Taurin 500 mg čistá aminokyselina

Taurin je neesenciální aminokyselinou působící jako výrazný stimulátor mozkové aktivity.

Taurin 500 mg photo

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 100 kapslí
Cena: 200 Kč
Vaše cena: 155 Kč
Ušetříte: 45 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: AminoMax
 ks 

Taurin je bezbarvá krystalická látka dobře rozpustná ve vodě s výbornou a rychlou využitelností v organismu. Chemicky se jedná o 2-aminoethansul­fonovou kyselinu.

Taurin může pomoci zvýšit koncentraci a oddalovat pocit únavy při cvičení. Taurin je vhodný pro sportovce i nesportovce. Taurin – energizér, je často vyhledávaný při duševní práci.

Taurin se pro své účinky s výhodou užívá u sportovců podáním před výkonem a to pro navození pocitu soustředění, výdrže a bdělosti. Oblíbený je taurin i u řidičů a velmi oblíbený je u studentů.

Účinky taurinu násobně zesiluje kofein, čehož se cíleně užívá v energetických nápojích typu „Red Bull“, „Semtex“, které zlepšují koncentraci a soustředění (energetické nápoje obsahují triviální směs taurinu, kofeinu a cukru s doplněním o některé vitamíny, které však na účinek energetického nápoje nemají již větší vliv). Taurin se poslední dobou dostává do popředí zájmu jako legální energizer – především u mladší populace na technoparty je samotný taurin či jeho kombinace s kávou stále více populární jako látka energizující, neriziková, bez vedlejších účinků.

Taurin a jeho kombinace s kofeinem (z kávy nebo guarany) je vhodná jak pro ty, kteří se cítí momentálně „grogy“ a potřebují vzpružit, tak i pro sportovce před tréninkem k rychlé energizaci (lidově řečeno doslova „nakopnutí“). Podobný pocit energetického nakopnutí nastává při současném užití l-carnitinu s taurinem, tato kombinace je však často více spojována se spalovačemi tuků.

Taurin působí zajímavým mechanismem, kdy spolu s aminokyselinami, sacharidy a dalšími suplementy dochází k synergickému efektu. Podobného účinku se využívá např. ve fitness současným užitím creatin monohydrátu s taurinem a jednoduchými cukry v dávce cca 1g taurinu a 5g creatin monohydrátu (taurin zde optimalizuje absorpci creatinu).

Efektní je také kombinace creatinu, glutaminu a taurinu. Účinek creatinu s glutaminem na anabolizaci organismu je dostatečně znám a taurin jej ještě více prohloubí.

Další zajímavé vlastnosti taurinu: Zajímavě se v této souvislosti jeví kombinace taurin a l-argininu spojující výhody obou aminokyselin. Taurin je vhodný při časté práci u monitoru či LCD obrazovky. Taurin je vhodný při soustředěné práci (řidiči z povolání, duševně náročná práce, studenti…)

Časté použití při sportování: Oblíbené mezi sportovci je užití 2 – 3 kapslí taurinu cca 20 až 30 minut před tréninkem; možno použít současně s kávou nebo guaranou – zvyšuje se účinek! Tajný tip: spalovače tuku obsahují kombinaci taurinu s l-carnitinem a případně i pyruvátem a kofeinem.

Ke zlepšení účinků v bodybuildingu je možné taurin užívat po tréninku současně s creatinem a glukózou (5g creatin, 1g taurin, 25g glukózy). Stejně tak je možné taurinem doplnit i glutamin, HMB, arginin a BCAA.

Větší dávky než 2 – 3 kapsle (tj. 1 – 1,5g taurinu) opravdu není potřeba.

Užívání

Pro sportovce ke zlepšení psychické pohody a stimulaci výkonu: 2 až 3 kapsle taurinu cca 20 až 30 minut před tréninkem, možno použít současně s kávou nebo guaranou.

Ke zlepšení spalování tuků: vhodná kombinace s l-carnitinem a případně i pyruvátem, dávkování cca 30 minut před tréninkem. Účinnost se výrazně zvyšuje při zapití kávou.

Po tréninku: současně např. s creatinem a glukózou (5g creatin, 1g taurin, 25g glukózy), stejně tak je možné taurinem doplnit i glutamin, HMB, arginin a BCAA.

Pro podporu výživy očí, vaziv a kloubů, snižování hladiny cholesterolu: 1–2 kapsle kdykoliv během dne.

Současné použití spalovačů tuků s taurinem a kofeinem není vhodné pro kardiaky a osoby s vysokým krevním tlakem.

Složení

1 želatinová kapsle obsahuje 100% taurin v množství 500 mg.

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

...zatím nejsou žádné příspěvky...

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový photo

Zvyšuje odolnost organismu, doplňuje nedostatek vitaminů a minerálů v těle.

Masážní emulze s arnikou ALPA

Masážní emulze s arnikou ALPA photo

K utišení bolestí spojených s křečovými žilami.

Gelmodel Premium

Gelmodel Premium photo

Moderní způsob a prevence léčby artrotických potíží pomocí kolagenních peptidů v jedinečné formě koloidního roztoku.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 20 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2019 Vitalita.cz (právní doložka)