Silymarin PLUS (dříve Liver Aid with Silymarin) chrání játra

Silymarin PLUS (dříve Liver Aid with Silymarin) photo

Pro lidi užívající dlouhodobě léky, pravidelně konzumující alkohol. Doplněk při virovém infekčním onemocnění.

Jedná se o doplněk stravy.

Balení: 100 tablet
Cena: 1 524 Kč
Vaše cena: 1 399 Kč
Ušetříte: 125 Kč
Dostupnost: skladem
Značka: CaliVita
 ks 

Játra – jako složitá biochemická továrna tvoří největší žlázu lidského těla. V játrech vlastně končí zpracování potravy v našem organismu. V zásadě tedy mají játra tři hlavní funkce: první je role v metabolismu glycidů, kdy se glukóza ze střev chemicky mění na zásobní glykogen. Druhá je v metabolismu tuků – do jater přicházejí všechny produkty trávení tuků a některé z nich se tu využívají k výrobě různých životně důležitých tukových látek, zvláště pak cholesterolu. A konečně třetí, v metabolismu bílkovin. V játrech vznikají určité bílkoviny, např. hormony a faktory krevního srážení.

Je všeobecně známo, že játra jsou důležitým orgánem krvetvorby v průběhu embryonálního vývoje. Po narození vitamín B12, který se hromadí v játrech, stimuluje normální krvetvorbu. V játrech se uskladňují zásoby mědi a železa, které jsou potřebné pro syntézu hemoglobinu. Funkční poruchy, které vznikají při onemocněních jater, mají rozličné účinky na výše uvedené procesy. Avšak tyto funkční poruchy můžeme zjistit až relativně pozdě, protože klinické příznaky vznikají jen při závažném poškození jater. I když je zbývající zdravá jaterní tkáň schopna plně fungovat (na rozdíl od poškozené tkáně), neznamená to, že jsou játra zdravá.

V průběhu života je organismus vystaven působení mnoha faktorů, které mohou způsobit chronické poškození jater. Jedná se jednak o určité chemické látky, léky, jednak o konzumaci alkoholu. Častou příčinou je také virové infekční onemocnění jater. Případné poškození jater chronickým alkoholismem, otravami, jsou v játrech narušeny metabolické procesy a vzniká steatosa jater (ztukovatění), která může vést k rozvoji cirhózy. Proto je nejúčinnější prevence.

Silymarin PLUS je moderní výživový doplněk k ochraně jater. Jeho pravidelné užívání napomáhá ochraně zdraví v dnešním moderním světě.

Dávkování

3–6 kapslí denně.

Přípravek není určen dětem do 10 let. Užívání těhotným a kojícím ženám se doporučuje konzultovat s lékařem.

Jedna kapsle obsahuje:

L-arginin 100 mg
L-cystein 100 mg
L-ornithin 100 mg
Methionin 100 mg
Alfa-ketoglutarová kyselina 100 mg
L-karnitin 50 mg
Cholin 25 mg
Alfa-lipoová kyselina 12,5 mg
Chróm 25 mcg
Selen 10 mcg
Ostropestřec mariánský 15 mg

Doplněk stravy

Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Vaše názory, zkušenosti:

25. 11. 2010 14:07 Martin

15 mg za 1180 Kč..???? Přečtěte si,kolik ostropestřece obsahuje Liver Care Complex za 600 Kč.....

25. 8. 2011 17:01 Angie

… ostropestřec tady není tak důležitý jako aminokyseliny, ty jsou velmi drahé.
Všechny připravky, které je obsahují jsou cenově nákladné, Liver Care Complex obsahuje z větší částí bylinné přípravky…

18. 3. 2014 13:07 Eva

Vcera jsem vyzkousela Liver aid a nemohla jsem po nem celou moc spat. Nechapu proc obsahuje karnitin.

Vitalita

Tak to jste zřejmě výjimka, protože sama užívám dlouhodobě tento doplněk a spím perfektně, dále svým pacientům ordinuji Liver Aid vždy v 1. fázi detoxikace organizmu a ještě za celých 18 let si nikdo na nespavost po tomto doplňku nestěžoval.

Karnitin obsahuje proto, že slouží jako nosič pro mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, transportuje je do mitochondrií, kde jsou využívány jako zdroj energie pro jaterní buňky a pomáhá je rychleji regenerovat a pomáhá jim lépe pracovat.

10. 9. 2014 08:48 bona

Byl by pro mně vhodný tento přípravek v případě zvýšených jaterních enzymů, dle sdělní lékaře začínající steatoza. Dlouhodobě užívám léky na tlak a nervy, alkohol nepiji.
Dále mně překvapilo, proč tento výrobek není zařazen v kolonce játra.

Vitalita

Samozřejmě že je pro vás vhodný Liver Aid, nejlépe v dávkování 3×2 kapsle na lačno, poslední dávku před spaním. Účinek podpořte ještě přípravkem Super Soya Lecitin 3× 1–2 kapsle denně po jídle

24. 11. 2014 17:56 gabriela

bude mi ještě k něčemu užívání Liver Aid při diagnoze
virová hepatitida C a následná cirhoza jater nebo mi
můžete doporučit jiný Váš produkt

Vitalita

Liver Aid je tím nejlepším výrobkem. Užívejte prosím 3× 2 kapsle Liver Aid nalačno a k tomu dále Super Soya Lecitin 3× 2–3 kapsle po jídle, vitamin C 1000 Plus 3× 1 tabl. po jídle a ještě bych doporučila Stres M.B-komplex 3× 2 tabl. Uvidíte, že se vylepšíte.

15. 6. 2015 09:54 Marie

Pred tremi mesici sem myslela,ze uz je muj konec,neskutecne me bolelo cele telo a nemohla se uz ani pohnout,zacala sem uzivat Silymarin,zmenila jidelnicek a bolesti zacali ustupova,zhovu se muzu hybat,opet jezdim na kole, cvicim, kazdy den chodim rychlouchuzi vice jak hodinu.Neskutecne mne lek pomohl vycistit telo,nikdy sem o nem neslysela,ale diky za nej.Marie

6. 8. 2015 10:08 Eva

Liver Aid vyborně zabíra i na bolest hlavy, má pomalejší nástup, ale horko z hlavy, které se hromadí u migrén rozpouští …musí se však užít hned při nástupu bolesti.

26. 9. 2015 10:22 Marie Kristová

Dobrý den,prosím o vyjádření se k užívání přípravku Silymarin Plus při cukrovce,chodím třikrát týdně na dialýzu a mám i diabetickou retinopatii.Vysoký krevní tlak si udržuji bráním prášků.Děkuji za odpověd a jsem s pozdravem Kristová

Vitalita

Dobrý den, paní Kristová, nerozumím vaší otázce – vyjádřit se k užívání Sylimarinu Plus? Jestli tím míníte zda ho můžete užívat – nevidím žádnou kontraindikaci. Je to pouze potravní doplněk a ten můžete užívat při všech vašich nemocech a lécích. Naopak si myslím že je vám velmi potřebný. Užívejte jej v dávkování 2× 1–2 kapsle denně nalačno – ráno před snídaní a večer před spaním.

22. 4. 2016 10:13 Petra Princová

Dobrý den, chci se zeptat, jestli tento přípravek mohou používat i děti – věk 3 roky. Děkuji. Petra

Vitalita

Přípravek je určen až od věku 10 let.

7. 12. 2016 13:55 Jan hajek

Dobry den,muzu uzivat silymarin kdyz beru leky na tlak a cholesterol?Pokud ne,co by to zpusobilo?Deku­je Jan.

Vitalita

V tomto případě nemá žádné riziko interakce.

8. 1. 2017 21:44 Bohdana

Dobrý den, mohu užívat přípravek když jsem v prvním trimestru těhotenství?

Vitalita

Užívání přípravku doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem.

2. 3. 2017 00:56 Štěpánka

2 dny užívám tento přípravek. Dnes jsem měla dvě kapsle přes den a jednu kapsli před spaním. V půlnoci mě probudila nevolnost od žaludku. Může to mít nějakou souvislost? Žaludek mám teď pár dní trochu rozhozený stresem a stravou, takže nevím, jestli může mít přípravek na to negativní vliv nebo by měl mít naopak vliv pozitivní v případě žaludeční nevolnosti?

22. 1. 2018 10:58 Michaela Frycová

Dobrý den, na fotografii přípravku je název Sylmarin PLUS a v textu a všech informacích se mluvi o Liver Aid. Co si tedy valstně kupuji? Jde o rakovinu prsu s meta v játerch a susp. meta v páteři, také celoživotní farmakorezistentní epilepsie, kvli které celý život spousta léků, které určitě játrům nesvědčí. 45 let. Děkuji za odpověď.

Vitalita

Došlo ke změně jen názvu, přípravek je totožný. Jednu zmínku v textu jsem opravil.

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email. Viz také Podmínky ochrany osobních údajů.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Revitae (dříve Geriatrim)

Revitae (dříve Geriatrim) photo

Kombinace přírodních látek optimalizuje metabolické pochody a regeneruje organismus vystavený dlouhodobé zátěži.

Syrovátka sušená

Syrovátka sušená photo

Skvěle vyhlazuje pokožku a vrásky. Je velmi důležitá pro metabolismus, neboť čistí střeva a podporuje tvorbu střevní flóry.

Chitomar

Chitomar photo

Vytváří pocit sytosti, snižuje hladinu cholesterolu.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 19 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2018 Vitalita.cz (právní doložka)