vliv na lepší spalování nebo je výsledek nakonec v dávkování u všech stejný. Děkuji za odpověď. A mějte prima den!

Vitalita

Omlouvám se, ale dotazu nerozumím. Máte na mysli jaký je rozdíl v dávkování pro cvičícího (3× týdně) a necvičícího člověka?
Nebo jaký je rozdíl v dávkování mezi různými výrobky?

15. 6. 2017 14:49 majkino

Dobry den mam dotaz koupil jsem si bcaa a l carnitin 43000 mohu je brat dohromady? POPR.PORADITE MI KOLIK A V JAKEM MNOZSTVI JE MOHU UZIVAT DIKY.CVICIM 4 AZ 5krat tydne .vazim 120kg a merim 178cm proste mam obezitu a chtel bych s tim neco delat zacal jsem drzet dietu a ktomu uzivam i tyto tablety diky za odpoved

Vitalita

Obojí dohromady brát lze, kombinace se nevylučuje, ale při redukce váhy (hubnutí) je vhodnější užívání rozdělit na čas před cvičením a po cvičení.

Před cvičením užívat l-carnitin v dávce 4 kapsle pro lepší spalování a podporu výkonu. Po tréninku BCAA a to ihned pro zlepšení regenerace (a věřte, že ji budete potřebovat, pokud jste delší dobu necvičil a začínáte).

Dávka BCAA je 4–6 kapslí podle délky a náročnosti tréninku. BCAA jsou v krystalické 100% free formě, stačí tedy nižší dávkování.
Ohledně diety. Většinou stačí vynechat všechny rizikové potraviny (sladkosti, uzeniny, vyloženě tučná jídla), stravovat se trochu více racionálněji a k tomu cvičit. Většina lidí na toto reaguje výborně a hubne i bez jakékoliv redukční diety, bez hladovek.

5. 11. 2017 22:14 nikoll

Dobrý den.. chtěla bych se zeptat, jestli tenhle produkt používal někdo kdo měl váhu nad 100kg a snížil ji.. nebo jestli by někdo poradIl nějáký učínný spalovač ? Je mi 17

Vitalita

L-Carnitine je jen pomůcka k hubnutí. Základ je však správná strava a cvičení. Právě při tom cvičení pomáhá l-carnitine spalovat tuky. Bez cvičení a úpravy jídelníčku to však nejde.

17. 1. 2018 16:46 Barbora

Dobrý den chci se zeptat zda můžu používat L – carnitin v době kojení? Kojím už půl roku a chci v tom pokračovat ale chci i nadále cvičit akorát nevím zda ho můžu když kojím.. Děkuji za odpověď

Vitalita

L-carnitin při kojení v běžných dávkách by měl být bez problémů, tj. jako přirozená organická látka není na škodu věci. Stále častěji se doplňkově přidává i do kojenecké výživy. Přesto Vám raději doporučuji poradu s Vaším lékařem (spíše ohledně vhodného dávkování).

14. 5. 2018 12:57 Markéta

Dobrý den, nepochopila jsem rozdíl mezi L-karnitinem 50000, 45000, 100000 atd. Jelikož je dávkování uvedeno stejné u všech.

Děkuji za odpověď

Vitalita

To číslo udává kolik čistého l-karnitinu je v celém balení – např tady je to 100 tobolek * 430 mg = 43000.

17. 5. 2018 12:13 Lenka

Dobrý den,chci se zeptat,užívam LECITIN 3Xsilnější mohla by jsem k tomu brát i tenhke L-Carnitine?Děkuji za odpověd

Vitalita

Ano, můžete užívat oba přípravky dohromady, jen doporučuji rozestup 20 minut.

21. 5. 2018 09:50 Lenka

Dobrý den,chci se Vás zeptat,když budu užívat L-Carnitine,porostou i svaly či ne?Děkuji za odpověd.

Vitalita

Přípravek není na růst svalové hmoty, ale právě na spalování tuků. Jinak pohybem se Vám logicky svaly trochu zvětší, ale stejně jako bez l-carnitinu.

6. 1. 2019 16:48 TheStrider

pro ty nepříznivě naladěné na L-Carnitin a pro ty ostatní. Sice v tomhle ohledu nemám dost odborných znalostí, ale ve zkratce chápu určitou věc. L-carnitin sám osobě fungovat nebude dokud nezačnete řešit kardio. (švihadlo, běh, lození po horách apod.) Prostě by měl mít za účinek začít brát prvně energii z uložených tuků tím, že je rozproudí v krvi. Ale když k tomu nebudete cvičit, tak se vám to tak maximálně vrátí, jestli to vůbec půjde poznat. Další věc je, že tělo neojebete. Pokud bude vaše krev nakloněna ke kyselosti, může se stát, že L-Carnitin bude zabírat, ale vy nic nepoznáte, pač se vaše tělo snaží vše před kyselosti ochránit zaobalením tuky. Další věc je, že co se týče jídla, je dobré se porozhlídnout po tzv. low capu. Buďto budete žrát myslí a soustředit se na sacharidy a nízkotučné sračky jako to radí spousta koupených vyživových poradců, nebo prostě začnete jíst tuky ať už živočišné, nebo rostlinné a za pár týdnů začnete vnímat změnu z horšího na lepší :-) U sacharidů je průser ten, že je tzv. krátkodobá energie a musíte jít zbytečně často a v přesných dávkách, pač když ho máte málo, jste unavení, když hodně, poznáte to na svých partiich. Sacharidy jsou totiž pro tělo toxické a čím více jich do sebe valíte, tím víc tělo konvertuje sachry složitou biochemickou reakcí na tuky do úložišť. Další věc je, že se musíte v životě naučit brát věci jak jsou ať jsou dobré či špatné. Dobrá strava vám dopomůže k menšímu stresu, menší stres vám dopomůže ke klidné duši a klidná duše uklidní vaší potřebu tloustnout. Můžete to brát jako žvást, nebo nad tím můžete popřemýšlet a můžete to na sobě zkusit. Tohle jsou mé osobní zkušenosti se kterýma se s vámi rád podělím. The Strider.

7. 4. 2019 07:31 Pavel Laubr

Dobrý den, mohu přípravek L-Carnitine užívat i při diabetu 2? Děkuji

Vitalita

L-karnitin (l-carnitin) se dříve používal k léčbě diabetes a to oficiálně. Má pozitivní vliv.
V každém případě při diabetu je vhodná vždy konzultace s lékařem, na dálku nelze paušálně doporučit bez přesné znalosti zdravotního stavu.

13. 7. 2019 21:36 Lenka

Dobrý den,chci se jen zeptat,za jak dlouho L-KARNITIN se musí po otevření spotřebovat?předem děkuji za odpověď.

Vitalita

Trvanlivost po otevření balení záleží zejména na skladovacích podmínkách.
Pokud to bude v suchu a temnu, např. ve spíži v suchém bytě, tak není problém po otevření spotřebovat až do konce data minimální trvanlivosti (vyznačeno na obalu).

U karnitinu je nejvíce problematická vlhkost a sluneční svit (v teple za oknem apod.). Těžko posoudit konkrétní podmínky, ale ze zkušeností od zákazníků i u nás je bezproblémové cca půl roku od otevření i ve zhoršených podmínkách.

21. 2. 2020 10:21 Kateřina Najmanová

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Má smysl a nějaký účinek na hubnutí užívat l-carnitin během dne i bez aerobního cvičení a případně v jakém množství, nebo funguje jen během cvičení(a v jakém množství je to ideální)? Děkuji za odpověď. Najmanová

Vitalita

l-carnitin bez fyzického pohybu na hubnutí nefunguje, působí však dobře i na jiné funkce, jako spermatogeneze, podpora srdeční činnosti, snížení hladiny cholesterolu, podpora psychiky aj.

Za fyzickou aktivitu lze ovšem považovat i běžnou chůzi, nepřetržitý pohyb v práci nebo činnost na zahradě. I takovouto „pomalou“ aktivitou lze hubnout a používat při ní l-carnitin.

Největší efekt má však při cvičení. Účinná dávka l-carnitinu je od 1g denně, maximální je až 10g denně.

« novější 1 2 3 starší »

Související produkty:

Sójový lecitin

Sójový lecitin photo

Zlepšuje činnost nervového systému, zásobování buněk kyslíkem a podporuje redukci tuků zrychlením metabolismu.

Syneslim

Syneslim photo

Obsahuje dvě účinné látky, synefrin a L-karnitin.

Masážní olej ALPA

Masážní olej ALPA photo

Je určen k relaxační masáži po sportovním výkonu nebo jiné fyzické zátěži.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 21 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2020 Vitalita.cz (právní doložka)