Taurin 500 mg čistá aminokyselina

Taurin je neesenciální aminokyselinou působící jako výrazný stimulátor mozkové aktivity.

Taurin 500 mg photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 100 kapslí
Cena: 200 Kč
Vaše cena: 155 Kč
za jednotku: 1,55 Kč
Ušetříte: 45 Kč
Dostupnost:
skladem
Značka: AminoMax
 ks 

Taurin je bezbarvá krystalická látka dobře rozpustná ve vodě s výbornou a rychlou využitelností v organismu. Chemicky se jedná o 2-aminoethansul­fonovou kyselinu.

Taurin může pomoci zvýšit koncentraci a oddalovat pocit únavy při cvičení. Taurin je vhodný pro sportovce i nesportovce. Taurin – energizér, je často vyhledávaný při duševní práci.

Taurin se pro své účinky s výhodou užívá u sportovců podáním před výkonem a to pro navození pocitu soustředění, výdrže a bdělosti. Oblíbený je taurin i u řidičů a velmi oblíbený je u studentů.

Účinky taurinu násobně zesiluje kofein, čehož se cíleně užívá v energetických nápojích typu „Red Bull“, „Semtex“, které zlepšují koncentraci a soustředění (energetické nápoje obsahují triviální směs taurinu, kofeinu a cukru s doplněním o některé vitamíny, které však na účinek energetického nápoje nemají již větší vliv). Taurin se poslední dobou dostává do popředí zájmu jako legální energizer – především u mladší populace na technoparty je samotný taurin či jeho kombinace s kávou stále více populární jako látka energizující, neriziková, bez vedlejších účinků.

Taurin a jeho kombinace s kofeinem (z kávy nebo guarany) je vhodná jak pro ty, kteří se cítí momentálně „grogy“ a potřebují vzpružit, tak i pro sportovce před tréninkem k rychlé energizaci (lidově řečeno doslova „nakopnutí“). Podobný pocit energetického nakopnutí nastává při současném užití l-carnitinu s taurinem, tato kombinace je však často více spojována se spalovačemi tuků.

Taurin působí zajímavým mechanismem, kdy spolu s aminokyselinami, sacharidy a dalšími suplementy dochází k synergickému efektu. Podobného účinku se využívá např. ve fitness současným užitím creatin monohydrátu s taurinem a jednoduchými cukry v dávce cca 1g taurinu a 5g creatin monohydrátu (taurin zde optimalizuje absorpci creatinu).

Efektní je také kombinace creatinu, glutaminu a taurinu. Účinek creatinu s glutaminem na anabolizaci organismu je dostatečně znám a taurin jej ještě více prohloubí.

Další zajímavé vlastnosti taurinu: Zajímavě se v této souvislosti jeví kombinace taurin a l-argininu spojující výhody obou aminokyselin. Taurin je vhodný při časté práci u monitoru či LCD obrazovky. Taurin je vhodný při soustředěné práci (řidiči z povolání, duševně náročná práce, studenti…)

Časté použití při sportování: Oblíbené mezi sportovci je užití 2 – 3 kapslí taurinu cca 20 až 30 minut před tréninkem; možno použít současně s kávou nebo guaranou – zvyšuje se účinek! Tajný tip: spalovače tuku obsahují kombinaci taurinu s l-carnitinem a případně i pyruvátem a kofeinem.

Ke zlepšení účinků v bodybuildingu je možné taurin užívat po tréninku současně s creatinem a glukózou (5g creatin, 1g taurin, 25g glukózy). Stejně tak je možné taurinem doplnit i glutamin, HMB, arginin a BCAA.

Větší dávky než 2 – 3 kapsle (tj. 1 – 1,5g taurinu) opravdu není potřeba.

Užívání

Pro sportovce ke zlepšení psychické pohody a stimulaci výkonu: 2 až 3 kapsle taurinu cca 20 až 30 minut před tréninkem, možno použít současně s kávou nebo guaranou.

Ke zlepšení spalování tuků: vhodná kombinace s l-carnitinem a případně i pyruvátem, dávkování cca 30 minut před tréninkem. Účinnost se výrazně zvyšuje při zapití kávou.

Po tréninku: současně např. s creatinem a glukózou (5g creatin, 1g taurin, 25g glukózy), stejně tak je možné taurinem doplnit i glutamin, HMB, arginin a BCAA.

Pro podporu výživy očí, vaziv a kloubů, snižování hladiny cholesterolu: 1–2 kapsle kdykoliv během dne.

Současné použití spalovačů tuků s taurinem a kofeinem není vhodné pro kardiaky a osoby s vysokým krevním tlakem.

Složení

1 želatinová kapsle obsahuje 100% taurin v množství 500 mg.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Napište nám


Související produkty:

HMB

HMB photo

Může pomoci zejména u tvrdě trénujících sportovců s častým a náročným tréninkem.

INOSINE STAR

INOSINE STAR photo

Vynikající pro silově vytrvalostní a rychlostně vytrvalostní sporty, kde poskytuje okamžitý zdroj energie.

Flextor

Flextor photo

Obsahuje 7 účinných látek, je určen k dlouhodobému užívání.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 25 let

Ceny včetně DPH | Kamenná prodejna v Praze | Kontakt | Vše o nákupu | Obchodní podmínky

Copyright © 1999, 2024 VITALITA.CZ s.r.o.