Kategorie: Akné Literatura

Vaření podle pěti elementů Roswitha Fehrer

Vaření podle pěti elementů photo

Učení o výživě podle pěti elementů je dodnes základní součástí čínské medicíny. Zásadou vaření podle pěti elementů je využití energetické a termické kvality jednotlivých potravin. Díky tomu je možné si zachovat zdraví nebo vyrovnat nevyváženosti vyvolané tělesnou konstitucí, nesprávnou výživou, vlivy ročních období nebo klimatickými vlivy.

Balení: 1 kniha
Cena: 333 Kč
Vaše cena: 299 Kč
Ušetříte: 34 Kč
Dostupnost: do 24 hodin
Značka: Poznání
 ks 

Staří čínští taoisté chápali skryté souvislosti, kterými je možné vysvětlit děje v přirozeném světě, jako princip wu sing, přírodní zákon pěti prvků, který symbolizuje ubývání a narůstání jin a jang. Zemi, vodu, kov, oheň a dřevo vnímali jako dynamické procesy, které mají zvláštní vlastnosti a existují ve vzájemných vztazích tvoření a zániku.

Roswitha Fehrer, přední evropská odbornice na čínskou medicínu, přináší ve své knize 250 unikátních receptů, které mohou významně přispět ke zlepšení zdraví, tělesné i duševní kondice a radosti ze života vás i vaší rodiny.

Úvod knihy

Princip výživy, resp. vaření podle pěti elementů tradiční čínské medicíny spočívá v zachování zdraví nebo vyrovnání nevyváženosti (nemocí) vyvolaných tělesnými dispozicemi, nesprávnou výživou, klimatickými vlivy nebo vlivy ročních období.

K tomu, abychom mohli vařit podle principů pěti alementů, musíme znát:

  • Jin a jang, čchi
  • Pět elementů
  • Chuťové, termické a energetické půsoení potravin
  • Vaření v souladu s ročními obdobími

Výživa totiž nemá sloužit pouze k uspokojování tělesných potřeb, jako je hlad, žízeň a chuť, nýbrž je možné ji podle výše uvedených kritérií využívat preventivně nebo do určité míry dokonce jako léčebný prostředek. Předpokladem je používání kvalitních (=plnohodnotných) a přirozených základních potravin)

V čínské medicéně také není místo pro mikrovlnou troubu. Jídla připravovaná či ohřívaná v mikrovlnné troubě jsou denaturovaná a bez energie.

  • počet stran: 288
  • rozměry: 168 × 243 mm

Vaše názory, zkušenosti:

4. 6. 2017 15:12 Irena Křivánkova

Pěkně přehledně napsaná kniha

Vložit příspěvek

Upozornění: příspěvek se po odeslání bude zobrazovat všem návštěvníkům této stránky. Pokud nám chcete napsat soukromě, použijte raději email.

Zadejte prosím číslo 22 (ochrana proti spamu)

Související produkty:

Barley Star

Barley Star photo

V organismu funguje jako antioxidant a chrání buňky a tkáně před oxidačním poškozením.

Držení těla

Držení těla photo

Kulatá záda, ploché nohy nebo nadměrné prohnutí v kříži: co již jednou začalo v podobě nesprávného návyku, se mnohdy časem stává bolestivým problémem. Nedosti na tom, že v důsledku špatného držení těla vypadáme starší a méně atraktivní.

Tejpování pevnými a pružnými tejpy

Tejpování pevnými a pružnými tejpy photo

Příručka zpřístupňuje metodu všem zájemcům, kteří se ji chtějí naučit jako účastníci seminářů a kurzů pod odborným vedením. Součástí knihy je také tejpovací páska.

Spolehlivý obchod
Heuréka: ověřeno zákazníky

Vitalita.cz – přinášíme vám vitalitu již 18 let

Ceny včetně DPH | Kontakt | Nápověda

Copyright © 1999, 2017 Vitalita.cz (právní doložka)