Fytominerál koloidní minerály

Fytominerál photo

Nepřímo přes energetické dráhy a přímo přes výživu buněk ovlivňuje prakticky všechna důležitá centra našeho těla.

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 100 ml
Vaše cena: 588 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: Energy
 ks 

Fytominerál obsahuje silně koncentrovaný koloidní roztok více než 64 prvků Mendělejevovy periodické soustavy v přírodní formě. Je vyroben z rostlin, které rostly na naší zemi před 100 milióny let. Obsahuje v přírodní formě potřebné prvky pro diabetiky, jako například vanad, chróm, mangan, zinek.

Přípravek se širokospektrálním regeneračním účinkem ovlivňuje především energetickou dráhu tří zářičů, ústřední, sleziny, žaludku, jater, žlučníku, močového měchýře, dráhu pojivovou a celou řadu různých spojnic, bočních větví, šlachosvalových drah, včetně dráhy početí a řídící.

 • pro regeneraci a oživení celého těla
 • při cukrovce a různých poruchách slinivky, jater, střev a ledvin
 • virových infekcích
 • nedostatku životní energie a únavě
 • snížené imunitě
 • stresové zátěži
 • křečových žilách
 • oslabení zraku
 • ekzémech a různých vyrážkách
 • všech orgánových poruchách
 • osteoporóze
 • poruchách centrálního nervového systému
 • při špatné krvetvorbě
 • pro aktivaci hormonálního systému
 • proti předčasnému stárnutí

Dávkování

Děti 3–12 let přibližně 15 kapek 1krát denně. Od 12 let až dospělí přibližně 30 kapek 1krát denně. Rozmíchejte ve sklenici vody a vypijte nejlépe po jídle.

Regenerace vlasů – 15 kapek do 1/2 litru vody.

Iontový nápoj – po fyzické zátěži a tréninku 15 kapek do sklenice vody. Zlepší se regenerace, růst svalů a využití vitaminů.

Regenerace nehtů – po každém odlakování nebo při lomivosti a špatné kvalitě nehtů aplikujte koncentrovaný roztok koloidních minerálů na každý nehet. Oživíte tak jejich vzhled a strukturu.

Regenerace pleti – 15 kapek do 1/2 litru vody. Můžete tak zevně působit i na různé druhy vyrážek a ekzémů, pokud nesnášíte na kůži nic jiného než čistou vodu. Postižená místa potírejte 3krát denně. Vodu si připravujte vždy čerstvou. Fytominerál je možné přidat krémů a masek.

Upozornění

Doplněk stravy. Dětem do tří let se nedoporučuje. Vhodné pro diabetiky. Před použitím protřepejte. Denní dávku koloidních minerálů zamíchejte ve sklenici vody a vypijte pokud možno po jídle. Po třech týdnech užívání následuje jeden týden pauza. Doba použitelnosti je bez omezení, případný sediment není na závadu. Při přechodném zhoršení snižte dávkování na minimum a dávkujte po kapkách i v delších intervalech než jeden den. Po zlepšení opět zvýšíme dávkování. V užívání nepřestáváme, neboť se jedná o zpětný regenerační proces, při kterém se mohou objevit příznaky dřívějších onemocnění.Tento jev je pouze pozitivní regenerační reakce!!!

Složení

Množství je uvedeno v jednotkách mg/l – Mg 2000, Al 870, K 600, Ca 300, Fe 300, S 300, Na 300, Si 10, Cl 60, P 30, Mn 20, Li 5, Pr pod 10, Nd pod 10, Zn 6, Te pod 5, Sc 1, Zr 1, Sm 1, Er 1, Cr 0,8, B 0,8 , Bi 0,5, Pd 0,5, Rh 0,5, La 0,5, Ge 0,5, V 0,5, Cs 0,05, Pt 0,5, Ru 0,5, Gd 0,5, Tl 0,05, In 0,5, Ba 0,02, Os 0,5, Re 0,5, Ho 0,5, Yb 0,5, Sb 0,3, Au 0,3, Se 0,2, Y 0,1, Ag 0,1, Lu 0,1, Be 0,1, Ti 0,1

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

« novější 1 2 starší »
Vitalita

Fytominerál se s bylinnými koncentráty kombinuje výborně a lze jej užívat současně s nimi bez časového odstupu. Dávkování pro syna i dceru 2× denně 5 kapek do sklenice vody.

Dávkování Regalenu u dcery 1–0–1.
U syna můžete dávkovat bylinné koncentráty 1–1–1 s tím, že lepší je užívat vždy jen jeden koncentrát. Číli brát např. Fytominerál + Korolen a po dvou třítýdenních kůrách a týdenní přestávce kombinaci Fytominerál + Gynex.

30. 8. 2016 15:44 alnk zástěrová

dobrý den, prosím Vás, je vhodné užívat Fytominerál, když mám problémy s bolestmi kolem křížové kosti. Tyto bolesti mi rozbrňují trošku nohy a potom skoro nemůžu jít.
děkuju za odpověď,

alnk zástěrová

Vitalita

Ano, Fytominerál je vhodné v tomto případě užívat. Výborná by byla jeho kombinace s produkty Renol, Skeletin a krém Artrin. Jako základ je ovšem nutná návštěva lékaře a fyzioterapie.

29. 9. 2016 07:42 Roman

Dobry den, chtel bych se prosim zeptat na spravne denni davkovano fytomineralu pro dospeleho cloveka. Primo na lahvicce je davkovani pro dospeleho 1× 30 kapek denne. Na vasich strankach je vsak uvedeno jine davkovani pro dospeleho, a to 3×15 kapek.Dekuji ta odpoved.

Vitalita

Správně je dle etikety. Na stránce jsem to opravil.

23. 10. 2016 15:25 Zuzana

Dobrý den,
jsem 4 měsíce po vysazení HA. Fytomineral mi doporucila kosmeticka (velmi se mi zhoršil stav plet – AKNE) a dost mi vypadávají vlasy. Jelikož se snažím otěhotnět je vhodné fytomineral kombinovat s gynexem? nebo až po fytommineralu začít s gynexem?
děkuji za vaši odpověď

Vitalita

Gynex a Fytominerál je výborná kombinace a můžete je užívat současně.

25. 10. 2016 09:02 Zuzana

Dobrý den,
ráda bych se ještě doptala zda ke kombinaci gynexu a fotomineralu můžu kyselinu listovou – nejlepe femibion 1?

trošku se bojím, abych vše nepřekombinovala :-)
děkuji

Vitalita

Můžete. Takováto kombinace je vhodná a užitečná a bude to „tak akorát“.

9. 2. 2017 16:31 Kristina

Dobry den,
po porodu mi hodne padaji vlasy,zajima mě v davkovani je uvedeno 15 kapek do 1/2 l vody je to mysleno zevne nebo vnitřně?
Dekuji za odpoved

Vitalita

Je to myšleno zevně.

24. 3. 2017 11:43 Marta

Dobrý den,
mohu užívat Fytominerál s Letrox 100,Bonviva + Calcichew? Mám osteoporozu 1.stupně a autoimunitní zánět štítné žlázy,hypothyreosu.

Dále užívám Audiron,ženšen korejský,Brain Active a Echinaceu.Mám obavu,zda se přípravky nebudou tlouci mezi sebou.
Děkuji za odpověď.

Vitalita

Fytominerál užívat můžete, je volně kombinovatelný.

3. 5. 2017 08:59 Jiří

Fytominerál je možné užívat i při hemodialýze ledvin?
Děkuji za odpověď.

Vitalita

Ano, je to možné a Fytominerál zde bude působit příznivě.

6. 5. 2017 13:28 MARCELA

Dobry den muzu po uzivani fytomineralu mit prujem a castou stolici dekuji

Vitalita

Fytominerál detoxikuje tělo od těžkých kovů, což by se eventuálně mohlo projevit průjmem. Ovšem takto na dálku je to těžko říct. Záleží na Vašem zdravotním stavu, zda berete nějaké léky, na stravě atd. Zkuste snížit dávkování např. na 2× denně 5 kapek do sklenice vody.

29. 5. 2017 12:53 markéta

Dobrý den můžu fytomineral používat na vlasy ? Na temeni hlavy mi hodně zřídli a zkoušela jsem už vše. Četla jsem že do 1/2 vody 15kapek a masírovat do hlavy, ale to většina vody steče. Jednodušší mi přijde si pár kapek nakapat přímo na místa kde mi vlasy řídnou.
Mohu si takto tedy pár kapek nakapat přímo na hlavu ?
A kolik kapek a kolikrát týdně. ?

Vitalita

Máte pravdu, Fytominerál je lepší kapat a vtírat přímo do vlasové pokožky. Stačí 1× až 2× denně a počet kapek záleží na ploše, kterou chcete ošetřit.

Výborným receptem je použít spolu s Fytominerálem krém Ruticelit. který prokrví pokožku a přinese vlasovým kořínkům více výživy. Do dlaně vymáčknete cca 1,5 cm krému, přidáte pár kapek Fytominerálu a prstem druhé ruky vytvoříte kašičku, kterou vetřete do vlasové pokožky.

Pokud máte podezření, že ve Vaší stravě mohou chybět nějaké výživné látky, můžete léčbu podpořit užívám produktu Hawaii Spirulina tabs v dávkování 2–2–2. Dbejte také na dostatek kvalitního spánku.

1. 6. 2017 19:04 markéta

Takže tedy kapání kapek přímo na hlavu mi nemůže uškodit? Že všude na internetu jsem četla že se to má ředit s vodou .
A pomoct to může ?

Vitalita

Ano, můžete kapat přímo na hlavu.

15. 6. 2017 16:08 kamila s.

Dobrý den, dočetla jsem se, že může být tento přípravek žádoucí při autoimunitním onemocnění štítné žlázy. Trpí tím kromě celiakie ma 15ti léta dcera. Protože v současné době dceru žláza zlobí, je větší i s uzlíkem, chci se zeptat, zda v tomto případě má smysl fytominerál užívat.
Děkuji

Vitalita

Ano, pro Vaši dceru je Fytominerál vhodný, a to v dávkování 2× denně 15 kapek do sklenice vody. Ovšem bylo by žádoucí přidat ještě Imunosan 1–1–1. Působí imunomodulačně a je vhodný při autoimunitních onemocněních obecně. A jako třetí věc doporučujeme mazat na oblast uložení štítné žlázy krém Cytovital 2× denně.

24. 10. 2017 13:22 Daja

Dobry den,
muze se uzivat Gynex+Fytomine­rál+Vitamarin spolu s Clostillbegyt? De­kuji

Vitalita

Užitečnější bude brát buď Gynex nebo Clostilbegyt. Plus Vitamarin a Fytominerál.

9. 11. 2017 08:25 Jinderlova

Dobry den, je mozne fytomineral užívat i po uplynuti doby uvedene na lahvicce? dekuji

Vitalita

Lze užívat i po datu minimální trvanlivosti, ale již jen na vlastní odpovědnost. Přípravek je účinný i nadále, ale již nemusí být účinnost na 100 %.

8. 1. 2018 12:30 Martina

Dobrý den,
může se fytominerál užívat zároveň s vlasovým hnojivem ?

Děkuji za odpověď Martina

Vitalita

Ano, může, ale doporučuji rozestup min. 20 minut.

31. 1. 2018 11:07 Petra

Dobrý den, poradíte mi prosím dávkování kapek Fytomineral v době snažení o dítě a jak dlouho se mohou kapky užívat.
děkuji Petra

15. 2. 2018 17:41 Michaela

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda je možné kombinovat Fytomineral s chlorelou v 22 týdnu ťěhotenství. Popř . S jakým dávkováním začít u chlorelly. Fytominerál již užívám .

13. 3. 2018 23:23 Kateřina

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat co by jste doporučily od energy na posílení a regeneraci vlasů a podpory jejich rustu. (Hormonální antikoncepci neberu a nikdy jsem nebrala)

Vitalita

Vitaflorin 3× 1 tbl, Stimaral 2× 5 kapek a Gynex 2× 5 kapek.

19. 4. 2018 12:32 Petra

Dobrý den, mohu uzivat Fytomineral + vitamarin současně. Ještě prosim nikde nemůžu najit jak dlouho vkuse mohu obě věci užívat? Jen jsem se docetla že po 3 tydnech vždy tyden pauza, ale mohu je užívat treba rok vkuse?

Vitalita

Ano, můžete užívat současně. A lze užívat i celý rok v kuse, jen je vhodná pauza.

6. 6. 2018 07:30 Michaela Červinková

Dobrý den,
fytomineral podávám dětem do teplého / vlažného čaje.
Mohou se tímto způsobem minerály znehodnoťit ? Myslím tím horkým čajem ?
Předem moc děkuji za názor
S pozdravem
Michaela Červinková

Vitalita

To není vhodné a nedoporučuji to.

17. 6. 2018 09:14 Eva

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Beru fytomineral již 8 týdnu v kuse a před 14dni mi začaly strašně padat vlasy . Všechny testy z krve jdou v pořádku , ale vlasů mám již polovinu .
Muže to mi vliv ty minerály a nbo délka užívání ? Děkuji
Preď 6 měsíci jsem zase měla gynex.

Vitalita

Doporučuji návštěvu poradny, pomoci se dá, ale chce to cíleně.

10. 7. 2018 08:04 Lenka

Dobry den.
Po otevreni mi zhruba po 2 mesicich zmenily kapky barvu, ztmavly. Je to v poradku?

Vitalita

Je to možné, že kapky ztmavly, ale není to na závadu.

12. 7. 2018 13:17 Andrea

Je možné Fytominerál požívat 3× týdně jako iontový nápoj po sportu (běhu) i přesto, že již užívám denně vitamíny jako je vit.C, hořčík, a Calcium coral star? Ptám se spíš proto, zda není možné, aby se tělo zbytečně nepředávkovalo? díky za info.

Vitalita

Ano, minerály by se předávkovat mohly. Vitaminy Fytominerál neobsahuje.

23. 7. 2018 15:02 dulda

Dobrý den, moje paní léčitelka mi doporučila fytomineral, ale jiné dávkování, než je uvedeno, a to 40 kapek do 1 litru vody vypít během dne (na lahvičce je 30 kapek ve sklenici po jídle). K tomu Drags Imun a Korolen. Je to ok, prosím? Děkuji

Vitalita

Bohužel, ale my nemůžeme zasahovat do dávkování paní léčitelce, která určitě dobře ví, proč Vám takové dávkování určila.

2. 8. 2018 01:17 Daniela

Dobry den, po konzultaci mi bylo doporuceno uzivat gynex 3 mesice nic vic. Mohu si dale koupit jen podle sveho uvazeni dalsi doplňky? Například fytomineral?

24. 9. 2018 18:00 Žaneta Šašinková

Dobrý den,

Po celkovém vyčerpání organismu jsem skončila na kapačkách. Nakoupila jsem si, magnesium, vitamin B,C.
Kamarádkou mi byl doporučen Fytomineral. Chtěla bych se zeptat jestli mužů užívat všechny vypsané vitaminy k Fytomineral .

Předem dekuji za odpověď
S pozdravem ž. Šašinková

Vitalita

Ano, bez potíží.

26. 12. 2018 17:11 Ivana

Dobrý den, je možné bez obav užívat fytomineral při kojení?

Vitalita

Fytominerál můžete užívat jak v období těhotenství (kdykoliv), tak i během kojení. Dávkování je 2× denně 15 kapek do sklenice vody

« novější 1 2 starší »

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Acidotikum

Acidotikum photo

Posílení obranyschopnosti a zdraví střevní mikroflóry.

Květ měsíčku

Květ měsíčku photo

Zevně při mírných zánětlivých onemocněních kůže a při drobných poraněních.

Antioxidant komplex - My Country

Antioxidant komplex - My Country photo

Obsahuje čtyři účinné složky s přídavkem hroznových semínek a beta karotenu.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)